Taška na dárek Macrame

18.12.2021

V dnešním návodu si spolu uháčkujeme jednoduchou tašku na dárek. Použijeme přízi YarnArt Macrame Cotton.

YarnArt Macrame Cotton je cívka 250 gramů s návinem 225 metrů. Co do složení je to 85% bavlna a 15% polyester. Klubíčko Macrame Cotton má sílu cca 2 mm a je suprová na jakékoliv tvoření. Od prostírání, tašky, běhouny, koberce až po košíky či puffy. Návody z Macrame Cotton naleznete i v nástěnném kalendáři Krampolinka 2022, zakoupíte zde.

Ze starších návodů připomenu třeba kapsu na příbor nebo tašku do ruky s bambusovým uchem. Macrame Cotton zakoupíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk.

Co se týče tašky, budeme háčkovat dva stejné čtverce. Čtverec háčkujeme od středu a díky vzoru bude vznikat hvězda. Poté čtverce na sebe přiložíme a v lícové straně obháčkujeme a spojíme tři strany pomocí krátkých sloupků. V horní části uháčkujeme řetízek, který bude sloužit jako ucho tašky. K čemu tašku využít? Vleze se do ní bonboniera Merci nebo Milka, ale taštičku můžete využít na jmelí, smrkové – jedlové větvičky, či levanduli. Je to zkrátka taštička, která je znovupoužitelná a sama o sobě je dárkem. Tašku dozdobíme štítkem či knoflíky. No a my se pustíme do práce, taška je raz dva hotová.

Taška na dárek Macrame
Materiál: YarnArt Macrame Cotton barva 752, zakoupíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk
Spotřeba: 1/2 klubíčka
Háček: 4 mm
Rozměry: 25 x 25 cm
Dále potřebujeme: jehla s velkým ouškem, kožený štítek, 4 x knoflík

Použitý vzor:
MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Postup: Uháčkujeme dva stejné čtvercové díly, které na vnější straně sháčkujeme na třech stranách k sobě. Poté naháčkujeme ucho tašky. Řadu začínáme náhradou N, tj. 2 ŘO místo prvního DS a ŘO místo prvního KS. Řadu končíme v rohu čtverce dlouhým sloupkem do druhého očka náhrady. Tímto způsobem zůstaneme ve středu rohového obloučku a nemusíme používat pevná oka. Nákres čtverce naleznete pod textem.

Taška – přední/zadní díl, háček 4 mm (háčkujeme 2x)
1. řada: Do magického kroužku háčkujeme N za DS, dále 3 DS, 3 ŘO, 4 DS, 3 Ř0, 4 DS, 3 ŘO, 4 DS, ŘO a DS do druhého očka náhrady.
2. řada: N za DS, DS pod DS v rohu, DS do druhého očka náhrady, dále háčkujeme vzor 2 ŘO, přeskočíme dva sloupky, DS do posledního DS, 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, DS do prvního DS. Opakujeme vzor do konce řady. Řadu končíme ŘO, DS do druhého očka náhrady.

3. řada: N za DS, DS pod DS, DS do druhého očka náhrady, dále háčkujeme vzor DS do DS, DS do DS, 2 ŘO, DS do DS, DS do DS, DS do DS, 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO. Opakujeme vzor do konce řady. Řadu končíme ŘO, DS do druhého očka náhrady.
4. – 8. řada: háčkujeme stejně jako řadu 3, v každé řadě háčkujeme DS do DS, 2 ŘO nad ŘO z předchozí řady, v rohu háčkujeme 2 DS-3ŘO-2DS. Řadu končíme ŘO a DS do druhého očka náhrady.

Sháčkování tašky, háček 4 mm
Díly položíme rubovou částí na sebe a v lícové části sháčkujeme tři strany pomocí KS, přičemž háčkujeme KS do DS, 2 KS pod dvě ŘO a v rohu háčkujeme 3 KS.

Taška – ucho, háček 4 mm, háčkujeme ze zdvojené příze
Zdvojíme přízi, protáhneme očkem na čtverci mezi pátým a šestým DS a uháčkujeme řetízek v délce 25 ŘO. Řetízek ke čtverci připevníme pevným okem na protilehlé straně opět mezi pátým a šestým DS. Postup zopakujeme na druhé části tašky.

Dokončení
Volné konce zapošijeme, dozdobíme knoflíky, případně štítkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Novinky YarnArt od Pletemesi - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:39

    […] zkusit video návod na tašku Macrame Cotton do ruky zde. Tašku na dárek klik sem. Video návod na stromečky podle tohoto článku, na vločky třeba zde, video návod na […]

  • Reply Háčkovaný věneček Macrame Cotton - www.krampolinka.cz 13.12.2023 at 19:28

    […] Taška na dárek Macrame, návod zde […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..