Taška Cord Yarn VR

11.12.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme jednoduchou tašku ze šňůr Yarn Art Cord Yarn VR. Tento druh materiálu je krásně měkký, taška není tak těžká a úžasně vzoruje.

YarnArt Cord Yarn je  klubíčko 250g s návinem 73 metrů. Jedná se o směs 40% bavlna a 60% polyester. Vlákno tvoří obal a vnitřní dutinku. Šňůra je velice ohebná a dobře se s ní pracuje. Není tak těžká do rukou a výsledný výrobek je měkký. Cord Yarn se nově vyrábí ve variantě VR, což znamená, že vytváří velice zajímavý barevný vzhled, čehož jsem využila při háčkování tašky. Barevné variace se zpravidla ukáží u úplně obyčejných vzorů typu propichovaný krátký sloupek, mech nebo krátký sloupek za zadní nitku.

Celou kolekci YarnArt VR různých druhů jsme si představili v tomto podcastu Povídání u klubíčka. Článek si můžete přečíst zde.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče tašky, budeme háčkovat od základního řetízku stále dokola bez ukončení řad. Háčkujeme do potřebné výše. Poté přišijeme bambusová ucha a dozdobíme štítkem. Taška je velice rychle hotová a spotřeba jsou necelá dvě klubíčka YarnArt Cord Yarn na tuto velikost.
  • Co se týče vzoru, háčkovala jsem první řadu krátkých sloupků. Zde je potřeba ale nahazovat správným směrem. Doporučuji shlédnout video. V dalších řadách háčkujeme propichované krátké sloupky, které vytváří pletený vzhled. Díky jednoduchému vzoru vynikne barevná struktura.
  • Co se týče velikosti tašky, stačí háčkovat delší nebo kratší základní řetízek pro upravení šířky tašky, nebo více či méně řad pro úpravu výšky tašky.

TIPY PRO VÁS:
Z jednoho klubíčka uháčkujete dvě čelenky. Kvůli kontrastnímu lemu doporučuji pořídit i jinak barevné klubíčko.

Z uvedené příze jsme si již uháčkovali:

  • Totebag Cord Yarn, video návod zde
  • Písmenka a dekorace z Cord Yarn, video návod zde

Ať se Vám taška Cord Yarn VR podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním tašky Cord Yarn VR? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB a do CHLUBÍCÍHO VLÁKNA sem. Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #taskacordyarnvr.

TAŠKA CORD YARN VR
Příze: YarnArt Cord Yarn VR, barva 921, pořídíte u Pletemesi.cz
Spotřeba: necelá dvě klubíčka na tašku
Háček: 12 mm
Rozměry: šířka 31 cm a výška 27 cm
Jehla s velkým ouškem a nit, označovač, štítek, rukojeť na tašku, magnetické zapínání
Časový rozpočet: cca 3 hodiny
Pro začátečníky

ŘO – řetízkové očko
KS – krátký sloupek nabíraný zespodu a dokončený zespodu, viz video
PKS – propichovaný krátký sloupek, tj. háček vedeme do středu krátkého sloupku z předchozí řady. Věnujeme pozornost správnému nabírání příze, jinak KS nepůjde správně propíchnout.
PO – pevné oko

Taška, háček 12 mm
1. řada: necháme si delší konec a pro začátek tašky si uháčkujeme řetízek v délce 15 ŘO, vložíme označovač a 2 ŘO na otočení.
2. řada: do očka s označovačem uháčkujeme KS, dále 13 KS, tj. do každého očka řetízku jeden KS. Do posledního očka uháčkujeme 4 KS a pokračujeme v háčkování na protější straně řetízku, tj. 13 KS. Do očka s označovačem uháčkujeme dva KS a bez ukončení řady pokračujeme v háčkování. Včetně náhrady máme 34 KS. 
3. – 21. řada: háčkujeme PKS. (34)

Lem tašky, háček 12 mm
22. řada: háčkujeme řadu PO, kdy háček vedeme do středu KS z předchozí řady a dokončíme PO. Přízi ukončíme v dostatečné vzdálenosti.

Dokončení
Ucha přišijeme na třech místech nejdříve jehlou a nití v barvě tašky. Poté si ustřihneme dostatečně dlouhý konec a postupně rukojeť omotáme. Volné konce v rubu tašky zapošijeme. Zopakujeme na protilehlé straně. Přišijeme kovový štítek. Přišijeme magnetické zapínání.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Katka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..