Čepička Bamboo

7.4.2020

Krásná příze s neobvyklým složením navíc od českého výrobce. Na jaro nebo na podzim určitě využijete novinkovou Elian Bamboo.

Elian Bamboo se prodává ve 100 gramovém klubíčku s návinem 247 metrů. Neobvyklé složení 25% akryl, 25% bavlna a 50% bambus je svým způsobem unikátní. Příjemná na dotek, hebká a krásně klouže na háčku a hřeje. Bamboo unosíte od jara do podzimu na čepicích, šátcích, plédech, kardiganech či tunikách. Nebála bych se ji použít i na deku. Materiál nošením povolí, takže je potřeba plánovat spíše přesnou než větší velikost.

Přízi Elian Bamboo nám zaslal přímo výrobce VSV Pilníkov, na rozbalování balíčku se můžete mrknout sem.

Co se týče čepičky, jedná se o kombinaci dvou barev v plastickém vzorku z dlouhých sloupků, kdy se jedna řada háčkuje ob řadu do stejné barvy. Díky tomu vznikne nádherný véčkový vzorek, který je současně i hutný. Všem doporučuji shlédnout video. Nebudu nic zastírat, poradí si s ním mírně pokročilá háčkařka. Především prvních pár řad je potřeba velké soustředění, zbytek čepice je doslova brnkačka. Bohužel tento vzoreček nelze „naháčkovat“ na základní placku. Překrýváním řad vzniknou jakoby dvě vrstvy a při naháčkování by vznikl viditelný hrb. Začátečníci však nezoufejte, určitě se k této čepičce proháčkujete.

No a my se do této krásky pustíme.

Čepička Bamboo
Příze: Elian Bamboo, barva tyrkysová 10873 a smetanová 6730, zakoupíte na www.elian.eu
Spotřeba: jedno klubíčko od barvy na DVĚ čepice uvedeného obvodu
Háček: 4 mm a 3 mm
Rozměry: obvod 49-50 cm, šířka čepice v lemu 21 cm, výška čepice 16 cm
Jehla s velkým ouškem, štítek
Časový rozpočet: cca 3 hodiny
Pro mírně pokročilé (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PO – pevné oko
DS – dlouhý sloupek

Háčkujeme do magického kroužku. Řada začíná tzv. náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS, 1 ŘO místo prvního KS. Řada končí PO. Pokud se Vám MK nedaří, spojte čtyři ŘO pomocí PO do kroužku. První dvě řady náhrada JE součástí počtu, od třetí řady náhrada NENÍ součástí vzorku. Základy háčkování, včetně postupu na magický kroužek zde.

ČEPICE, Bamboo, háček 4 mm, BARVA A
1. řada: N za DS, 11 DS do MK, PO (12)
2. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, dále zdvojíme každé očko pomocí DS, končíme PO. (24)
3. řada: N za DS, háček vedeme do první řady do očka a do tohoto místa uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále háčkujeme ŘO a postup zopakujeme. Máme základ pro 12 sloupců, končíme ŘO a PO.

BARVA B
4. řada: N za DS, prsty roztáhneme véčko, uvidíme očko z řady číslo dva, háček vedeme véčkem do očka ob řadu, kde do tohoto očka uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále háčkujeme ŘO a postup zopakujeme. Stále máme 12 sloupců, končíme ŘO a PO.

BARVA A
5. řada: N za DS, prsty roztáhneme véčko, uvidíme  očko z řady tři, do kterého vedeme háček a uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále háčkujeme ŘO a postup opakujeme do konce řady, končíme ŘO a PO. (12 sloupců)

BARVA B
6. řada: N za DS, prsty roztáhneme véčko, uvidíme  očko stejné barvy, do kterého vedeme háček a uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále háčkujeme ŘO a postup opakujeme do konce řady, končíme ŘO a PO. (12 sloupců)

BARVA A
7. řada: N za DS, rozšiřujeme ve vzorku. Pro rozšíření využijeme spojovací ŘO mezi sloupci, za které vedeme háček a uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále ŘO. Schéma pro tuto řadu jsou tři véčkové sloupce, jedno rozšíření s využitím spojovacího ŘO. Rozšíříme celkem 3x. Máme 15 sloupců. Řadu končíme ŘO a PO.

Pozn. Pokud by se čepice kroutila do kopečku, rozšíření provedeme již v řadě šest!

BARVA B
8. řada: N za DS, prsty roztáhneme véčko, uvidíme  očko stejné barvy, do kterého vedeme háček a uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále háčkujeme ŘO a postup opakujeme do konce řady, končíme ŘO a PO. (15 sloupců)

BARVA A
9. řada: N za DS, rozšiřujeme ve vzorku. Pro rozšíření využijeme spojovací ŘO mezi sloupci, za které vedeme háček a uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále ŘO. Schéma pro tuto řadu jsou dva véčkové sloupce, jedno rozšíření s využitím spojovacího ŘO. Rozšíříme celkem 7x. Máme 22 sloupců. Řadu končíme ŘO a PO.

Pozn. Pokud jste rozšíření provedli již v řadě šest, toto rozšíření proveďte v řadě osm!

BARVA B
10. řada: N za DS, háčkujeme ob řadu do očka stejné barvy středem véčka jiné barvy a uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále ŘO. Opakujeme, končíme ŘO a PO. (22 sloupců).

BARVA A
11. řada: N za DS, háčkujeme ob řadu do očka stejné barvy středem véčka jiné barvy a uháčkujeme DS-2ŘO-DS, dále ŘO. Opakujeme, končíme ŘO a PO. (22 sloupců).
12. – 24. řada: opakujeme řadu 11. Střídáme barvy.

ČEPICE, Bamboo, háček 3 mm, barva A
25. řada: N za DS, háčkujeme ob řadu do očka stejné barvy středem véčka jiné barvy a uháčkujeme DS-ŘO-DS, dále ŘO. Opakujeme, končíme ŘO a PO. (22 sloupců).

LEM, Bamboo, háček 3 mm, barva A
26. řada: N za KS, háčkujeme ob řadu do očka stejné barvy středem véčka jiné barvy, ale háčkujeme KS-ŘO-KS, dále ŘO. Opakujeme, končíme ŘO a PO. (22 sloupců).
27. řada: N za KS, háčkujeme +KS do KS, KS pod ŘO, KS do KS, KS pod ŘO+, vzor opakujeme do konce řady, končíme PO. (88 KS)
28. – 33. řada: N za KS, háčkujeme KS do KS, opakujeme, končíme PO. V poslední řadě přízi ukončíme. (88 KS)

Dokončení
Volné konce zapošijeme a doplníme například cedulku nebo aplikaci.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..