Dekorace z dutinkové Cord Yarn

24.12.2019

Stromeček, srdíčko nebo písmenka za pár minut – tak k tomu Vám stačí pouze YarnArt Cord Yarn, 0.8 mm drátek a štípačky. Háček může tentokrát odpočívat.

No a trocha šikovnosti, možná trpělivosti, ale vykouzlíte malé dárečky, vánoční dekoraci nebo třeba neobvyklý monogram. YarnArt Cord Yarn (40% bavlna a 60% polyester) je totiž dutinka, která je vycpaná jakoby dutým vláknem, kterým tenký drátek celkem sympaticky prostrčíte. Pak už záleží na Vaší fantazii a zručnosti, jak drátek naohýbáte a tím s vlastní fantazií vytvoříte cokoliv “potřebného”.

Vánoční stromeček, písmenko nebo srdíčko
Příze: YarnArt Cord Yarn, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz nebo www.pletemesi.cz/www.pletiemesi.sk
Rozměry:
Jehla a nit v barvě Cord Yarn, drátek 0.8 mm, štípačky, nůžky, knoflík, mašle/krajka, korková zátka
Časový rozpočet: 30 minut
Pro začátečníky a pro děti od cca 6-ti let

Tenký drátek prostrčíme dutinkou. Pokud dutinku propíchneme, tak se vrátíme a pokračujeme v provlékání. Až máme potřebnou délku Cord Yarnu vybaveného drátkem, štípačkami ustřihneme drátek a nůžkami Cord Yarn. Teď zapojíme fantazii a naohýbáme drátek s Cord Yarn do požadovaného tvaru. V této fazi přizveme dítka. Konce doporučuji mírně zakroutit do jakoby šneka. Konce Cord Yarn zašijeme jehlou a nití, aby se konec netřepil. Přebytečný drátek odstraníme a zapošijeme druhý konec. Pokud budeme tvořit stromeček, pomocí svorky přichytneme konec stromečku do korku a stromeček ozdobíme knoflíkem, mašlí nebo perličkami. Monogram nebo srdíčko zavěsíme například na vánoční dáreček.

Mrkněte na video, jak lze stromeček vyrobit.

TIP: Vyzkoušela jsem za Vás – stejným způsobem funguje i 5 mm šňůra, například YarnArt Macrame Cord.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Video návody na háčkované vánoční dekorace - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:06

    […] Tvoříme z YarnArt Cord Yarn – dutinkové příze. Stačí tenký drátek, provléct dutinkou a můžeme se pustit do tvoření. Video návod na stylový stromeček či srdíčko zde. […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.