Deka Softy Plus Ombre Batik

14.1.2020

Videonávod na deku jsme dlouho neměli, a když mi dorazila novinka Alize Softy Plus Ombre Batik, volba byla naprosto jasná.

Alize Softy Plus Ombre Batik se prodává v půl kilovém klubíčku s návinem 600 metrů. Softy Plus je 100% mikropolyester. A k čemu bych Vám přirovnala materiál? Inu ke krásnému jemnému župánku, mazlivému ručníku nebo oblíbenému plyšákovi z dětství. Klubíčko je totiž krásně měkoučké a barvy jsou již namíchané od nejsvětlejší po nejtmavší barvu. Přechody jsou opravdu pomalé, nenápadné a víte, co je největší výhodou? Pokud háčkujete deku, máte na zapravení jen dva konce. A to je prostě unikátní.

Z jednoho klubíčka jsem uháčkovala deku ve tvaru babiččina čtverce o rozměru 89 x 89 centimetrů, takže super rozměr. Vlákno jsem táhla z prostředku klubíčka a i postupným ubíráním mělo obr klubko tendence držet tvar, takže se vlákno nezasukovalo. Příze se hodí na podzim nebo nadcházející jaro, případně další vrstva na fusak v zimě. Jako hrací deka celoročně.

Rozbalování balíčku s klubíčkem naleznete zde. Alizce Softy Plus Ombre Batik nám věnoval e-shop PrimaPrize.cz, kde tuto přízi zakoupíte. A musím přiznat, že klubíčko má super cenovku a ještě lepší barevné kombinace. Jen připomínám, že z tenčí verze, tj. Alize Softy máme na webu návod na rukavičky pro miminko.

No a my se pustíme do deky.

Deka Softy Plus Ombre
Příze: Alize Softy Plus Ombre Batik, č. 7287, zakoupíte na www.primaprize.cz
Spotřeba: 1 klubíčko na uvedenou velikost
Háček: 6 mm
Rozměry: 89 x 89 centimetrů
Jehla s velkým ouškem, cedulka nebo knoflík
Časový rozpočet: 6 hodin
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
DS3 – pecička ze tří sháčkovaných DS

Háčkujeme od středu a háčkujeme do čtverce. Řadu končíme ŘO, DS a PO (tím se dostaneme do středu obloučku), řadu začínáme náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 3 ŘO za DS. Základy háčkování zde.

DEKA, Softy Plus Ombre Batik, háček 6 mm
1. řada: háčkujeme do MK, N za DS a 2 DS sháčkované do jednoho očka, 2 ŘO, +3 DS sháčkované do jednoho očka = pecička, 2 ŘO+, vzor mezi znaménky opakujeme, celkem máme v MK 8 peciček, končíme ŘO, DS a PO.

2. řada: N za DS a 2 DS sháčkované do jednoho očka, 2 ŘO, tři klasické DS pod ŘO, 2 ŘO, DS3, 3 ŘO a DS3 pod následující ŘO (roh čtverce), 2 ŘO, tři klasické DS pod ŘO, 2 ŘO, DS3, 3 ŘO a DS3 pod následující ŘO (roh čtverce), 2 ŘO, tři klasické DS pod ŘO, 2 ŘO, DS3, 3 ŘO a DS3 pod následující ŘO (roh čtverce), 2 ŘO, tři klasické DS pod ŘO, 2 ŘO, DS3, ŘO, DS a končíme PO.

3. řada: N za DS a 2 DS sháčkované do jednoho očka, 2 ŘO, +dva klasické DS pod ŘO, DS do DS, dva klasické DS pod ŘO, 2 ŘO, DS3, 3 ŘO, DS3 (roh), 2 ŘO +, opakujeme vzor mezi znaménky, končíme DS3, ŘO, DS a PO.

4. – 10. řada: háčkujeme jako řadu tři
11. – 20. řada: háčkujeme jako řadu tři s tím rozdílem, že pod ŘO neháčkujeme dva klasické DS ale pouze jeden
21. – 26. řada: háčkujeme jako řadu tři (tj. dva klasické DS pod ŘO)

LEM, Softy Plus Ombre Batik, háček 6 mm
27. řada: N za DS, 6 DS pod ŘO (roh), KS pod ŘO, +tři očka přeskočíme, vějířek z 5-ti DS, dvě očka přeskočíme, KS+, opakujeme vzor mezi znaménky, v rohu háčkujeme 7 DS, opakujeme, končíme PO.

Dokončení
Volné konce zapošijeme, dozdobíme štítkem, knoflíkem, aplikací.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

PS: Deka byla vydražena za 1500 Kč, které byly odeslány na pomoc Australské fauně.

VIDEO

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.