Vítejte na stránce Krampolinka

29.9.2016

Vítejte u mne doma – na stránce Krampolinka Háčkování Crochet.

Děkuji za milou návštěvu.

Ručně vyrobená věc má duši a srdce, má příběh, má důvod, má historii. Je propojená s tím, kdo ji vyrábí, s tím, kdo si ji přál, nebo s tím, kdo ji dostane.

Jmenuji se Katka, mám úžasnou dceru a háčkování je můj snový svět, kam si odbíhám odpočinout od denní reality a současně načerpat další energii. Ráda bych vám touto cestou nabídla své kreativní já, které promítám do návodů a videonávodů. Moje filozofie je poskytnout své zkušenosti a nápady ZDARMA všem, kteří v háčkování nalezli nového “parťáka” a mají chuť do tvoření.

Háčkování vnímám jako tradiční rukodělnou činnost, která bývala běžnou výbavou každé ženy. Tradici je potřeba předávat dál, a to jde pouze tehdy, když jsme schopni se o své zkušenosti nezištně podělit. Kromě návodů se zde na webovce dozvíte i spoustu informací o novinkách v oblasti přízí, reportáže, informace o vycházejících časopisech, knihách nebo trendech v háčkování.  Součástí stránky je i malá školička háčkování s videi, takže se zde neztratí ani začátečník.

Budu mít radost, pokud budete tvořit dle mých návodů. Poprosím jen o jediné – nezneužívejte jich ke komerčním účelům. Bylo by to nefér. V návodech nechávám kus sebe, svůj čas, své ideály, nápady, představy i nálady, můj jedinečný podpis.

Pokud vás stránka zaujala, vezmete háček do rukou a začnete s novým koníčkem nebo se k háčkování vrátíte – můj úkol zde je splněný.

Moc si přeji, aby jste byli nositeli této krásné ruční tradice a předávali ji dál, učili své blízké, děti nebo vnoučátka.

Pro radost z háčkování vám všem

Kateřina Ramil

 

22 Comments

 • Reply Alena 21.11.2018 at 0:40

  Mám velký problém. Nevím si rady u té tzv. obyčejné melírované homelessky. A sice nechápu, jak mám udělat dva zadní reliéfní sloupky do jedné mezery. Při reliéfním sloupky, ať už zadním nebo předním se vždycky – jak já říkám – objímá ten sloupek původní. Nebo to je jinak? Prosím o pomoc. O radu. Mám tři řady a s tou čtvrtou nehnu.!

  • Reply Krampolinka 13.11.2019 at 15:54

   Mrkněte buď na návod homelešanka – skoro úplně první video, tam je to ukázáno, nebo na nový videonávod tohoto návodu, který jsem letos upgradovala právě z tohoto důvodu a tam se v zadních reliéfních vůbec nerozšiřuje, takže je to vhodnější pro začátečníky https://www.krampolinka.cz/homeleska-bambu/

 • Reply Barbora 12.11.2019 at 23:00

  Dobrý den,
  před pár měsíci jsem se pustila do háčkování a stále se tedy nazývám začátečníkem… 😀 Před týdnem jsem si našla na YouTube Vaše videa s návody na dětské čepičky, jsem z nich nadšená, jsou úžasné! Včera jsem uhackovala podle Vašeho návodu “Kulišanku Bambi” je úžasná… Háčkovala jsem z dolphin baby… Ráda bych ji uháčkovala ještě jednou pro svoji neteř, ale nevím si rady jak postupovat ve zvětšování… Podle návodu se naposledy zvětšuje 1,1,2 a počet pds je 37. Moc Vás prosím o radu jak mám po této řadě pokračovat abych dosáhla velikosti na dítko s obvodem hlavičky 44cm? 🙏 Pokusila jsem se o vlastní způsob zvětšení, ale celá “placička” se mi divně kroutil, a tak jsem toho radši nechala abych si zbytečně nezničila ještě více příze 😀 Předem mockrát děkuji za odpoveď.
  S přáním hezkého dne Bára K.

  • Reply Krampolinka 15.11.2019 at 20:57

   Baruško jednu řadu nepřidávejte, v té následující zkuste rozšířit každý sedmý, pak řadu nic a pak znovu každý sedmý a to by na tu velikost mělo být akorát, ale nemám zdání, jak utahujete, tak to chce změřit, lem je vysoký cca 4-5 cm. Naležato celkovou délku naleznete v tabulce velikostí na čelní stránce záložka velikosti, mrkněte. Ať se zadaří.

 • Reply Marie Göttlicherová 3.1.2020 at 10:26

  Milá Katko, háčkuji podle vás čepice homelesky, mám pro sebe už 4 různé, jsou bezva. Teď mě prosil synovec 22 let, že chce také čepici. Mám přízi Zambac, protože chtěl hnědou barvu. Jen nevím, podle čeho ji dělat. Myslíte, že bych ji mohla dělat podle návodu na homelesku, jak se dělají sloupky za třetí nitku? nevím, zda se to hodí na chlapa. Moc děkuji za odpověď. Marie

  • Reply Katka 5.9.2022 at 13:08

   Na chlapa se nejvíce hodí krátké sloupky, véčka z krátkých nebo dlouhých sloupků, reliéfní sloupky, polosloupky za třetí nitku nebo propichované krátké sloupky. Vyzkoušejte.

 • Reply Pavla 17.11.2020 at 9:16

  Dobrý den, kolegyně by chtěla pro sve dva synky (2 a 4 roky) uháčkovat kulišandu z Tulip big a objednala na ně vlnu, předpokladam na moje galanterka. Děkujeme za návod.
  Je se chci zeptat, protoze více pletu a návodje podle mne na větší velikost. Mám začit do MO také 8sloupků nebo raději méně, 6 nebo 7. A pak adekvátně upravit výsledný počet sloupků v řadě. Háčkovat umím, ale ty velikostní přepočty, na ty nemám zas tolik zkušeností a ráda bych jí ty čepky udělala…
  Děkuji za radu
  Pavla Kleinová

  • Reply Katka 5.9.2022 at 13:06

   Dobrý den Pavli, na přepočet sloupků je nejlepší buď kontrolní vzorek nebo mrknout na článek na webu Jak na velikosti čepic. Je tam i video s popisem, jak vypočítat správnou velikost čepice. Ať s s háčkem daří

 • Reply Lenka 28.12.2020 at 0:35

  Dobrý večer, Kateřino,
  moc Vám děkuji za Vaše stránky, rady a videa na youtube. Musím říci, že jsem háčkovací maniak:-. Nikdy jsem neháčkovala a nyní bych nic jiného nedělala. Mám tři syny a ti milují figurky ze hry Among Us. Chtěla bych Vás poprosit zda byste nezkusila udělat video s návodem na tyto postavičky.
  Moc Vám děkuji
  Lenka

  • Reply Katka 5.9.2022 at 13:05

   Dobrý den Leni, já na hračky úplně expert nejsem, ale zkouším techniku propichovaných krátkých sloupků, takže by motiv Among Us šel třeba vyháčkovat na svetřík. Popřemýšlím. Děkuji za inspiraci a hezký den

 • Reply Kateřina 19.2.2021 at 18:53

  Děkuji moc za vaše úžasné stránky. Jsem jimi nadšená a opravdu obdivuji vaši práci, trpělivost a entuziasmus.

  • Reply Krampolinka 19.2.2021 at 21:24

   Já moc děkuji a děkuji, že jste je našla. Ať se s háčkem daří.

 • Reply Božena Dohnalová 17.11.2021 at 17:36

  Dobrý den, prosím o radu. Dostala jsem dárkem přízi YarnArt Summer, a chtěla bych věě()(et zda se hodí na čepičky pro Nedoklubko (čepička na doma)
  Děkuji Dohnalová

  • Reply Krampolinka 17.11.2021 at 23:05

   Summer obsahuje viskozu a spise chladi takze na letni veci super.

 • Reply Veronika 3.11.2022 at 10:46

  Milá Kateřino.
  Mnohokrát Vám děkuji za Vaši práci. Jsem na Krampolince opravdu často. Podle Vašich návodů jsem už ledacos uháčkovala:) Háčkování mě totálně pohltilo a naprosto se shoduji s tím, že je to pro ženu tak přirozené!

  Vše dobré, ať se Vám daří!

  • Reply Krampolinka 3.11.2022 at 10:48

   Moc děkuji za krásná slůvka. Ať se Vám s háčkem daří, hodně nápadů, inspirace a času na realizaci přeji. K.

 • Reply Jana Paterová 15.11.2022 at 7:42

  Dobrý den, Katko
  Od svých šesti let umím plést i háčkovat, což je už půl století. Do letošního jara jsem jenom pletla což byla moje nejoblíbenější relaxace . Háček jsem brala do ruky jen velmi zřídka. Na jaře to začalo, objevila jsem vaše návody a jehlice jsem odložila, nyní je mým kamarádem háček. Vaše návody jsou úžasné. Uháčkovala jsem podle Vás asi 10 projektů. Hlavně už umím háčkovat top, šaty ap. Přeji Vám i nám háčkařkám hodně nových nápadů .Zdravím Jana Paterová

  • Reply Krampolinka 15.11.2022 at 18:00

   Dobrý den Jani. To mne moc těší, že je Vám háček stálým společníkem. Ať se Vám stále daří a hodně zdaru při dalších projektech.

 • Reply Alena Rabasová 10.4.2023 at 12:54

  Vážená paní Kateřino,
  dovoluji si Vám napsat. S přítelem, kterému je 80 let, jsme se brouzdali internetem a narazili na vlnu Sierra 7208 a já jak pomatená vykřikla, že svetr z takové barevné vlny si přeji už spoustu let a brouzdali jsme dál… Před pár dny mi bylo 70 let a můj milovaný přítel mi jako dárek přinesl 10 klubíček !!! této vlny,. Tedy znovu a lépe – této nádherné vlny . BOMBA! On si to uložil do hlavy, aby mi udělal tolik radosti!!! A protože často procházím Vaše stránky a s dětmi – jak já říkám “z ulice” – háčkuji menší projekty i z Vašich stránek (háčkování je víc baví, protože rychleji přibývá a nepadají očka :-), jsem si přišla vybrat projekt pro sebe…:-) A našla: Háčkovaný svetr Sierra. Velice se mi líbí, je to přesně to, co bych chtěla, i když později ještě asi upletu kardigan podle Vás, když mám té vlny tolik!
  Ale, mám jeden problém. Ten svetřík je super, ale já mám chci svetr s V výstřihem s tou představou, že si z vlny ještě upletu vsadku do toho výstřihu, když bych si ho brala do mrazu pod kabát nebo bundu, protože to zřejmě bude teplý svetr, ale to už je vedlejší. Jsem hrozná, zbytečně se rozepisuji…
  Teď to ALE, chichi. Když budu dělat svetr s véčkem, nemohu nahoře háčkovat kolem dokola a tak mám dotaz – budou dlouhé reliéfní sloupky okolo toho véčka vypadat stejně, když budu muset háčkovat tam a zpátky, takže přední a zadní reliéfní sloupky, jako reliéfní sloupky přední háčkované kolem dokola na dolní straně svetru a rukávech? Zkoušela jsem to na “obyčejné vlně” a mám pocit, že to není ono, že už v tom není ten nádherný jakoby pletený efekt toho Vašeho svetru háčkovaného celého kolem dokola. Vím, mohla bych to zkusit sama, ale mám strach, že když to potom vypářu, tak tím té vlně ublížím… je tak nádherná, ale nemám z jejím chováním zkušenost.
  Moc Vás prosím, pomozte mi. Nikdy jsem z tak krásné vlny neháčkovala.
  Snad Vás mohu o tuto radu poprosit i z toho důvodu, že celý svůj život pracuji s “cizími” dětmi a snažím se jim předat své zkušenosti a teď přišla doba, kdy bych já potřebovala pomoci Vašimi zkušenostmi a umem.
  Moc Vám děkuji.
  Alena

 • Reply Krampolinka 10.4.2023 at 19:23

  Dobrý den, především gratuluji tak ke skvělému partnerovi a moc děkuji, že sledujete webovku a háčkujete dle mých návodů. Co se týče svetru Sierra, pokud chcete véčko, tak podle toho, kolik řad a sloupků v poslední řadě sedla má zadní díl před spojení, tolik sloupku je potřeba postupně přidávat v předním véčku. Co se týče reliéfů, to máte naprostou pravdu. Ten sklon při háčkování po řadách tam a zpět díky prohození sloupků v rubu a líci bude vidět. K tomu mám jediný tip, tj. háčkovat takto celý svetr a smířit se s tím, že bude mít tělo svetříku na boku šev. Pokud to dobře spočítáte a náhrada bude vždy nahrazovat zadní sloupek a řadu budete po náhradě začínat a před náhradou končit předním reliéfním sloupkem, tak se to víc ztratí. To stejné ale pak platí o rukávech. Pokud bude celý svetr háčkovaný po řadách tam a zpět, tak to bude původní vzorek určitě připomínat a vzhled nebude rušený přechodem, tj. sedlo po řadách a tělo svetru dokola. Ať se Vám svetřík podaří a moc si vážím Vaší skromnosti. Opatrujte se a pozdravuji přítele. Hezký den Katka

 • Reply Jana Bočková 24.4.2024 at 9:28

  Dobrý den,
  chci se zeptat zda je možné v tištěné formě dostat návod na šátko svetr Squishy a nákrčník Sierra. Děkuji za odpověď
  Jana Bočková

  • Reply Krampolinka 29.4.2024 at 17:15

   Dobrý den, návody jsou dostupné pouze zde na webu. Krásný den Katka

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.