Dětská vesta Koala

20.1.2021

Mamíí, na tom klubíčku je kaola!“ Jako ano, to zvířátko dětem ve výslovnosti lehce motá hlavu. Tak či tak, my si dnes z novinkové Himalaya Koala uháčkujeme huňatou a pěkně teplou vestu s roláčkem.

Himalaya Koala se prodává v klubíčku 100g s návinem 100 metrů. Je to 100% mikro polyester. Příze má poměrně vysoký chlup a kromě vest se hodí i na deky, polštáře, lemy svetrů a čepic, chlupatý límec či šálu. Z Koaly bude parádní i háčkovaná bambule. Koala má super škálu barev, je nádherně měkoučká, chlup je hustý a vysoký a je na vlákno vsazen jiným způsobem, než klasická žinylka, tj. nepelichá. Nevýhodou chlupatek je, že musíte háčkovat hmatem. Vhodné jsou proto polodlouhé nebo dlouhé sloupky do mezer. Doporučuji připravit si tužku a papír, označovače a počítat každou řadu. Pokud přežijete prvních pár řad, můžete se těšit na luxusní výrobek, který v žádném případě nevypadá jako háčkovaný! A to za trochu té námahy určitě stojí.

Himalaya Koala k nám doputovala z e-shopu PrimaPrize.cz, moc děkuji. Video z rozbalování balíčku můžete shlédnout zde a článek si můžete přečíst zde.

Co se týče vesty, je háčkovaná od sedla a na velikost 116 (4-5 let) padla přesně tři klubíčka. Použila jsem označovače do rohů (opravdu to nepodcenit!), a aby rohy sedla byly rovné, v jedné řadě jsem začínala dva dlouhé sloupky (DS) pod řetízkové očko (ŘO) a končila jedním DS a v druhé řadě jsem začínala jedním DS pod ŘO a končila dvěma. Použila jsem 7 mm  a 8 mm háček. Vesta hřeje a malá si ji hned oblíbila. No a my se do ní pustíme, sezóna jí vyloženě přeje.

Vesta Koala
Příze: Himalaya Koala ledová růžová č. 75712, zakoupíte na PrimaPrize.cz
Spotřeba: tři klubíčka
Háček: 7 a 8 mm
Rozměry: velikost 116, šířka 41 cm, přední délka 49 cm, pro obvod hlavy do 52 cm
Jehla s velkým ouškem, štítek na ozdobení, označovače 4x, vyšívané komponenty očička a čumáček na ozdobu MilaPan
Časový rozpočet: 8 hodin
Pro mírně pokročilé nebo odvážné začátečníky háčkovat s videem

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PRPDS – přední reliéfní polodlouhý sloupek
ZRPDS – zadní reliéfní polodlouhý sloupek

Vestu háčkujeme od sedla po řadách. Řada končí pevným okem a začíná náhradou N, tj. 2 ŘO místo prvního DS. Tělo vesty háčkujeme po řadách a POČÍTÁME sloupky v každé řadě. Řada končí PO a začíná náhradou N tj. 2 ŘO místo místo DS. Pro rovný šev vedeme háček jednou hned do očka k náhradě a končíme o jedno očko dříve. V následující řadě háčkujeme do sousedního očka a končíme sloupkem k náhradě. Lemy (spodní či rukávy) a rolák háčkujeme taktéž po řadách. Řada končí PO a začíná 2 ŘO.

Vesta, sedlo, růžová, háček 8 mm pro volnější otvor na hlavu
1. řada: 40 ŘO řetízku + 2 ŘO na otočení, otočíme

Vesta, sedlo, růžová, háček 7 mm
2. řada: háček vedeme do druhého očka řetízku, uháčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS a pod ŘO umístíme označovač. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 6 DS, ŘO. Dále háčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS a pod ŘO umístíme označovač. Dále háčkujeme přední díl: ŘO, 12 DS, ŘO. Dále háčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS a pod ŘO umístíme označovač. Dále háčkujeme druhý rukáv: ŘO, 6 DS, ŘO. Dále háčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS a pod ŘO umístíme označovač. Dále háčkujeme zadní díl ŘO, 12 DS, ŘO, PO.

Vesta, sedlo, růžová, háček 8 mm
3. řada: pomocí PO přejdeme pod ŘO. N za DS, v rohu háčkujeme DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 5 DS do mezer (háček vedeme mezi dva sloupky, nikoliv do očka) a 1 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS- ŘO- DS pod ŘO. Dále háčkujeme přední díl: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 11 DS do mezer a 1 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 5 DS do mezer a 1 DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS. Dále háčkujeme zadní díl: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 11 DS do mezer a 1 DS pod ŘO, ŘO a PO.

4. řada: pomocí PO přejdeme pod ŘO. N za DS, v rohu háčkujeme DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 7 DS do mezer a 2 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS- ŘO- DS pod ŘO. Dále háčkujeme přední díl: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 13 DS do mezer a 2 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 7 DS do meze a 2 DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS. Dále háčkujeme zadní díl: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 13 DS do mezer a 2 DS pod ŘO, ŘO a PO.

5. řada: pomocí PO přejdeme pod ŘO. N za DS, v rohu háčkujeme DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 9 DS do mezer a 1 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS- ŘO- DS pod ŘO. Dále háčkujeme přední díl: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 15 DS do mezer a 1 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 9 DS do meze a 1 DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS. Dále háčkujeme zadní díl: ŘO, 2 DS pod ŘO, dále 15 DS do mezer a 1 DS pod ŘO, ŘO a PO.

6. řada: pomocí PO přejdeme pod ŘO. N za DS, v rohu háčkujeme DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 11 DS do mezer a 2 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS- ŘO- DS pod ŘO. Dále háčkujeme přední díl: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 17 DS do mezer a 2 DS pod ŘO, ŘO. Roh sedla DS-ŘO-DS pod ŘO. Dále háčkujeme rukáv: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 11 DS do meze a 2 DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme roh sedla DS – ŘO – DS. Dále háčkujeme zadní díl: ŘO, 1 DS pod ŘO, dále 17 DS do mezer a 2 DS pod ŘO, ŘO a PO.

Pozn. Průběžně počítáme počet sloupků. Rukávy musí mít stejný počet, stejně tak přední a zadní díl.

Vesta, spojení sedla, růžová, háček 8 mm
7. řada: pomocí PO přejdeme pod ŘO. N za DS. V rohu háčkujeme DS pod ŘO, dále 4 volnější ŘO a pomocí DS pod ŘO do rohu sedla se spojíme s protilehlým rohem (už neháčkujeme oblast rukávů, ale přemostíme se pomocí řetízku ze zadního dílu na přední). Dále háčkujeme DS do DS v rohu, 2 DS pod ŘO, DS do mezer. Na konci řady DS pod ŘO, DS do DS v rohu, DS pod ŘO, řetízek 4 volné ŘO a pomocí DS pod ŘO do rohu sedla se spojíme s protilehlým rohem. Zde háčkujeme DS do DS v rohu, 2 DS pod ŘO, DS do mezer, DS pod ŘO, DS do PDS (pozor, jde to hůř, je zde PO), a PO.

Vesta, tělo, růžová, háček 8 mm
8. řada: N za DS, háčkujeme DS do mezer. Do řetízku v podpaždí háčkujeme čtyři DS. Řadu končíme PO. (58 DS)
9. – 24. řada: N za DS, háčkujeme DS do mezer, řadu končíme PO. (58 DS)

Vesta, tělo, růžová, háček 7 mm
25. řada: N za DS, háčkujeme DS do mezer, řadu končíme PO. (58 DS)

Vesta, spodní lem, růžová, háček 7 mm
26. – 28. řada: N za DS, háčkujeme PRDS a ZRDS, řadu končíme PO.

Vesta, olem rukávu, růžová, háček 8 mm
1. řada: navážeme přízi v zadní části sedla v podpaždí, dále háčkujeme DS do mezer, řadu končíme PO (24)
2. řada: N za DS, háčkujeme PRDS a ZRDS, řadu končíme PO.

Zopakujeme na druhém rukávu.

Vesta, olem u krku-rolák, růžová, háček 8 mm
1. řada: navážeme přízi v zadní části sedla u rozparku, dále háčkujeme DS do mezer, řadu končíme PO.
2. – 4. řada: N za DS, háčkujeme PRDS a ZRDS, řadu končíme PO.

Vesta, olem u krku-rolák, růžová, háček 7 mm
5. – 9. řada nebo do spotřebování příze: N za DS, háčkujeme PRDS a ZRDS, řadu končíme PO.

Dokončení 
Volné konce zapošijeme. Vestu dozdobíme štítkem případně aplikací od MilaPan.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Novinky Himalaya a e-shop Prima Příze - www.krampolinka.cz 20.8.2023 at 7:24

    […] Vesta KOALA, video návod zde  […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..