Vítejte na stránce Krampolinka

29.9.2016

Vítejte u mne doma – na stránce Krampolinka Háčkování Crochet.

Děkuji za milou návštěvu.

Ručně vyrobená věc má duši a srdce, má příběh, má důvod, má historii. Je propojená s tím, kdo ji vyrábí, s tím, kdo si ji přál, nebo s tím, kdo ji dostane.

Jmenuji se Katka, mám úžasnou dceru a háčkování je můj snový svět, kam si odbíhám odpočinout od denní reality a současně načerpat další energii. Ráda bych vám touto cestou nabídla své kreativní já, které promítám do návodů a videonávodů. Moje filozofie je poskytnout své zkušenosti a nápady ZDARMA všem, kteří v háčkování nalezli nového „parťáka“ a mají chuť do tvoření.

Háčkování vnímám jako tradiční rukodělnou činnost, která bývala běžnou výbavou každé ženy. Tradici je potřeba předávat dál, a to jde pouze tehdy, když jsme schopni se o své zkušenosti nezištně podělit. Kromě návodů se zde na webovce dozvíte i spoustu informací o novinkách v oblasti přízí, reportáže, informace o vycházejících časopisech, knihách nebo trendech v háčkování.  Součástí stránky je i malá školička háčkování s videi, takže se zde neztratí ani začátečník.

Budu mít radost, pokud budete tvořit dle mých návodů. Poprosím jen o jediné – nezneužívejte jich ke komerčním účelům. Bylo by to nefér. V návodech nechávám kus sebe, svůj čas, své ideály, nápady, představy i nálady, můj jedinečný podpis.

Pokud vás stránka zaujala, vezmete háček do rukou a začnete s novým koníčkem nebo se k háčkování vrátíte – můj úkol zde je splněný.

Moc si přeji, aby jste byli nositeli této krásné ruční tradice a předávali ji dál, učili své blízké, děti nebo vnoučátka.

Pro radost z háčkování vám všem

Kateřina Ramil

 

9 Comments

 • Reply Alena 21.11.2018 at 0:40

  Mám velký problém. Nevím si rady u té tzv. obyčejné melírované homelessky. A sice nechápu, jak mám udělat dva zadní reliéfní sloupky do jedné mezery. Při reliéfním sloupky, ať už zadním nebo předním se vždycky – jak já říkám – objímá ten sloupek původní. Nebo to je jinak? Prosím o pomoc. O radu. Mám tři řady a s tou čtvrtou nehnu.!

  • Reply Krampolinka 13.11.2019 at 15:54

   Mrkněte buď na návod homelešanka – skoro úplně první video, tam je to ukázáno, nebo na nový videonávod tohoto návodu, který jsem letos upgradovala právě z tohoto důvodu a tam se v zadních reliéfních vůbec nerozšiřuje, takže je to vhodnější pro začátečníky http://www.krampolinka.cz/homeleska-bambu/

 • Reply Barbora 12.11.2019 at 23:00

  Dobrý den,
  před pár měsíci jsem se pustila do háčkování a stále se tedy nazývám začátečníkem… 😀 Před týdnem jsem si našla na YouTube Vaše videa s návody na dětské čepičky, jsem z nich nadšená, jsou úžasné! Včera jsem uhackovala podle Vašeho návodu „Kulišanku Bambi“ je úžasná… Háčkovala jsem z dolphin baby… Ráda bych ji uháčkovala ještě jednou pro svoji neteř, ale nevím si rady jak postupovat ve zvětšování… Podle návodu se naposledy zvětšuje 1,1,2 a počet pds je 37. Moc Vás prosím o radu jak mám po této řadě pokračovat abych dosáhla velikosti na dítko s obvodem hlavičky 44cm? 🙏 Pokusila jsem se o vlastní způsob zvětšení, ale celá „placička“ se mi divně kroutil, a tak jsem toho radši nechala abych si zbytečně nezničila ještě více příze 😀 Předem mockrát děkuji za odpoveď.
  S přáním hezkého dne Bára K.

  • Reply Krampolinka 15.11.2019 at 20:57

   Baruško jednu řadu nepřidávejte, v té následující zkuste rozšířit každý sedmý, pak řadu nic a pak znovu každý sedmý a to by na tu velikost mělo být akorát, ale nemám zdání, jak utahujete, tak to chce změřit, lem je vysoký cca 4-5 cm. Naležato celkovou délku naleznete v tabulce velikostí na čelní stránce záložka velikosti, mrkněte. Ať se zadaří.

 • Reply Marie Göttlicherová 3.1.2020 at 10:26

  Milá Katko, háčkuji podle vás čepice homelesky, mám pro sebe už 4 různé, jsou bezva. Teď mě prosil synovec 22 let, že chce také čepici. Mám přízi Zambac, protože chtěl hnědou barvu. Jen nevím, podle čeho ji dělat. Myslíte, že bych ji mohla dělat podle návodu na homelesku, jak se dělají sloupky za třetí nitku? nevím, zda se to hodí na chlapa. Moc děkuji za odpověď. Marie

 • Reply Pavla 17.11.2020 at 9:16

  Dobrý den, kolegyně by chtěla pro sve dva synky (2 a 4 roky) uháčkovat kulišandu z Tulip big a objednala na ně vlnu, předpokladam na moje galanterka. Děkujeme za návod.
  Je se chci zeptat, protoze více pletu a návodje podle mne na větší velikost. Mám začit do MO také 8sloupků nebo raději méně, 6 nebo 7. A pak adekvátně upravit výsledný počet sloupků v řadě. Háčkovat umím, ale ty velikostní přepočty, na ty nemám zas tolik zkušeností a ráda bych jí ty čepky udělala…
  Děkuji za radu
  Pavla Kleinová

 • Reply Lenka 28.12.2020 at 0:35

  Dobrý večer, Kateřino,
  moc Vám děkuji za Vaše stránky, rady a videa na youtube. Musím říci, že jsem háčkovací maniak:-. Nikdy jsem neháčkovala a nyní bych nic jiného nedělala. Mám tři syny a ti milují figurky ze hry Among Us. Chtěla bych Vás poprosit zda byste nezkusila udělat video s návodem na tyto postavičky.
  Moc Vám děkuji
  Lenka

 • Reply Kateřina 19.2.2021 at 18:53

  Děkuji moc za vaše úžasné stránky. Jsem jimi nadšená a opravdu obdivuji vaši práci, trpělivost a entuziasmus.

  • Reply Krampolinka 19.2.2021 at 21:24

   Já moc děkuji a děkuji, že jste je našla. Ať se s háčkem daří.

  Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  %d bloggers like this: