BezvaPleteni.cz: rodinná firma a výhradní zastoupení

U příležitosti výstavy Kreativ Ostrava jsem měla možnost osobního setkání a návštěvy skladů rodinné firmy BezvaPleteni.cz. Zážitek ze záplavy klubíček bych přirovnala asi k tomu, jako když vezmete dítko do Disneylandu. Vystačím si s výrazem WOW.

Kompletní nabídka přízí turecké značky YarnArt na jednom místě, k tomu milý rozhovor s panem Krylem a jeho dcerou (majitelé) a prohlídka s „degustací“ přímo v ráji. BezvaPleteni.cz je rodinnou firmou fungující na českém trhu asi tři roky a za tento poměrně krátký čas se podnik vyhoupl na špici dovozu klubíček do České republiky. Jsou výhradním zástupcem významného tureckého výrobce YarnArt a fungují jako velkoobchod. Velkoobchodní prodej je určený pro odběr celých balení přízí přímo galanteriemi a e-shopy. Výhradní zastoupení znamená, že má BezvaPleteni.cz smlouvu přímo s majiteli YarnArtu z Turecka a jsou tedy jediní oficiální distributoři této značky u nás.

A že se tohoto úkolu chopili se ctí dokládá fakt, že se panu majiteli během pár měsíců podařilo připravit podklady a u Textilního zkušebního ústavu zcertifikovat téměr 50% druhů dovážených klubíček. Co to pro nás háčkařky znamená? Nu, že dovážená klubíčka prošla náročným testováním a v souladu s českou právní normou jsou příze vhodné pro výrobky pro děti do tří let. Takže pokud vyrábíte/prodáváte doplňky či hračky pro dítka z YarnArtu, máte jistotu, že je vše v souladu s národní legislativou. Náklady na prováděnou certifikaci jsou nemalé a zatím jsem si nepovšimla, že by se cena klubka díky nově přidané hodnotě zvedla. I to svědčí o solidárnosti a férovosti dovozce.

Které příze z nabídky YarnArtu jsou certifikované zjistíte zde. Za zmínku stojí určitě populární YarnArt Gina, Creativ, Ideal a nově i efektní příze jako YarnArt Dolce (hurá), YarnArt Mink (medvídci – hurá) nebo YarnArt Happy. Velká část návodů, které naleznete zde na webu, jsou právě z žinylkových přízí, např. Himalaya Dolphin Baby (která zcertifikovaná není), tudíž přízi v návodech můžete nahradit atestovanou YarnArt Dolce (má stejnou hmotnost i návin, tj. 100g/120m). Recenze přízí ve videu zde.

Klubíčka pro BezvaPleteni.cz testuje nejedna háčkařka či pletařka a své výrobky může pak nalézt na sociální síti BezvaPletení.cz, kde také naleznete spoustu inspirace, co vše je možné z YarnArtu vyrobit. Své zde naleznou snad všechny kategorie včetně těch, které k pletení používají ruce. Letošní novinka YarnArt Marshmallow (video zde) patří do řady gigantických přízí a zajímavostí je, že samotný název si firma „určila“ sama. „To máte tak, když jsou nadstandardní vztahy s výrobcem YarnArt“, prozradil s úsměvem pan majitel.

A mé pocity? Tři-čtyři řady regálů naskládaných klubíčky od země ke stropu, roztříděné podle druhů, pečlivě zabalené v balících ve dvou obřích místnostech. Vše jsem si mohla osahat, porovnat barvy i materiály a musím přiznat, že neháčkovací a nepletací „zkušenosti“ majitelů=zaměstnanců jsou rozhodně výhodou. Milovnice těchto koníčků (tedy i já) by totiž nebyly schopné zabalit jedinou zásilku. Víte jaké to je, když se musíte s klubíčkem rozloučit. Myslím s jedním klubíčkem. Zde expedice čítá několik metráků klubíček denně. Zamáčkla bych slzu s každým klubkem, které opouští sklad. Zato to byl ráj a zdroj neuvěřitelných nápadů. Myslím, že by zde BezvaPletení.cz mohlo pořádat exkurze nebo krátkodobé pobyty. Šly by určitě na dračku. Pro „nejhorší“ z nás pak skupinové terapie, ale to jsme už úplně u jiného podnikatelského záměru.

Krásný den s háčkem všem

Katka

%d blogerům se to líbí: