Věnec Kreativ

14.5.2022

V dnešním video návodu si spolu uháčkujeme 3D květinu. Z květin vyrobíme letní věnec třeba na dveře.

Klubíčko VlnaHep Camilla asi nemusím představovat. Jedná se o 100% mercerovanou bavlnu, 50g/125m, která se hodí na hračky, homedekor nebo menší projekty na oblečení. Camilla má neuvěřitelnou škálu barev a někdy si tajně říkám, jaké by to bylo mít všechny barvy doma. Tentokrát si z Camilly vyrobíme jednoduchou 3D kytičku. Použila jsem tři barvy žluté tón v tónu a musím říct, že je to prostě paráda. Z jednoho klubíčka vyrobíme 9 kytiček. Kytičky můžeme použít nejen na věnec, ale i jako záložku do knihy, dekoraci jen tak na třeba na svatební stůl, dekoraci na oblečení, brož, ozdobit čelenku do vlásků, přišít a vylepšit jakoukoliv čepičku nebo třeba jako zápich do květináče – rychlý dárek pro kamarádku. Věřím, že si kytička u Vás doma místo najde.

Co se týče háčkování kytičky, je to velice jednoduchý a rychlý projekt. Začínáme klasickým řetízkem, do kterého ve druhé řadě vyrobíme filetová okénka a ve třetí řadě do filetových okének naháčkujeme okvětní lístky. Vznikne obloučkový proužek, který stočíme do tvaru kytičky a v rubové straně prošijeme v místě filetových čtverečků. Kytičku dozdobíme perličkou nebo dřevěným korálkem a máme hotovo.

Užitečné rady:

  • Čím delší proužek, tím delší a bohatší kytička. Ale pozor – někdy méně je více.
  • Camilla se vyrábí i v melírované barvě, takže kytička bude vypadat neobvykle.
  • Na věnec jsem použila překližkové dno na košík průměr 16 cm z Joom.com.

No a my se pustíme do práce. Kytičku si společně uháčkujeme v rámci workshopu na výstavě Kreativ Jaro 2022, proto má věneček název Kreativ.

Věnec Kreativ
Příze: VlnaHep Camilla
Spotřeba: 2 klubíčka na 18 kytiček, lepší jsou tři klubíčka tón v tónu
Háček: 3 mm
Velikost: cca 7 cm
Jehla s velkým ouškem, niť v barvě kytičky, perlička, překližkové dno průměr 16cm
Časový rozpočet: cca 20 minut na jednu kytičku
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhé sloupky
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek

Kytičku háčkujeme od základního řetízku po řadách tam a zpět.

Kytička 3D, háček 3mm
1. řada: 60 oček řetízku, 6 řetízkových oček na otočení
2. řada: háček vedeme do sedmého očka od háčku, nabereme nitku a uháčkujeme KS. Dále 2 ŘO, 2 očka přeskočíme a uháčkujeme KS. Opakujeme schéma do konce řady. Na konci řady háčkujeme 2 ŘO, jedno očko přeskočit a do posledního očka háčkujeme KS. Otočíme. Máme 21 filetových okének. To poslední – nejmenší – bude tvořit střed kytičky.

3. řada: háček vedeme pod ŘO ve filetovém čtverečku a uháčkujeme KS, dále 3 PDS do stejného čtverečku a končíme KS. Přesuneme se ke druhému filetovému čtverečku. Háčkujeme 4 x  okvětní lístek, tj. KS-4PDS-KS. Dále háčkujeme 5 x okvětní lístek, tj. KS-4DS-KS a do konce řady háčkujeme schéma okvětní lístek KS-5DS-KS pod ŘO do jednoho čtverčku. Na konci řady háčkujeme do třetího očka náhrady PO. Necháme si dostatečně dlouhý volný konec.

Dokončení
Kytičku tvarujeme od prvního malého filetového čtverečku. Stáčíme kolem středu proužek až máme tvar kytičky. Mírně stáhneme středový konec, aby si sedl střed kytičky. Obrátíme do rubu. Volný konec navlečeme do jehly s velkým očkem a prošijeme ve směru hodinových ručiček zig zag tak, aby se prošily všechny filetové čtverečky. Necháme si obě šňůrky dostatečně dlouhé. Do středu kytičky našijeme perličku. Vezmeme si překližkové dno průměr 16 cm a do každého očka připevníme jednu kytičku. Střídala jsem tři barvy. Mé překližkové dno mělo 19 oček. Uháčkovala jsem 18 kytiček a jedním volným očkem jsem provlékla krajku, aby bylo možné věneček pověsit.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..