Srdíčková čepička Baby Best

7.9.2019

Nejhorší je reverzní inženýrství vlastního výtvoru jen podle fotky. Tak přesně toto se mi stalo u srdíčkové čepičky.

Původní verzi čepičky jsem vytvořila někdy vloni nebo předloni a předala majitelce. A letos na mne vykoukla z uložených příspěvků na sociální síti. Tak jsem se rozhodla, že ji uháčkuji znovu, a to rovnou do video návodu. Dopadlo to tak, že jsem ji zkoušela asi čtyřikrát, než jsem přišla na vzorek a především – aby srdíčka tvarově alespoň srdíčko připomínala. To je tak, když něco uháčkuji a nenapíši si ani čárku k postupu. Takže jsem se poučila a už píši téměř vše a snažím se vložit sem na web, alespoň do skrytých příspěvků s tím, že se k návodu výhledově vrátím.

Na srdíčkovou čepičku jsem použila přízi Alize Baby Best. Jedná se jarní/podzimní přízi ve složení 90% akryl a 10% bambus a návinu 100g/240m. Je velice příjemná jak na nošení tak na háček. Spotřeba na tuto miminkovskou čepičku je necelá půlka klubíčka a čepička je super jako přechodová buď na jaro nebo na podzim. A jelikož se sezóna nezadržitelně blíží, tak se do ní hned pustíme.

Srdíčková Baby Best
Příze: Alize Baby Best spotřeba necelé jedno klubíčko, pro vyniknutí vzoru potřebujeme dvě barvy, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: 5 mm a 4 mm
Rozměry: obvod čepičky je 35-37 cm, délka čepičky je 12.5 cm, velikost odpovídá váze chlapec 3400-3600 g, dívka 3500-3800 g
Štítek, knoflík, cedulka, označovač, jehla s velkým ouškem, nůžky, metr
Hodinový rozpočet: cca 1-1,5 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
DS3 – tři sháčkované DS dohromady
DS2 – dva sháčkované DS dohromady
ZRKS – zadní reliéfní krátký sloupek

Čepička je háčkovaná po řadách, končí PO a začíná náhradou N, tj. 2 ŘO pro PDS, 2 volná ŘO/3 ŘO pro DS, 1 volné ŘO pro KS.
Základy háčkování naleznete zde.

Čepička Baby Best, šedá, háček 5 mm
1. řada: 10 PDS do MK, PO
2. řada: 2 ŘO (místo prvního PDS), do stejného místa PDS, dále zdvojíme každé očko, tj. 20 PDS, PO
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý druhý PDS, tj. 30 PDS
4. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý pátý PDS, tj.  36 PDS
5. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý šestý PDS, tj.  42 PDS
6. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý pátý PDS, tj.  50 PDS

Čepička Baby Best, růžová, háček 5 mm
7. řada: N za KS, dvě očka vynechat, „srdíčko“ DS3 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3 vše do jednoho očka, dvě očka vynechat a do následujícího háčkujeme KS. Opakujeme 4 x. U pátého, šestého a sedmého vzoru vynecháváme jednou dvě očka před „srdíčkem“ a tři očka po „srdíčku. Dále pokračujeme v původním vzoru. Končíme „srdíčkem“ a PO do náhrady. V řadě máme základ pro 9 sloupců „srdíček“.

Čepička Baby Best, šedá, háček 5 mm
8. řada: N za DS, dále 4 DS vše do jednoho očka (náhrada za KS z předchozí řady), 2 ŘO, KS do středu „srdíčka“, 2 ŘO, 4 DS do KS. Opakujeme, končíme PO a pomocí PO přejdeme do středu vějířku.

Čepička Baby Best, růžová, háček 5 mm
9. řada: N za DS, dále DS2 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3, KS do KS z předchozí řady, dále do středu vějířku DS3 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3 a opět KS do KS. Opakujeme, končíme PO a pomocí PO přejdeme do středu srdíčka.

Čepička Baby Best, šedá, háček 5 mm
10. řada: N za KS, 2 ŘO, 4 DS do KS z předchozí řady, 2 ŘO, KS do středu srdíčka, 2 ŘO, 4 DS do KS z předchozí řady. Opakujeme, končíme PO.

Čepička Baby Best, růžová, háček 5 mm
11. řada: N za KS, dále DS3 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3 do středu vějířku, KS do KS, opakujeme, končíme PO.

Čepička Baby Best, šedá, háček 5 mm
12. řada: N za DS, dále 4 DS vše do jednoho očka, 2 ŘO, KS do středu „srdíčka“, 2 ŘO, 4 DS do KS. Opakujeme, končíme PO.
13. řada: N za KS, dále KS do DS, KS pod ŘO, KS do KS, KS pod ŘO, opakujeme, měli bychom mít cca 63 KS.

Čepička Baby Best, šedá, háček 4 mm, vykrojení
Čepičku si rozdělíme na 16 ok na zátylku, které nebudeme háčkovat, 10 oček pro rozšíření u prvního ouška, 27 oček čelo, 10 oček pro rozšíření u druhého ouška.
14. řada: N za PDS, 9 PDS, 27 KS, 10 PDS, otočíme.
15. řada: N za PDS, 9 PDS, 27 KS, 10 PDS, otočíme.
16. řada: N za KS, háčkujeme KS do každého očka (u PDS háčkujeme KS do mezer)

Čepička Baby Best, růžová, háček 4 mm, olem
17. řada: v čelní části háčkujeme 47 ZRKS, kolem rozšíření u prvního ouška háčkujeme KS nebo PDS, na zátylku háčkujeme 16 KS a kolem rozšíření u druhého ouška háčkujeme KS nebo PDS. Růžovou i šedou přízi ustřihneme ve vzdálenosti cca 50 cm od čepičky. Volné konce soustředíme v rohu rozšíření u ouška, kam budeme přidělávat šňůrky a volné konce do šňůrek zapleteme.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Z každé barvy si ustřihneme 3-4 stejně dlouhé prameny, které přepůlíme (po přepůlení je délka 40-50 cm). Pomocí liščí smyčky přiděláme do rohu rozšíření čepičky a zapleteme do copánku. Čepičku dozdobíme knoflíkem nebo cedulkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu nebo pro propagaci klubíčka Vlna-Hep Sierra. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..