BezvaPleteni.cz: rodinná firma a výhradní zastoupení

28.11.2018

U příležitosti výstavy Kreativ Ostrava jsem měla možnost osobního setkání a návštěvy skladů rodinné firmy BezvaPleteni.cz. Zážitek ze záplavy klubíček bych přirovnala asi k tomu, jako když vezmete dítko do Disneylandu. Vystačím si s výrazem WOW.

Kompletní nabídka přízí turecké značky YarnArt na jednom místě, k tomu milý rozhovor s panem Krylem a jeho dcerou (majitelé) a prohlídka s “degustací” přímo v ráji. BezvaPleteni.cz je rodinnou firmou fungující na českém trhu asi tři roky a za tento poměrně krátký čas se podnik vyhoupl na špici dovozu klubíček do České republiky. Jsou výhradním zástupcem významného tureckého výrobce YarnArt a fungují jako velkoobchod. Velkoobchodní prodej je určený pro odběr celých balení přízí přímo galanteriemi a e-shopy. Výhradní zastoupení znamená, že má BezvaPleteni.cz smlouvu přímo s majiteli YarnArtu z Turecka a jsou tedy jediní oficiální distributoři této značky u nás.

A že se tohoto úkolu chopili se ctí dokládá fakt, že se panu majiteli během pár měsíců podařilo připravit podklady a u Textilního zkušebního ústavu zcertifikovat téměr 50% druhů dovážených klubíček. Co to pro nás háčkařky znamená? Nu, že dovážená klubíčka prošla náročným testováním a v souladu s českou právní normou jsou příze vhodné pro výrobky pro děti do tří let. Takže pokud vyrábíte/prodáváte doplňky či hračky pro dítka z YarnArtu, máte jistotu, že je vše v souladu s národní legislativou. Náklady na prováděnou certifikaci jsou nemalé a zatím jsem si nepovšimla, že by se cena klubka díky nově přidané hodnotě zvedla. I to svědčí o solidárnosti a férovosti dovozce.

Které příze z nabídky YarnArtu jsou certifikované zjistíte zde. Za zmínku stojí určitě populární YarnArt Gina, Creativ, Ideal a nově i efektní příze jako YarnArt Dolce (hurá), YarnArt Mink (medvídci – hurá) nebo YarnArt Happy. Velká část návodů, které naleznete zde na webu, jsou právě z žinylkových přízí, např. Himalaya Dolphin Baby (která zcertifikovaná není), tudíž přízi v návodech můžete nahradit atestovanou YarnArt Dolce (má stejnou hmotnost i návin, tj. 100g/120m). Recenze přízí ve videu zde.

Klubíčka pro BezvaPleteni.cz testuje nejedna háčkařka či pletařka a své výrobky může pak nalézt na sociální síti BezvaPletení.cz, kde také naleznete spoustu inspirace, co vše je možné z YarnArtu vyrobit. Své zde naleznou snad všechny kategorie včetně těch, které k pletení používají ruce. Letošní novinka YarnArt Marshmallow (video zde) patří do řady gigantických přízí a zajímavostí je, že samotný název si firma “určila” sama. “To máte tak, když jsou nadstandardní vztahy s výrobcem YarnArt”, prozradil s úsměvem pan majitel.

A mé pocity? Tři-čtyři řady regálů naskládaných klubíčky od země ke stropu, roztříděné podle druhů, pečlivě zabalené v balících ve dvou obřích místnostech. Vše jsem si mohla osahat, porovnat barvy i materiály a musím přiznat, že neháčkovací a nepletací “zkušenosti” majitelů=zaměstnanců jsou rozhodně výhodou. Milovnice těchto koníčků (tedy i já) by totiž nebyly schopné zabalit jedinou zásilku. Víte jaké to je, když se musíte s klubíčkem rozloučit. Myslím s jedním klubíčkem. Zde expedice čítá několik metráků klubíček denně. Zamáčkla bych slzu s každým klubkem, které opouští sklad. Zato to byl ráj a zdroj neuvěřitelných nápadů. Myslím, že by zde BezvaPletení.cz mohlo pořádat exkurze nebo krátkodobé pobyty. Šly by určitě na dračku. Pro “nejhorší” z nás pak skupinové terapie, ale to jsme už úplně u jiného podnikatelského záměru.

Krásný den s háčkem všem

Katka

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Není potřeba odpovídat 16.2.2019 at 10:57

  Prosím neuvádějte lživé informace. Chápu že pravděpodobně dostanete nějaké klubíčka zdarma, ale i takováto propagace by neměla být lživá.
  Nastudujte si co je OEKO TEX 100 class 1 a neuvádějte že je Dolphin Baby horší protože není certifikována. Na rozdíl od méně kvalitní příze Dolce, má certifikaci do 3 let pro celý svět. Yarnart také není výrobce přízí, pouze velkosklad.
  S tímhle jste pouze vtipné seskupení lidí, kteří nerozumí materiálu který by chtěli prodávat. Z Vašeho článku se to dá pochopit u zdejšího velkoskladu, proč se k tomu ale propůjčíte vy…

  • Reply Krampolinka 17.2.2019 at 12:39

   Vážený anonyme. Nedělám to, ale v tentokrát ráda odpovím:

   Ad 1 – Jak z článku vyplývá – hovořím o firmě BezvaPletení jako o VÝHRADNÍM DOVOZCI, nikoliv výrobci. Co se firmy YarnArt týče, má vlastní testovací a inovační pracoviště přímo v Turecku, takže zde otázka “výroby” nebo “přeprodeje” je velmi sporná.

   Ad 2 – Dolphin Baby není certifikovaná z pohledu české legislativy, tzn. NEMÁ atest českého zkušebního úřadu ohledně vhodnosti materiálu pro děti do tří let. Z pohledu české legislativy tedy nesplňuje podmínky vhodnosti pro děti do 3 let. Co se týče certifikátu OEKO-TEX, zde je odkaz na vyhledávač PLATNÝCH OEKO-TEX certifikátů. Himalaya Dolphin Baby tam bohužel není. https://www.oeko-tex.com/en/business/business_home/busine ss_home.xhtml, tzn. buď certifkát měla a už není platný nebo je registrovaná pofidérně pod jiným názvem, tj. zavádějící pro zákazníky. Přímo na stránce Himalaya odkaz na OEKO-TEX je, ovšem tento certifikát pozbyl platnosti v roce 2015 (tj. čtyři roky zpět, odkaz zde http://www.himalaya.com.tr/uploads/slider/EN_slide_973757.png?fbclid=IwAR2fQ9LKVKB_K0fKchAHr-hzhtD-FQzRvuT7ekxPBaFTVFEP5U_TNf_bsfk) Tak či tak, pokud nemá český atest nebo shodu, je pro české děti nevhodná. Toto bohužel já jako osoba opravdu neovlivním. Zkuste se spojit s místní hygienickou stanicí, třeba Vám v této oblasti poradí více (tito pracovníci zkoumají vhodnost výrobků z různých materiálů vs prodej dle české legislativy). A ještě k OEKO-TEX – pokud skočíte na jejich stránky do vyhledávače, zjistíte, že se tímto certifikátem mimo jiné “pyšní” spousta čínských výrobců přízí, o jejichž kvalitě nebo výrobním postupu se “diskutovat”.

   Ad 3 – To, že se “skrýváte” za anonymním e-mailem (který neexistuje) svědčí o tom, že buď jste dovozcem značky Himalaya a Dolce s atestem Vám vzala část odběratelů, anebo prodejcem výrobků Dolphin Baby. Tak či tak, dokud nebude mít Dolphin Baby český atest, vy ani já s touto skutečností nic nenaděláme.

   Hodně zdaru a dříve, než někoho napadnete, zkuste si ověřit FAKTA.

   S pozdravem
   Kateřina Ramil
   https://www.krampolinka.cz

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.