Vánoční šaty pro Barbie

11.12.2021

V dnešním video návodu si uháčkujeme vánoční šaty pro panenku Barbie. Budeme háčkovat z jemné příze Alize Diva.

Alize Diva je klubíčko 100 gramů s návinem 350 metrů. Co do složení je to 100 % mikroakryl s hedvábným leskem. Příze se hodí na jaro na svetříky, šátky a halenky, na jarní či podzimní šatičky a vzdušný vzor i na chladné léto. Diva je příjemná na dotek, lesklá, splývavá, ale stále – je to akryl, takže mírně hřeje. Klubíčko v jasně červené, které jsem měla doma, se perfektně hodí na vánoční oblečení nejen pro panenku Barbie.

Z Alize Diva nebo její kolegyně Alize Diva Ombre Batik je zde na webu návod na šaty pro dospěláky, dětskou kolovou sukni, letní top nebo dětský jaroletní klobouček.

Jen pro adventní tvoření Vám přináším slevovou akci a soutěž. V termínu od 11. 12. do 12. 12. 2021 při nákupu nad 500 Kč u PrimaPrize.cz  můžete získat SLEVU 5% na celý nákup. Stačí zadat slevový kód 116-PRIMAPRIZE. Ke každé objednávce v tomto termínu navíc získáte nejen malý dárek jako překvapení, ale budete zařazeni do slosování o sadu na tvoření, viz foto pod návodem. Slevová akce 5% se nevztahuje na zboží, které je v doprodeji.

Co se týče šatiček pro Barbie, jsou velice jednoduché. Budeme háčkovat od kruhového sedla po řadách tam a zpět. Vznikne rozparek na zádech, takže se panence snáze budou oblékat dlouhé rukávy. Od pasu dolů budeme háčkovat tzv. dokola bez ukončení řad a tím se vyhneme švu. Spodní část je ukončena ozdobnými obloučky. Na kruhové sedlo jsou naháčkovány rukávy. Na zadní díl našijeme v horní části kruhového sedla knoflíček na zapínání.

Přední část dozdobíme buď vánočním knoflíčkem nebo našijeme hvězdu. Knoflíčky či hvězdy zakoupíte na Joom.com a do konce prosince se slevou 10% a kódem KRAMPOLINKA10.

Vánoční šaty pro Barbie
Příze: Alize Diva, barva č. 396, zakoupíte na Primaprize.cz
Spotřeba: jedno klubíčko na cca 4-5 tery šaty
Háček: 3 mm
Rozměry: přední délka 14 cm, délka rukávu od podpaždí 7,5  cm (rukáv je ohrnovací)
Jehla s velkým ouškem, nůžky, označovač
Časový rozpočet: 60 minut
Pro začátečníky

ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek, polodlouhý sloupek do mezer
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko
KS – krátký sloupek

Háčkujeme od klasického řetízku do kruhového sedla. Háčkujeme po řadách tam a zpět. Na začátku řady háčkujeme náhradu N, tj. 2 ŘO místo prvního DS, ŘO místo KS. První DS háčkujeme hned k náhradě a poslední háčkujeme do druhého očka náhrady z předchozí řady.

Vánoční šaty pro Barbie, háček 3 mm
1. řada: 16+2 ŘO
2. řada: Do třetího očka uháčkujeme DS, dále zdvojíme každé očko, tj. háčkujeme 2 DS do jednoho očka. Otočíme.(34)
3. řada: N za DS, 32 DS, poslední DS háčkujeme do druhého očka náhrady. Otočíme. (34)
4. řada: Zadní díl – N za DS, 5 DS, 5 ŘO a 5 sloupků přeskočíme, přední díl 12 DS, zadní díl 5 ŘO, 5 sloupků přeskočíme, 5 DS a poslední DS háčkujeme do druhého očka náhrady. Otočíme. Máme 6-12-6 DS.
5. řada: N za DS, háčkujeme 5 DS, v podpaždí háčkujeme 4 DS, na předním díle 12 DS, v podpaždí 4 DS, a na zadním díle 5 DS a poslední DS do druhého očka náhrady. Otočíme. (32)
6. -10. řada: Háčkujeme po řadách tam a zpět. N za DS, 30 DS, poslední DS do druhého očka náhrady. Otočíme.

Sukýnková část šatů, háček 3 mm
11. řada: N za DS, rozšíříme každý 3-tí DS, tj. do každého třetího sloupku háčkujeme dva DS. Na konci řady spojíme zadní díly k sobě a háčkujeme tzv. dokola. (cca 42 DS)
12. řada: Háčkujeme DS do DS. (cca 42)
13. řada: V této řadě rozšíříme každý druhý DS, tj. háčkujeme dva DS do každého druhého sloupku. (cca 63)
14. – 17. řada: Háčkujeme DS do DS. V poslední řadě na konci řady háčkujeme PDS, KS, PO. (cca 63)

Spodní lem šatů, háček 3 mm
18. řada: N za KS, očko vynechat, vějířek 5 DS do následujícího očka a očko vynechat. Opakujeme schéma do konce řady. Ukončíme přízi.

Šaty – rukáv, háček 3 mm
1. řada: Přízi navážeme v podpaždí. Háčkujeme 4 DS v podpaždí, DS za svislý DS a dále DS do DS v kruhovém sedle. Do další řady přejeme pomocí KS, tj. řadu neukončujeme, ale háčkujeme tzv. dokola, tj. beze švu. Zapíšeme si počet sloupků, ať máme oba rukávy stejně široké.
2. – 10. řada: háčkujeme DS do DS
11. řada: háčkujeme PDS. Poslední sloupky v řadě háčkujeme KS, KS, PO. Přízi ukončíme.
Postup zopakujeme na druhém rukávu.

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Ohrneme rukávy. Na zádovém díle z volného konce vytvoříme poutko a našijeme malý knoflíček na zapínání šatů za krkem. Dozdobíme knoflíkem, štítkem či hvězdičkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..