Vajíčko Camellia měděná

3.4.2020

Velikonoce jsou za rohem, proto přináším videonávod na rychlé obháčkované vajíčko. Háčkovala jsem netradičně z tenké nitky s lurexem YarnArt Camellia. Nakonec, proč by letos nemohly být Velikonoce krapet třpytivé?

YarnArt Camellia je malé klubíčko vzhledově jakoby vyšívací nitky. Má hmotnost 20 gramů a návin 190 metrů ve složení 70% polyester a 30% metalické vlákno. Běžně se používá na výrobu vánočních dekorací a obháčkování vánočních koulí. Camellii jsem již jednou použila jako příplet do tašky. Do oblečení nedoporučuji, je poměrně drsná. YarnArt má i daleko měkčí, například Paris nebo silnější Eleganci či Violet Lurex. Já si letos Camellii zvolila na obháčkování velikonočních vajíček. Třpytka sem, třpytka tam, v kombinaci s klasickými vajíčky si můžete ozvláštnit velikonoční výzdobu.

Tuto měděnou barvičku YarnArt Camellia nám věnoval e-shop www.vlnovka-prize.cz. Moc děkuji a unboxing klubíček naleznete zde.

Co se týče vajíčka, jedná se o klasickou velikost tuším „M“, ve videu uvidíte i příměr ke kupovanému vajíčku. Polystyrenová vajíčka zakoupíte buď v řetězci Tesco nebo jiných nákupních střediscích, případně v galanteriích. Z jednoho klubíčka Camellie obháčkujete odhadem cca 4-5 vajíček. Háčkuji háčkem číslo 2 a obal na vajíčko hezky pruží, takže se velikostně přizpůsobí velikonoční dekoraci. Předpokládám, že návod nepoužijete na obháčkování křepelčího nebo pštrosího vejce.

Pod článkem naleznete i grafický nákres prvních pár řad. Poslední dvě řady na obrázku je ukázka, jak pomalu práci sháčkovat a ukončit. Nezapomeňte před těmito řadami vložit vajíčko, pak by to už nebylo možné.

Pohodové tvoření všem.

Vajíčko Camellia měděné
Příze: YarnArt Camellia, barva 421 měděná, zakoupíte na www.vlnovka-prize.cz
Spotřeba: 1 klubíčko
Háček: 2 mm
Rozměry: výška 6.5 cm, obvod 13 cm
Jehla s velkým ouškem
Časový rozpočet: cca 40 minut
Pro začátečníky (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko
Háčkujeme do magického kroužku. Řada začíná tzv. náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS. Řada končí PO. Náhrada NENÍ součástí vzorku. Pokud se Vám MK nedaří, spojte čtyři ŘO pomocí PO do kroužku. Základy háčkování, včetně postupu na magický kroužek zde.

Camellia, měděná, háček 2 mm
1. řada: N za DS, 14 DS do MK, PO
2. řada: N za DS, háček vedeme do očka a uháčkujeme dva DS, dále dva DS do každého očka, tj. zdvojíme každé očko. Na konci řady PO. (28)
3. řada: N za DS, ŘO, očko vynecháme, +do následujícího očka uháčkujeme dva DS, ŘO, očko vynecháme+ opakujeme vzor mezi znaménkem plus. Končíme dva DS do posledního očka, PO. (máme základ pro 14 sloupců)
4. – 8. řada: N za DS, +ŘO, DS, DS+ opakujeme vzorek mezi znaménkem plus, řadu končíme PO. (14 sloupců)

Středovou nitku od magického kroužku vytáhneme vně práci. Do vytvořeného obalu vložíme vajíčko. Dále háčkujeme s vajíčkem uvnitř.

9. řada: N za DS, sháčkujeme vždy dva DS do jednoho DS, řadu končíme PO (stále máme 14 sloupců)
10. řada: N za DS, háčkujeme DS do každého očka, řadu končíme PO. Pro poutko háčkujeme rovnou řetízek o délce 40 ŘO, přichytíme pomocí PO k vajíčku, přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce zapošijeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Nejnovější projekty, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..