VlnaHep Sierra a Jeans Big

21.5.2022

Společně jsme si rozbalili parádní barevný nášup novinek Vlna Hep. Tentokrát na nás vykoukla dlouho očekávaná jednobarevná Sierra a pro mne překvápko Jeans Big. Pojďte mrknout se mnou.

Když vyběhla Vlna Hep Sierra (teď nově název Sierra Color), způsobilo to celkem velký poprask. Sierra se jak barevnostím melírem tak složením celkem rychle zařadila na top kupovaných klubíček. Sierra je totiž klubíčko 150g s návinem 450 metrů, 80% akryl a 20% vlna. Vlnu bych však podle omaku vůbec necítila. Klubíčko je typově tenčí, ale hřejivé a hodí se na svetry, ponča, plédy, deky, šátky, čepice od podzimu do jara. V současné době má Sierra Color osm barevných odstínů a zákaznice volaly po jednobarevné variantě, která by s melíry byla kombinovatelná. No a voilá! Vlna Hep přichází s dlouho očekávanou novinkou Vlna Hep Sierra (teď nově označení pro jednobarevnou variantu), která čítá osm nejvíce populárních barev.

Sierra má 150g s návinem 450 metrů, 80% akryl a 20% vlna, a je totožná a hlavně kompatibilní se Sierra Color. Určitě hned víte, co mě napadlo! Kromě čepice a tunelu, který budeme tvořit na podzimní nošení, se hned o prázdninách vrhnu na svetr z populárních čtverců. Byla by totiž nesmírná škoda nevyužít barevnost Color a Sierry! Na tvoření se tedy mimořádně těším. Ze Sierry Color jsme si již uháčkovali populární svetr Sierra nebo retro nákrčník Sierra. No a teď rozšíříme škálu sierrovského tvoření.

Další novinkou, která přicestovala je VlnaHep Jeans Big. Pro mne překvapení – i když, jak se to vezme. Vlna Hep má klasickou Jeans, 50g v návinu 160 metrů, 55% bavlna, 45% akryl s českým atestem TZÚ pro děti do tří let. Jeans se kromě hraček a homedekoru hodí na jarní a podzimní tvoření. Celkem logicky tedy přichází zesílená varianta klubíčka, tj. Jeans Big, což je klubíčko 100 g v návinu 160 m, 55% bavlna, 45% akryl. Příze je dvojnásobné síly a hodí se od podzimu do jara na tvoření čepic, šál, plédů, tunelů, kabátků či dek. Perfektní bude na polštáře a homedekor a pokud máte návod na medvídka z klasické Jeans a vyrobíte ho z Jeans Big, bude mít  jednou takovou velikost v podstatě za stejný čas výroby. Jeans Big je k dostání zatím ve 12-ti barevných variantách, ale věřím, že si ji natolik oblíbíte, že se škála rozroste. Z této příze můžete vyzkoušet návod na homelesku či čepičku, které jsem tvořila z obdobné příze a návod bude sedět.

Další novinkou, kterou jsme si sice nerozbalili, ale na kterou bych Vás ráda upozornila z důvodu probíhající soutěže je ponožkovka Vlna Hep Lofoty. Klubíčko má 100 gramů a 420 metrů, složení 75% superwash vlna a 25% polyamid. Zajímavostí je, že se jedná o samovzorovací přízi, hřejivou, která se bude hodit od podzimu do jara od ponožek, ale pozor bude super i na svetříky, kargiany, deky, šátky, sukně či šaty. Na FB stránce Krampolinka právě probíhá soutěž o VlnaHep Lofoty, losování proběhne 22.5.2022. Čtyři výherci získají po pěti klubíčcích Lofoty na vyzkoušení. Lofoty se bude báječně hodit na kardigan Best Socks, nebo háčkované ponožky Best Socks a návody ani nemusíte přepočítávat.

Ať se tvoření daří. Jakmile skončí letní projekty, pojedeme na Sierrové vlně.

Povídání u klubíčka #34 a rozbalování novinek VlnaHep

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..