Vodní balónky Dolce: zábava pro celou rodinu

30.6.2019

Háčkované vodní balónky frčely v USA už vloni. A musím přiznat, že jsem úplně nechápala proč. Až letošní vlna veder a věk dcerky mě přesvědčil, že je to vlastně úžasný nápad, a to hned z několika důvodů.

 • Zužitkuji zbytky žinylkové příze (a že jich mám). Pro návod jsem ale použila nové klubíčko YarnArt Dolce, abych zjistila, kolik balónků lze z klubíčka vyrobit (4 ks)
 • Vytvořím pro sebe a malou (3 roky) hru na parné dny. Jak se s tím hraje se můžete ptát? Inu jednoduše. Balónek se namočí do kyblíku s vodou nebo do bazénku a balónky se po sobě hážou. Nic sofistikovaného v tom nehledejte. Spíš bláznivou únikovku na léto, do které se mohou zapojit jak děti, tak věřím, že při nějaké grilovačce strhne dějem i nejednoho dospělého. Co si budeme namlouvat, stříkací pistole jsou původně taky určeny dětem, že tatínci. Pozn. hru použijte pouze v případě, že Vám nevadí mokré a špinavé, ale zato šťastné dítko.
 • Jedná se o znovupoužitelnou věc. Balónky po hře posbíráte, hodíte do síťky a vyperete v pračce. Hra může začít nanovo. Takže oproti nafukovacím balónkům určených pro tuto hru (video zde), ze kterých vzniká plastový odpad, jsou tyto háčkované vlastně eko-friendly.
 • V neposlední řadě – zkusili jste namočit žinylkové věci? Jsou úžasné na utírání a stírání. Takže až Vám doslouží čepice nebo deka do kočárku, stačí ji použít jako prachovku nebo na očištění venkovního nábytku atd.

Co budeme ke hře potřebovat? Na osobu 3-4 háčkovaných balónků, kyblík s vodou, teplé počasí, prostor na běhání a dobrou obuv. Náhradní oblečení na převlečení. Na praní pak síťku, kterou si můžete jednoduše vyrobit. Návod samozřejmě dodám :). Vodní bitva dětí probíhá VŽDY za přítomnosti DOSPĚLÉHO!

Malá přišla ze školky s tím, že lítali po zahradě a hráli si s hadicí. Napadlo mě, tuto „hru“ nabídnout i tam. Vyrobit sadu 30-40 balónků bude otázka dvou večerů a za tu radost dětí to stojí, co říkáte? Tak se do balónků pustíme.

Vodní balónky Dolce
Příze: YarnArt Dolce, zbytky nebo klubíčka různých barev zakoupíte na www.mojegalanterka.cz nebo na www.pletemesi.cz (po balících). Z jednoho klubíčka vyrobíte 4 balónky. 
Rozměr balónku: 11 cm šíře, cca 14 cm výška
Háček: 6 mm 

Hodinový rozpočet: cca 15 minut, balónky nezačišťuji, žinylku zavážu na několik uzlíků a volné konce vtáhnu dovnitř
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek a PDS do mezer

Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno volné ŘO za KS, 2 ŘO za PDS. Od druhé řady je balónek háčkovaný dokola.

Dolce, háček 6 mm
1. řada: MK, do kterého uháčkujeme N za PDS a dále 6 PDS, PO (necháme si dostatečně dlouhý volný konec, který pak použijeme k zauzlíkování
2. řada: N za PDS, PDS do stejného místa, dále zdvojíme každý PDS z předchozí řady (14 PDS), do další řady přejdeme pomocí KS, vložíme označovač nebo protáhneme volný středový konec
3. řada: do stejného místa, jako je KS uháčkujeme PDS, dále háčkujeme PDS do MEZER, háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, opakujeme (21 PDS)
4. řada: zdvojíme každý šestý PDS, tj. (24 PDS)

5. – 7. řada: háčkujeme PDS do mezer, tj. (24 PDS)
8. – 9. řada: sháčkujeme vždy 2 PDS dohromady, následuje 1 PDS, opakujeme, ale jen do momentu, než máme 10 oček (nebo 9 nebo 11 jak se Vám podaří)
10. – 12. řada: háčkujeme PDS do mezer (10 PDS)
13. řada: pro zvlněný okraj uháčkujeme do každého očka 2 KS, tj. 20 KS

Dokončení
Volný konec háčkem provlečeme do 11. řady balónku. Zde protáhneme ven. POZOR: Pokud jsme použili volný středový konec jako označovač, tak ho v tomto momentě protáhneme zpět dovnitř balónku. Volným koncem omotáme balónek v místě 11. řady a  volný konec protáhneme dovnitř balónku, kde zauzlíkujeme se středovým koncem. Suk protáhneme dovnitř balónku.

Poznámka

  • Balónky jsem nevycpávala dutým vláknem.
  • Balónky neplavou! Po nasáknutí jdou normálně ke dnu :). Vycpání dutým vláknem utopení balónku lehce zabrzdí.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply Sommerspaß Beste Häkelwasserballons mit kostenlosen Mustern – Heute wird es ein guter Tag sein 10.4.2021 at 2:36

  […] Originalmuster und die Fotos sind eingeschaltet Krampolinka Hier. Weitere Infos zu Ravelry […]

 • Reply Ücretsiz Desenler ile Yaz Eğlencesi En İyi Kroşe Su Balonları – Çalışkan kadın 10.4.2021 at 4:50

  […] desen ve fotoğraflar açık Krampolinka İşte. Ravelry hakkında daha fazla bilgi […]

 • Reply 15 Crochet Water Balloons For Summer Fun – DIY Make To 14.6.2023 at 13:51

  […] Click Here […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..