ToteBag Cordy alias taška do ruky

29.6.2019

Musela jsem ji mít. Sice není úplně praktická. ale nevadí. S dítětem potřebujete dvě ruce neustále v pohotovosti, ale v nouzi se taška posune na zápěstí a já můžu být stále trendy.

Řeč je o letošním jaroletním – hitu, takzvané Tote Bag – taška ke třímání – taška do ruky. Největší deviza tohoto „znovu-vynálezu“ je rychlost tvorby. Takže pokud máte jedno balení špagátů 5 mm, máte v podstatě za hodinu a půl hotovou významnou část outfitu každé ženy a můžete ladit třeba s hodinkami :). Barev nabízí výrobce Vlna-Hep přehršel.

Šňůry Vlna-Hep Cordy jsem rozbalila v balíčku vloni na podzim. Tak trošku jsem byla zoufalá – co s nimi. Košík? Kapesníkovník? Tašku – jakou? S tímto typem materiálu jsem neměla vůbec žádnou zkušenost. Výrobce mne uklidnil: „Uvidíte, něco Vás napadne.“ První prolomení mého vztahu ke šňůrám přišlo se zkouškou povlaku na taburetek. Musím říct – a jestli Vám někdo říká něco jiného, tak určitě kecá – práce se šňůrami, obzvláště s tloušťkou 5 mm, je dřina. Opakuji – dřina. Ruce, záda bolí a jedno klubíčko samo o sobě má půl kila. Jenže jedinečný vzhled výrobku je velká motivace.

Nápad s Cordy zrál více než půl roku, ale na druhou stranu a upřímně – vzniklo pro mne jednoduché, ale za to veledílko. Dlouho jsem nebyla ze svého výrobku tak nadšená, že už dva dny neustále přemýšlím, kolik barevných variant si vytvořit. Velikost tašky je totiž krásných 26 x 28 cm a devadesát minut na zpracování slibuje, že se ToteBag Cordy stane stálicí v mém šatníku.

Vlna Hep Cordy 5 mm se prodává ve 250 gramovém klubíčku s návinem 100 metrů. Z každého klubíčka mi zůstalo od 30 cm – 1 metru zbytku, takže je to pokaždé tak trošku adrenalin, zda-li klubko vystačí. Co se týče složení jedná se o 100% bavlnu z venčí a 100% polyester uvnitř šňůry. Použila jsem háček 12 mm na tašku a 10 mm na poslední dvě řady. Vzorek jsou véčka z KS a díky tomu dostane taška super šmrnc.

Tak jdeme na ni, ať samotný text není delší než tvoření :).

ToteBag Cordy

Příze: Vlna-Hep Cordy 5 mm, jedno klubíčko, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Velikost: 26 cm šířka, 30 cm výška včetně držadla tašky (velikost ideál na mobil, peněženku, kapesníky, rtěnku a sunárkovou kapsičku na svačinku pro dítko)
Háček: 12 mm tělo tašky, 10 mm poslední dvě řady

Na dozdobení knoflík, štítek, dovyrobit kytičku, mašličku, označovač
Hodinový rozpočet: cca 90 minut včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek, případně KS véčko, video zde
PDS – polodlouhý sloupek

Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno volné ŘO za KS. Taška je háčkovaná dokola.

Návod na mašličko kytičku ze šňůr naleznete zde.

Cordy, háček 12 mm, háčkujeme dno, začínáme koncem, který má UZLÍK!
1. řada: řetízek 19 ŘO (vložíme označovač) + 3 ŘO na otočení
2. řada: háček vedeme k označovači a uděláme KS, dále KS do každého ŘO, 4 KS do posledního KS a pokračujeme na druhé straně řetízku. Do místa, kde je označovač uděláme další 2 KS, celkem 42 KS, tuto řadu ukončíme PO, očko povytáhneme a necháme ho volnější.

3. řada: začínáme háčkovat KS véčka, pro tuto řadu háček vedeme do prvního očka, vytáhneme přízi na háček, háček vedeme do sousedního očka, vytáhneme přízi na háček a s nahozením spojíme do jednoho, uděláme ŘO. Opakujeme od sousedního očka! Na konci řady neukončujeme pomocí PO, ale přejdeme do další řady pomocí KS véčka. Na konci řady bychom měli mít 22 sloupců vzorku. (22 sloupec vznikne přechodem do další řady).

4. řada: zde háčkujeme KS véčka tak, že háček vedeme pod ŘO z předchozí řady, vytáhneme přízi, háček vedeme pod následující ŘO z předchozí řady, vytáhneme přízi a s nahozením spojíme v KS, uděláme ŘO. Pokračujeme dokola.
5. – 15. řada: háčkujeme KS véčka, tj. celkem 13 řad VZORU.

Cordy, háček 10 mm, část kolem držadla tašky
16. řada: od pomyslného začátku řady (tj. sloupce mají všechny stejně 13 řad vzoru, poslední véčko je již na přední straně) háčkujeme 2 sloupce KS véčka, 10 ŘO (ručka) a 4 sloupce KS véčka přeskočíme, pokračujeme 6 sloupců KS véčka, 10 ŘO (ručka) a 4 sloupce KS véčka přeskočíme a dokončíme 6 sloupce KS véčka.

17. řada: od pomyslného začátku řady háčkujeme KS véčka až po ručku, PDS do středu véčka z předchozí řady, dále 11 PDS pod ŘO, PDS do středu véčka z předchozí řady, pokračujeme 4 sloupce KS véčka, PDS do středu véčka z předchozí řady, 11 PDS pod ŘO, PDS do středu KS véčka z předchozí řady a dokončíme 2 sloupce KS véčka. Další véčko použijeme pro zarovnání řady a vedeme háček pod ŘO, vytáhneme přízi, háček vedeme pod sousední ŘO, vytáhneme přízi a bez nahození protáhneme všechna oka na háčku (PO), povytáhneme dostatečně dlouhý konec, který provlečeme sousedním okem do vnitřní části kabelky, po té ustřihneme a zaháčkujeme/provlečeme/začistíme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Hitparáda TOP 5 návodů duben - www.krampolinka.cz 1.5.2023 at 7:20

    […] Taška do ruky, video návod zde […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..