Čepicovník Ribbon Lurex

11.12.2019

Tak doufám, že můj pracovní název tohoto výtvoru nikoho nezmátne. Ty, které háčkují a mají na každý týden jinou čepici jako u nás, určitě ví, že mít všechny sezónní čepice, šály a rukavice po ruce u dveří nebo u dětské bundy je celkem prostorově náročné. Obzvlášť, když jste odkázáni pouze na věšákovou stěnu.

Dlouho jsem špekulovala, jak tento problém vyřešit. Čepici, kterou malá zrovna nosí, mívám strčenou v rukávě od bundy, jenže máme čepic víc a to je potíž, protože nemám poblíž žádnou skříňku nebo košík, do kterého bych kvanta čepic, rukavic a šál mohla uložit. No a tak jsem si vymyslela tuto síťovku na čepice. Když jsem si ji vysnila, věděla jsem, že musí být spíše plochá, prostorná a musí mít ucho na zavěšení. Největší podmínkou ale byl přední „plnící“ otvor. Taky jsem u výroby nechtěla strávit mládí. No a jeden večer se vše tzv. potkalo, namalovala jsem si obrázek a všechno ostatní šlo jako po másle.

Zvolila jsem novinkový YarnArt Ribbon Lurex, což je 250 gramové klubíčko s návinem 110 metrů a složení 60% bavlna, 40% viskóza a 20% metalického polyesteru, rozbalování balíčku zde. Přízi nám věnovalo www.bezvapleteni.cz, výhradní dovozce značky YarnArt do ČR. Moc děkuji.

Vzhledem k tomu, že zimní doplňky jsou spíše lehčí, materiál byť povolí, mi pro můj účel náramně vyhovoval a na Ribbon jsem si vzala 15-tku háček. Musím říct, že výroba je úplně luxusní – 2 hodiny a hlavně má čepicovník i další využití. Druhý výrobek mám totiž do špajzky na tašky a mít ještě jeden, tak mi ho malá zabaví na pyžamko, jak říkala. Taška se totiž dá pověsit i na kliku nebo háklík do koupelny, takže se jedná zkrátka o velice užitečnou a praktickou věc. Doufám, že z něj budete mít taky takovou radost jako mám já.

Tak se do něj pustíme. Taška je totiž nestandardně háčkovaná od středu a to se musí vidět, takže děvčata – uvařit kafčo, vzít mega háček, Ribbon a udělat si pohodlí u videa.

Taška na čepice Ribbon Lurex
Příze: YarnArt Ribbon Lurex, 1 klubíčko č. 738, zakoupíte na www.pletemesi.cz  nebo www.pletiemesi.sk
Velikost: výška 38 cm bez ucha, šířka 36 cm volně rozložené
Háček: 15 mm a 10 mm na ucho

Jehla a nit na zapošití volných konců
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno ŘO za PO.

TĚLO TAŠKY, Ribbon Lurex, 15 mm háček
1. řada: uháčkujeme 95 ŘO

2. řada: odpočítáme 35 oček od začátku a háček vedeme do třicátého pátého očka od háčku (právě jsme vytvořili plnící otvor), dále 5 ŘO (oblouček) a PO do pátého očka řetízku háčkujeme za zadní nitku, opakujeme (máme 11 ok), posledních 5 oček v řadě háčkujeme PO za zadní nitku, POUZE v této řadě uháčkujeme 2 ŘO na konci řady a POKRAČUJEME na druhé straně a opět háčkujeme 5 PO za zadní nitku a vracíme se zpátky k plnícímu otvoru. Na začátku řady uháčkujeme 3 ŘO a PO za zadní nitku do středu obloučku a dále pokračujeme 5 ŘO a PO za zadní nitku do středu obloučku.

3. řada: Jakmile dojedeme k plnícímu otvoru uháčkujeme 3 ŘO a na jeho začátku vynecháme 2 očka a pokračujeme v jeho obháčkování pomocí PO za zadní nitku, tím se dostaneme na druhou stranu a opět háčkujeme obloučky první ze 3 ŘO, další z 5-ti ŘO a PO za zadní nitku do středu obloučku z předchozí řady. V této řadě na konci uháčkujeme 5 PO za zadní nitku, POZOR – OTOČÍME a háčkujeme 5 PO za zadní nitku ZPĚT a pokračujeme 3/5 ŘO a PO za zadní nitku do středu obloučku zpátky k plnícímu otvoru.

4. – 6. řada: háčkujeme od plnícího otvoru k rovné straně, otočíme a háčkujeme zpátky.

SHÁČKOVÁNÍ, 15 mm háček
Tašku přeložíme napůl a sháčkujeme boční stranu – 5 PO za zadní nitku u rovné strany, dále sháčkujeme všechny obloučky pomocí PO, přízi ukončíme.
Na druhé straně navážeme přízi v dolním rohu a pokračujeme ve sháčkování směrem k rovné hraně a dále sháčkujeme i horní část. Přízi neukončíme.

UCHO, 10 mm háček
Pro ucho uháčkujeme řetízek 50 ŘO, který obháčkujeme pomocí PO za zadní nitku, přízi ukončíme

OTVOR, 15 mm háček
Otvor obháčkujeme jednou řadou PO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, resp. pomocí jehly a nitě založíme Ribbon a přišijeme k tašce. Pokud bude čepicovník dárkem, doplníme o knoflík nebo cedulku.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Vždy prosím uvádějte ZDROJ tohoto návodu, tj. www.krampolinka.cz.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: