Dekorace z dutinkové Cord Yarn

24.12.2019

Stromeček, srdíčko nebo písmenka za pár minut – tak k tomu Vám stačí pouze YarnArt Cord Yarn, 0.8 mm drátek a štípačky. Háček může tentokrát odpočívat.

No a trocha šikovnosti, možná trpělivosti, ale vykouzlíte malé dárečky, vánoční dekoraci nebo třeba neobvyklý monogram. YarnArt Cord Yarn (40% bavlna a 60% polyester) je totiž dutinka, která je vycpaná jakoby dutým vláknem, kterým tenký drátek celkem sympaticky prostrčíte. Pak už záleží na Vaší fantazii a zručnosti, jak drátek naohýbáte a tím s vlastní fantazií vytvoříte cokoliv „potřebného“.

Vánoční stromeček, písmenko nebo srdíčko
Příze: YarnArt Cord Yarn, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz nebo www.pletemesi.cz/www.pletiemesi.sk
Rozměry:
Jehla a nit v barvě Cord Yarn, drátek 0.8 mm, štípačky, nůžky, knoflík, mašle/krajka, korková zátka
Časový rozpočet: 30 minut
Pro začátečníky a pro děti od cca 5-ti let

Tenký drátek prostrčíme dutinkou. Pokud dutinku propíchneme, tak se vrátíme a pokračujeme v provlékání. Až máme potřebnou délku Cord Yarnu vybaveného drátkem, štípačkami ustřihneme drátek a nůžkami Cord Yarn. Teď zapojíme fantazii a naohýbáme drátek s Cord Yarn do požadovaného tvaru. V této fazi přizveme dítka. Konce doporučuji mírně zakroutit do jakoby šneka. Konce Cord Yarn zašijeme jehlou a nití, aby se konec netřepil. Přebytečný drátek odstraníme a zapošijeme druhý konec. Pokud budeme tvořit stromeček, pomocí svorky přichytneme konec stromečku do korku a stromeček ozdobíme knoflíkem, mašlí nebo perličkami. Monogram nebo srdíčko zavěsíme například na vánoční dáreček.

Mrkněte na video, jak lze stromeček vyrobit.

TIP: Vyzkoušela jsem za Vás – stejným způsobem funguje i 5 mm šňůra, například YarnArt Macrame Cord.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Video návody na háčkované vánoční dekorace - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:06

    […] Tvoříme z YarnArt Cord Yarn – dutinkové příze. Stačí tenký drátek, provléct dutinkou a můžeme se pustit do tvoření. Video návod na stylový stromeček či srdíčko zde. […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

    %d bloggers like this: