Bekovka Soft Touch

12.1.2019

Loňská novinka české firmy VSV s.r.o. – to je Elian Soft Touch.

Návin, složení i barvička mne upoutala asi v půli listopadu. Zajímavá melírková příze, 100% akryl s návinem 100 metrů ve 100 gramovém klubíčku zněl jako správná zimní záležitost. Co vše nabízí firma VSV a prvotní setkání s touto měkoučkou záležitostí naleznete ve videu z rozbalování balíčku zde.

Přízi bych přirovnala na omak k přízi Joyfull nebo Joy, spíš ještě jemnější. Zakroucená vlákna, měkoučká na dotek, neškrábavá a nadýchaná. Asi tak bych to shrnula. Příze nemá antipilling, tak je potřeba se k ní chovat šetrněji. Navzdory poměrně silné přízi jsem zvolila vzoreček nahazovaných polodlouhých sloupků. Vzorek je totiž krásně plastický, navíc přízi ještě zesílí, takže máme super teplou čepičku.

A jelikož se zima krátí, pusťme se do ní.

Bekovka Soft Touch, velikost 49-50 cm, cca 2-3 roky dítko, hloubka měřeno naležato cca 17 cm. Pozor, čepička nekryje celá ouška!
Příze: Elian Soft Touch č. 572, spotřeba jedno klubíčko tip top, zakoupíte na www.vsv.cz nebo www.mojegalanterka.cz.
Háček: 9 mm a 7 mm na kšilt

Na dozdobení knoflík, štítek
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
NPDS – nahazovaný polodlouhý sloupek
PO – pevné oko
Jak na očka mrkněte na videa zde

Náhrada N jedno volné ŘO za PDS a 1 ŘO za KS. Čepička je háčkovaná od třetí řady dokola.

Soft Touch, háček 9 mm
1. řada: 8 PDS do MK, PO
2. řada: N za PDS, zdvojíme každý PDS, tj. 16 PDS, PO
3. řada: N za PDS, hned k náhradě začínáme NPDS vzoreček, tj. nahodíme, vedeme háček do očka z předchozí řady, vytáhneme přízi, nahodíme a postup zopakujeme, máme na háčku 5 nitek, s nahozením spojíme, vznikne nám jakoby pecička. Pro zdvojení ve vzorku postup zopakujeme do stejného očka, tj. v jednom očku budou dva NPDS. Háčkovací schéma 2 NPDS – 1 NPDS – 1 NPDS , tj. 22 NPDS, do první náhrady dáme označovat a odtud háčkujeme dokola
4. řada: háčkovací schéma 1 NPDS – 1 NPDS – 2 NPDS,  tj. 29 NPDS
5. řada: háčkovací schéma 2 NPDS – 1 NPDS – 1 NPDS – 1 NPDS, tj. 37 NPDS (pokud se nepodaří v této řadě dosáhnout potřebného počtu oček, pokračujte v háčkovacím schématu rozšiřování i v následující řadě než dosáhnete počtu 37 NPDS)
6. – 11. řada: NPDS do očka z předchozí řady, 37 NPDS. V poslední řadě, čtyři očka před koncem, uděláme jeden obyčejný PDS, dále KS, KS a končíme PO (nebudeme mít takový odskok)
12. – 13. řada: N za KS, KS dokola (37 KS), řadu končíme PO

KŠILT, háček 7 mm, ZDVOJÍME
1. řada: N za KS, schéma 1 KS – 2 KS, opakujeme na jedenácti očkách v přední obličejové části, končíme PO a uděláme ještě jedno PO, práci otočíme
2. řada: N za KS do PO z předchozí řady, dále KS za zadní nitku (ta co je od nás dál), končíme PO do náhrady z předchozí řady, uděláme ještě jedno PO, otočíme
3. řada: N za KS do PO z předchozí řady, dále KS do KS, PO do náhrady z předchozí řady, uděláme ještě jedno PO, otočíme
4. řada: N za KS do PO z předchozí řady, dále KS do KS, řadu končíme PO

OLEM, háček 9 mm
Zbytek kšiltovky (kromě kšiltu) olemujeme jednou řadou KS háčkem 9 mm (příze NENÍ zdvojená).

DOKONČENÍ
Zapošijeme volné konce příze, dozdobíme  knoflíkem, cedulkou, aplikací. Pozor, čepička lehce povolí.

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu!!!! Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Háčkovaná ušanka pro miminko na jaro či podzim - www.krampolinka.cz 14.9.2022 at 19:18

    […] PO – pevné oko NPDS – nahazovaný polodlouhý sloupek (jak postupovat naleznete ve videu Bekovka Soft Touch) Ostatní druhy sloupků se můžete naučit […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.