Barevné háčkované pleteniny

18.4.2023

Ve video podcastu Povídání u klubíčka #58 jsme si prolistovali knihou Barevné háčkované pleteniny. Must have do háčkovací knihovničky od Knihcentrum.cz

Dlouho nevyšla publikace o háčkování. Tentokrát to však stojí za to! Nová knížka Barevné háčkované pleteniny z pera mexické autorky Sandry Gutierrezové Vás zavede do úplně nového světa háčkování. Pokud neznáte gobelínové, mozaikové háčkování nebo intarzii, tato kniha Vám vše krásně vysvětlí. Tyto techniky pracují hodně s barvami. Proto na začátku knihy naleznete i teorii a kruhy barev, abyste si mohli krásně zkombinovat a vybrat barevné variace dle vlastního vkusu. V knize dále naleznete převodníky velikostí háčků – velikost háčku v milimetrech versus velikosti USA a Velké Británie. Věděli jste třeba, že se háček skládá z hlavičky a rukojeti a hlavička se dále dělí na špičku, ret a krček? Tak třeba i o částech háčku si v knize můžete pěkně počíst. Dále se autorka věnuje různým druhům přízí, hustotě oček, vypínání, tj. blokování práce a velikostem a mírám vytvářených modelů.

Povídání u klubíčka #58

Kniha obsahuje 14 návodů, kde si vyzkoušíte uvedené háčkovací techniky. Gobelínové háčkování je technika, kdy se příze vede v rubové části a v jedné řadě můžeme střídat při háčkování dvě barvy a vytvářet vzorek. Mozaikové háčkování je typ háčkování, kdy se háčkuje jedna řada jednou barvou a druhá řada druhou barvou. Změnou délky sloupků a háčkováním do stejně barevné řady a vynecháváním ok lze vytvářet obrazce – mozaiky. Intarzie je háčkovací metoda, kdy se vytváří v jedné řadě více barevných úseků.

Podle knihy Barevné háčkované pleteniny si můžete vyrobit homelesku a palčáky, svetry, tílko, sáčko, nákrčník, tričko, kardigany či šál. Návod má popis, rozkres vzoru, střih a poznámky. Nakonci knihy je malá obrázková škola háčkování. Autorka používá příze Retrosaria Rosa Pomar, Knit Picks, Less Traveled Yarn, The Fibre Co., Spincycle Yarns, Sirdar Yarn, La Bien Aimee, Lovecrafts.  Sandra Gutierrezová momentálně žije ve Velké Británii a více z její tvorby naleznete na blogu Nomad Stitches. 

Knihu Barevné háčkované pleteniny pořídíte za zvýhodněnou cenu u Knihcentrum zde. Publikaci doporučuji mírně pokročilejším háčkařkám, které se chtějí posunout dál a vyzkoušet nové techniky a výzvy.

Pohodové tvoření.

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..