Čepička Elian Color Baby

19.4.2020

Když si dáte do vyhledávače Elian Color Baby, vyskočí Vám několik barevných provedení nadýchané příze s atestem TZÚ osvědčující vhodnost materiálu pro děti do tří let.

Elian Color Baby je 50 gramové klubíčko s návinem 141 metrů a složení 100% akrylové příze s antipillingovou úpravou. Elian vyrábí český výrobce VSV Pilníkov. Color Baby nebo varianta Baby jsou příjemné, nadýchané a měkoučké dětské akryly, které se hodí na svetříky, čepičky, rukavičky, bačkůrky, deky, zkrátka na výrobky pro nejmenší. Díky složení se hodí na jaro či na podzim.

Tuto přízi nám věnoval přímo výrobce VSV Pilníkov, na rozbalování balíčku můžete mrknout sem.

My si dnes vyrobíme dětskou háčkovanou čepičku pro obvod 35-36 cm (váha miminka cca 3.5 kg) s vykrojením na zátylku. Díky této úpravě čepička krásně sedí, nepadá do očí, kryje ouška a má šňůrky na zavazování. Vzorek není těžký, s videem ho zvládne i mírně pokročilý začátečník. Vzoreček se hodí spíše pro holčičky, jelikož se jedná o kombinaci kytičkového a hvězdičkového vzoru. A nejlepší zpráva nakonec. Čepička je tak rychlá, že než Vám vychladne latéčko, máte hotovo.

Takže uvaříme kafčo a jdeme na to.

Čepička Elian Color Baby
Příze: Elian Color Baby barva bílo růžová 333 nebo žlutá 900, zakoupíte na www.elian.eu
Spotřeba: jedno klubíčko na dvě čepičky tohoto obvodu
Háček: 4 mm
Rozměry: obvod 35-36 cm – šířka čepice v lemu 14 cm, výška čepice 11 cm
Jehla s velkým ouškem, štítek, označovač pro začátečníky
Časový rozpočet: cca 1.5 hodiny
Pro mírně pokročilé (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PO – pevné oko
DS – dlouhý sloupek
PRKS – přední reliéfní krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek

Háčkujeme do magického kroužku. Řada začíná tzv. náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS/PDS, 1 ŘO místo prvního KS. Řada končí PO. Pokud se Vám MK nedaří, spojte čtyři ŘO pomocí PO do kroužku. Základy háčkování, včetně postupu na magický kroužek zde.

DOPORUČUJI NEJDŘÍVE MRKNOUT NA VIDEO!!!

ČEPIČKA, Elian Color Baby, háček 4 mm
1. řada: N za DS, 11 DS do MK, PO (12)
2. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, dále zdvojíme každé očko, končíme PO. (24)

3. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, 3 ŘO, nahodíme na DS, háček vedeme do horního očka DS, nahodíme a zpracujeme 1/2 DS, nahodíme a háček vedeme do očka k DS, s nahozením zpracujeme 1/2 DS, nahodíme a háček vedeme do sousedního očka, nahodíme a zpracujeme 1/2 DS, nahodíme a všechna čtyři očka na háčku sháčkujeme do jednoho očka, ŘO (spojovací očko),

+ VZOR I. – 2 ŘO, háček vedeme do horního spojovacího očka, uháčkujeme 1/2 DS, háček vedeme do očka, kde je DS, uháčkujeme 1/2 DS, háček vedeme do sousedního očka a uháčkujeme 1/2 DS, s nahozením všechny 4 očka na háčku sháčkujeme, ŘO+,

+VZOR II. – 2 ŘO, háček vedeme do horního spojovacího očka, uháčkujeme 1/2 DS, háček vedeme do očka, kde je DS, uháčkujeme 1/2 DS, háček vedeme ob očko a uháčkujeme 1/2 DS, s nahozením všechny 4 očka na háčku sháčkujeme, ŘO+, od tohoto místa háčkujeme VZOR I. dvakrát a VZOR II. jednou, opakujeme, na konci řady máme základ pro 17 sloupců, končíme PO.

4. řada: V této řadě pracujeme i s dolními spojovacími očky kytiček z předchozí řady a budeme současně 5 x rozšiřovat. N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, 3 ŘO, háček vedeme do očka DS, 1/2 DS, háček vedeme do dolního spojovacího očka z předchozí řady, 1/2 DS, háček vedeme do spojovacího očka následující kytičky, 1/2 DS, s nahozením všechny 4 očka na háčku sháčkujeme do jednoho, ŘO (spojovací očko);

+ VZOR I – 2 ŘO, háček vedeme do horního spojovacího očka a uděláme 1/2 DS, háček vedeme do spojovacího očka z předchozí řady, 1/2 DS, háček vedeme do následujícího spojovacího očka, 1/2 DS, s nahozením všechna 4 očka na háčku sháčkujeme do jednoho očka+, ještě jednou zopakujeme VZOR I, budeme rozšiřovat.

Pro rozšíření využijeme horní část kytičky (2 ŘO z předchozí řady), tj. 2 ŘO, háček vedeme do horního spojovacího očka, do spodního spojovacího očka a pod 2 ŘO, 1 ŘO a uháčkujeme první kytičku a pokračujeme v rozšiřování, tj. 2 ŘO, háček vedeme do horního spojovacího očka, pod 2 ŘO, a do následujícího spojovacího očka, 1 ŘO a uháčkujeme druhou kytičku. Schéma v této řadě je VZOR I, VZOR I a rozšíření. Opakujeme, máme rozšířeno na 22 sloupců, končíme PO.

5. – 8. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, dále háčkujeme VZOR I, tj. háčkujeme 2 ŘO, 1/2 DS do horního spojovacího očka, 1/2 DS do spodního spojovacího očka, 1/2 DS do následujícího spojovacího očka, sháčkujeme 4 nitky na háčku a uděláme ŘO (spojovací očko), opakujeme do konce řady, končíme PO. (22 sloupců)

LEM, Color Baby, háček 4 mm
9. řada: N za KS,  na jednu kytičku háčkujeme 2 KS (18 x kytka – boční a přední část), na jednu kytičku háčkujeme 3 KS (4 x kytka – zátylek). Končíme PO.

VYKROJENÁ ČÁST (boční a přední část čepičky), Color Baby, háček 4 mm – pokud háčkujete volněji, na poslední řadu použijte háček 3 mm
10. řada: N za PDS, 10 PDS, 16 KS, 11 PDS, otočíme a háčkujeme zpět
11. – 12. řada: N za PDS, 10 PDS, 16 KS, 11 PDS, otočíme a háčkujeme zpět
13. řada: N za KS, 37 PRKS, necháme si dostatečně dlouhý volný konec, který následně zapleteme do šňůrky.

Dokončení
Naměříme si 6 stejně dlouhých šňůrek. Přepůlíme a pomocí liščí smyčky připevníme do druhého očka vykrojení v místě uší. Připojíme volný dlouhý konec a vše zapleteme do pletýnky. Zopakujeme na druhé straně. Volný středový konec zapošijeme a čepičku dozdobíme kytičkou či knoflíkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

 

 

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Anna Mináriková 31.5.2023 at 7:21

  Dobey den, uhackovaka som čiapočku pre miminko podla vášho navodu, čiapočka z elian color baby hviezdickovy vzor, chcela by som sa opýtať ci sa da tento vzor použiť na svetrik, ktirycsa nehackuje dookola. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Minarikova

  • Reply Krampolinka 3.6.2023 at 8:33

   Dobrý den, kytičkový vzor po řadách bude vypadat trošku jinak. Mrkněte na šátek mool crazy, kde je to vidět. Hezký den

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.