Čepička Stone Washed I.

6.4.2020

Malachite, Turqoise nebo Peridot – to jsou podnázvy příze Stone Washed holandské značky Scheepjes. Pojďte se ponořit do výběru barviček s jeansovým vzhledem a vyladit se na letošní jaro či podzim.

Scheepjes Stone Washed se prodává v 50 gramovém klubíčku s návinem 130 metrů a složením 78% bavlna a 22% akryl. Jemná, nadýchaná příze s mírným chloupkem v denimovém vzhledu doslova nakopne ke tvoření. Stone Washed se hodí od čepiček přes svetříky i na dětskou deku či šátek. Celkově s kvalitní značkou Schjeepes nemůžete šlápnout vedle.

Tuto nádhernou přízi poskytl e-shop www.nemravka.cz, rozbalování balíčku klubíček můžete zkouknout zde.

Co se týče čepičky, návod je zpracován pro velikost 49-50 centimetrů (3-4 roky) a vystačí Vám přesně jedno klubíčko. Na čepičku jsem použila přední křížené polodlouhé sloupky, které jsou mozaikovitě háčkovány pod řetízkové oko mezi jednotlivé sloupky, takže vzorek se tváří jako větší křížky. Co se týče zmenšení velikosti, zkuste ve videu nakoukat čtvrtou řadu a případně snížit počet sloupců. Pro zvětšení čepice zkuste ve videu mrknout na řadu šest, kde je rozšíření ukázáno. Rozšiřování je velice jednoduché, takže věřím, že s videem to zvládnete. Jen si pro větší velikost čepice nezapomeňte koupit i více klubíček.

No a my se pustíme do této krásky.

Čepička Stone Washed I.
Příze: Scheepjes Stone Washed, barva Turqoise nebo Malachite, zakoupíte na www.nemravka.cz
Spotřeba: jedno klubíčko
Háček: 5 mm
Rozměry: obvod 49-50 cm, šířka čepice v lemu 19 cm, výška čepice 16 cm
Jehla s velkým ouškem, štítek, označovač
Časový rozpočet: cca 2 hodiny
Pro mírně pokročilé (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PO – pevné oko
PDS – polodlouhý sloupek
ZRKS – zadní reliéfní krátký sloupek

Háčkujeme do magického kroužku. Řada začíná tzv. náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního PDS, 1 ŘO místo prvního KS. Řada končí PO. Pokud se Vám MK nedaří, spojte čtyři ŘO pomocí PO do kroužku. Do třetí řady JE náhrada součástí počtu, od čtvrté řady náhrada NENÍ součástí vzorku. Základy háčkování, včetně postupu na magický kroužek zde.

ČEPICE, Stone Washed, háček 5 mm
1. řada: N za PDS, 9 PDS do MK, PO (10)
2. řada: N za PDS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme PDS, dále zdvojíme každé očko PDS, končíme PO. (20)
3. řada: N za PDS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme PDS, do následujícího očka uháčkujeme PDS, háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, opakujeme, končíme PO. (30)

4. řada: N za PDS, VZOREK háček vedeme do sousedního očka a uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme zpátky do očka k náhradě a uháčkujeme druhý PDS – vznikl nám křížek z PDS – pozor pro druhý PDS háček vedeme z přední strany. První křížení jde krapet hůře v každé řadě, následující jsou už přehledná. Pro další křížení háček vedeme do sousedního očka a uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme z přední strany do očka předchozího prvního PDS a uháčkujeme druhý PDS. Pro další křížení háček vedeme ob očko (jedno očko vynecháme), uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme z přední strany do očka předchozího prvního PDS (jedno očko je vynechané) a uháčkujeme druhý PDS. Schéma v této řadě tedy je křížený PDS, křížený PDS, očko vynechat a křížení vést nad vynechaným jedním očkem. Opakujeme do konce řady, končíme PO. Máme základ pro 22 sloupců.

Pozn. Pokud budeme háčkovat křížený PDS do každého očka, placka se bude vlnit. Proto je potřeba pravidelně očka vynechávat. Pokud se ztrácíte v křížcích, zkuste si dát pod řetízková očka označovače.

5. řada: N za PDS, VZOREK háček vedeme pod ŘO mezi křížením z předchozí řady a uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme zpět k náhradě a uháčkujeme druhý PDS, dále háčkujeme křížený PDS vždy pod ŘO mezi křížením z předchozí řady, tj. háček vedeme pod ŘO, uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme pod ŘO předešlého křížení a uháčkujeme PDS. Počítáme křížení v řadě, opakujeme, končíme PO. Stále máme 22 sloupců.

6. řada: N za PDS, háček vedeme pod ŘO mezi křížením z předchozí řady a uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme zpět k náhradě a uháčkujeme druhý PDS, dále háček opět vedeme pod ŘO prvního křížku, ŘO a háčkem se vracíme pod ŘO předešlého křížku a budeme rozšiřovat. Pro rozšíření využijeme spoj mezi křížky, tj. háček vedeme pod křížení (ne pod ŘO), uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme pod ŘO předešlého křížku a uháčkujeme druhý PDS. Dále háček vedeme pod ŘO následujícího křížení, uháčkujeme první PDS, ŘO, háček vedeme pod spoj a uháčkujeme PDS. Schéma v této řadě jsou dva klasické křížky a rozšíření ve vzoru s využitím spoje. Opakujeme schéma, končíme PO. V této řadě máme 29 sloupců.

7. řada: N za PDS, v této řadě opět rozšiřujeme, ale jen 6x, tj. háčkujeme tři klasické křížky a následuje rozšíření s využitím spoje. Schéma opakujeme, poslední rozšíření však neprovedeme, rozšíříme na 35 sloupců. Řadu končíme PO.
8. – 15. řada: N za PDS, háčkujeme křížky pod ŘO, máme 35 sloupců, končíme PO.

Pozn. Šev se stáčí mírně doprava!

LEM, Stone Washed, háček 5 mm
16. řada: N za KS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme KS, dále háčkujeme jeden KS pod spoj a jeden KS pod ŘO, opakujeme, končíme PO. (70 KS)
17. – 22. řada: N za KS, háčkujeme KS do KS, řadu končíme PO. (70 KS)
23. řada: N za KS, háčkujeme ZR KS, končíme PO, přízi ukončíme (70 ZRKS)

Dokončení
Volné konce zapošijeme a doplníme například cedulku nebo aplikaci.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.