Háčkovaná čelenka Tulip Big

14.12.2019

Čelenky jsou praktické a navíc tip na rychlý dárek pro kolegyňky nebo kamarádky. A to se před Vánoci určitě hodí.

Vlna-Hep Tulip Big (návod na véčkovku a károvaný kulíšek z Tulip Big již na webu máme) se letos rozšířila o novou řadu Tulip Big Color (melírky). Navíc přiskočilo i pár populárních barev do stávající barevnice, takže stačí vytvořit super kombinace a bude šik a v teple. Vlna-Hep Tulip Big/Color (rozbalování balíčku zde) je 100 gramové klubíčko s návinem 72 metrů a jedná se o 100% akryl s antipillingovou úpravou. Abyste si přízi co nejvíce “užili”, je potřeba spárovat háček a sílu příze a Vaše utahování.

Příze je krásně měkoučká pouze tehdy, když zvolíte správnou velikost háčku. Běžně používám spíše větší, tj. 9-10 mm, ale na tuto čelenku jsem zvolila záměrně menší, aby krásně držela a neprofoukla. Vzoreček je úplně jednoduchý a krásně vynikne jak na melírové tak jednobarevné variantě. Čelenku můžete doplnit kontrastním středem a olemem, nebo nechat v jednobarevné verzi a doplnit o knoflíčky. Záleží na Vaší fantazii.

Přízi Tulip Big věnoval český výrobce Vlna-Hep. Moc děkuji. A my se pustíme do čelenky slovy klasika pro Yvetu, Milenu, Uďu, Maukétu, Miuka 🙂 zkrátka celou necelou “pautu”.

Čelenka Tulip Big, dospělácká velikost 55-56 cm
Příze: Tulip Big Color nebo Tulip Big, spotřeba necelé klubíčko, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: 7 a 6 mm
Rozměry: výška 10 cm, volně rozložená šířka 25 cm
Jehla s velkým ouškem, cedulka/knoflík
Časový rozpočet: 1 hodinu včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
Pružný řetízek – video zde.
Čelenku háčkujeme dokola. Řada začíná náhradou N = 2 ŘO za PDS, 1 ŘO za KS a končí PO. Náhrada se započítává do součtu ok.

Tulip Big, háček 6 mm
1. řada: uháčkujeme pružný řetízek v délce 56 ok + 1 obyčejné ŘO na otočení, otočíme
2. řada: háček vedeme do prvního očka pružného řetízku a uháčkujeme KS, dále KS do každého očka, na konci řady si proužek srovnáme a sháčkujeme s protilehlým koncem pomocí PO, přepočítáme počet oček (57)

Tulip Big, háček 7 mm
3. řada: N, háčkujeme PDS za zadní nit KS, tj. háček vedeme za zadní nit KS z předchozí řady, na konci řady přepočítáme očka (57), PO.
4. řada: N, háčkujeme KS za tzv. třetí nit PDS (mrkněte na video), tj. práci si mírně nakloníme dopředu a najdeme tzv. třetí nitku u PDS (vystouplá), sem vedeme háček a háčkujeme KS, na konci řady přepočítáme očka (57), PO.
5. řada = 3. řada
6. řada = 4. řada
7. řada = 3. řada
8. řada = 4. řada
9. řada: N za KS, práci olemujeme pomocí KS (buď stávající nebo kontrastní barvou), přízi ukončíme.

OLEM a DOKONČENÍ, Tulip Big, háček 6 mm
Spodní část čelenky olemujeme pomocí KS. Pokud budeme stahovat střed čelenky, necháme si dostatečně dlouhý volný konec na omotání středu a zapošití konce. Omotání provádíme v místě začátku a konce řady, tj. šev hezky zakryjeme. POZOR – silná příze se špatně zapošívá, pokud jehlu vedete skrz jiným vláknem. Čelenku dozdobíme štítkem, případně knoflíčky.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.