Unboxing Joom 8: vyřezávací strojek a komponenty na tvoření

18.2.2022

V balíčku od JOOM jsme si rozbalili vyřezávací strojek neboli embossing machine. Pojďte mrknout, o co jde.

Zdálo by se, že vyřezávací strojek s háčkováním nesouvisí. Jak se to vezme. Pokud vyrábíte háčkované či pletené výrobky nebo motáte duhová klubíčka, věřím, že myslíte i na poslední detail. Tím detailem může být třeba označení výrobku s uvedeným materiálem, kontakt na prodejce či pokyny k údržbě. A právě cedulku či visačku s motivem háčkování či pletení lze na vyřezávacím strojku lehce vytvořit. Jak? To si pěkně popíšeme v tomto článku.

Vyřezávací strojek se vyrábí v několika velikostech a primárně slouží ke scrapbookingu (způsob zpracování fotoalb, deníků, přáníček nebo dárků). Strojky různých výrobců můžete pořídit i u nás. Možná znáte vyřezávací razítka, se kterými můžete z papíru vyrábět malá srdíčka či kytičky. Se stojky, kovovými šablonami a papírem lze však vyrábět větší projekty, jako jsou krabičky na maličkosti případně různé větší a složitější tvary, které pak stačí nalepit na jiný papír a vytvořit ozdobnou stránku ve fotoalbu, deníku, přáníčko či pozvánku.

Kovovou šablonu s motivem háčkování a pletení jsme si rozbalili v rozbalování balíčku Joom č. 4 .  Pokud se chcete mrknout na nabídku šablon na Joom.com, stačí zadat slova jako embossing metal cutting dies a můžete se nechat unášet nejrůznějšími tvary a typy. Šablona funguje pouze s vyřezávacím strojkem patřičné velikosti. Já jsem si objednala menší strojek, který má rozměr plastové destičky pro vložení papíru 7,5×16 cm. Tento údaj je důležitý pro objednání velikosti šablon. Tj. šablona na výrobu se musí vejít do tohoto rozměru, jinak vyřezat na strojku nepůjde.

Jak to tedy funguje? Se strojkem přicestovaly tři tloušťky plastových destiček uvedeného rozměru. Na plastovou destičku vkládáme papír, na něj položíme ostrou stranou šablonu a na ni položíme druhou plastovou destičku. Tento sendvič vložíme do strojku, točíme kličkou a na druhé straně zkontrolujeme, zda-li se nám tvar podařilo vyřezat k naší spokojenosti. Pak stačí tvar vyloupnout, odstranit vyřezané části a produkt buď poskládat, slepit nebo nalepit na připravené přáníčko či stránku.

Vyřezávací strojek jsem hned vyzkoušela a zjistila jsem následující:

 • volba papíru a správné tloušťky destiček je zásadní. Doporučuji dvě vrstvy měkkého barevného papíru nebo tvrdší papír. Karton pro tento strojek vyloženě ne. Pro barevný měkký papír (dvě vrstvy) doporučuji zvolit středně silnou a nejsilnější tloušťku destičky. Poznáte to tak, že strojek je schopen tento sendvič uchopit a při točení kličkou cítíte odpor. Pokud otvorem sendvič projde jen tak, nic se nevyřeže. Sendvič jsem strojkem projela vždy dvakrát, než jsem provedla kontrolu vyřezání.
 • pokud zjistíte, že se tvar nevyřezal úplně, stačí sendvič rozložit, papír ze šablony nesundávat, vypodložit nevyřezané místo pomocným papírem, opět složit do sendviče a postup s kličkou zopakovat.
 • jakmile máme vyřezáno, papír na šabloně necháme. Pomocí ostrého hrotu nejdříve vytlačíme vyřezaná místa, poté papír ze šablony teprve sundáme. Osvědčily se mi malé nůžky s dlouhým úzkým hrotem nebo špendlík.
 • pokud máme složitější tvar s drobnými vnitřními částmi, doporučuji na pracovní plochu dát noviny nebo papír pro snadnější úklid, případně ruční vysavač.
 • co se týče lepidla, osvědčil se mi klasický tekutý Herkules a štěteček na rozetření lepidla po celé ploše výřezu.

Po třech pokusech se mi podařilo vyřezat jehlice s kouskem pleteniny a klubíčko. Po nalepení vznikla ozdobná cedulka. Věřím, že Vás práce s vyřezávacím strojkem bude bavit a pokud máte doma děti, tak je to super volba, jak je zabavit a podpořit kreativitu a někdy i trpělivost. Video s ukázkou, jak strojek funguje v „akci“ naleznete zde nebo pod textem.

Dále jsme si v balíčku rozbalili unisex set knoflíku a zapínání. Chtěla jsem vyzkoušet, jak to bude vypadat. Sada obsahuje 4 komplety na zapínání, kvalitně ušité a pevné. Jedná se o dospěláckou velikost. Vybírat můžete ale i z více barev. Komplet se hodí na svetr, kabátek, ale i chumlací zimní šátek, pončo či pléd. Zakoupit můžete zde.

Dále nás v balíčku čekaly velké dřevěné knoflíky. V balíčku bylo 25 kusů hnědých lakovaných knoflíků o průměru 3 cm. Jsou pěkně hladké a jeden knoflík vychází cca na 4.50 Kč. Zakoupíte zde.

Vyzkoušela jsem velikonoční sáčky ve tvaru zajíčka. Jednoduchý plastový sáček, do kterého vejde vajíčko, či jiná sladkost pro koledníky. Na fotce jsem zkoušela klubíčko Camilly, které se do sáčku pohodlně vejde. Balení obsahuje 50 kusů a sáček má rozměr 17×10 cm. Na výběr jsou dvě barvy. Zakoupíte zde.

Na Joom mě také zaujali vyřezávaní ptáčci. Balení obsahuje 10 kusů vyřezávaných ptáčků o rozměru 3.5 x 3.8 cm. Ptáček lze zavěsit třeba na větvičky kroucené vrby, zlatého deště nebo kočiček. Ptáčky zakoupíte zde.

Video z rozbalování balíčku naleznete zde nebo pod textem.

Co se týče  Joom, jedná se o evropský sklad v Lotyšsku s výrobky z celého světa, nejen z Číny, ale i z Turecka, Itálie či Velké Británie. Výhodou je, že nemusíte platit daň ani clo, balíčky Vám přijdou přímo domů. Na Joom zakoupíte něco výrazně levněji – něco vyjde dráž než u nás. Chce to hledat a proklikat se tím, co Vás zajímá.

Celkově informace k Joom:

 • Doporučuji stáhnout aplikaci Joom, jsou tam ceny ještě krapet nižší.
 • Některé části jsou již v češtině, některé ještě běží v angličtině.
 • DPH k ceně zboží naskočí až v nákupním košíku.
 • Doprava je zdarma.
 • Platba kartou online.
 • Získáváte bonusové slevy nebo bodíky za nákup.
 • Doba dodání je od 2 do 6 týdnů.
 • Česky hovořící podpora – pokud nedorazí balíček včas, stačí se obrátit na zákaznické centrum, které s Vámi problém v češtině vyřeší.

Joom Czechia můžete sledovat na FB či na instagramu. Můj profil na Joom můžete sledovat zde. Výhodou je, že uvidíte recenze, fotky, odkazy k nákupům atd. dříve, než zde na webu. Více z rozbalování balíčků naleznete v článcích a videích Joom č. 1, Joom č. 2, Joom číslo 3, Joom číslo 4, Joom číslo 5, Joom číslo 6 a Joom číslo 7.

JAK FUNGUJE VYŘEZÁVACÍ STROJEK

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA 29

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..