Háčkovaná ovečka na vajíčko

6.4.2022

V dnešním video návodu si uháčkujeme obal na vajíčko ve tvaru ovečky.

Společně jsme si uháčkovali velikonoční retro slepičku na vajíčko, jednorožce a zajíčka, a dnes si zkusíme uháčkovat ovečku.

VlnaHep Camilla je 100% mercerovaná bavlna. Klubíčko má 50g a návin 125m. Je to taková česká klasika, která se vyrábí v neuvěřitelné barevné škále včetně melírků. Kromě hraček můžeme Camillu použít na homedkor, oblečení (pozor, větší kousky budou těžší) či jarní čepičky. Po vyprání zpravidla změkne. Na oblečení doporučuji větší háček.

Co se týče ovečky, tvoří ji dva kroužky, které se sháčkují a dále se pokračuje háčkovaným tělíčkem. V oblasti zad vede šev, kolem kterého přidáváme na potřebnou šířku. Poslední řadu tvoří krátké sloupky, aby se spodní část pěkně stáhla. Na hlavičku naháčkujeme uši, kudrlinky tvoří pecičky a dále vyšijeme čumáček a očka. Ocásek tvoří vějířek. Ovečka se vejde na vejce velikosti M a L.

Věřím, že se Vám tento jednoduchý video návod bude hodit a slepičky dostanou parťáka. Pohodové háčkování.

Máte chuť se pochlubit zajíčkem, jednorožcem, ovečkou nebo slepičkou z letošní Velikonoční kolekce? Stačí se pochlubit v tomto velikonočním příspěvku na FB. 

Ovečka na vajíčko
Materiál: VlnaHep Camilla od MojeGalanterka.cz
Spotřeba: zbytek černá na obličej, hnědavá na hlavu, uši a ocásek, bílá na tělíčko
Háček: 3 mm (případně menší)
Rozměry: 8,5 cm šířka a 8 cm výška
Dále potřebujeme: nůžky, jehla s velkým očkem

MK – magický kroužek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
2PDS – pecička ze dvou polodlouhých sloupků sháčkovaných do jednoho očka
3PDS – pecička ze tří polodlouhých sloupků sháčkovaných do jednoho očka
4PDS – pecička ze čtyř polodlouhých sloupků sháčkovaných do jednoho očka

Postup
Háčkujeme od magického kroužku. Náhrada “N” jsou 1 ŘO místo KS a 2 ŘO místo prvního PDS/DS. Řada končí PO. Náhrada je součástí počtu sloupků.

Ovečka hlava, hnědá, háček 3 mm
1. řada: N za KS, 11 KS do MK. Řada končí PO. (12)

2. řada: N za DS, DS do očka k náhradě. Dále zdvojíme každé očko, tj. do každého očka háčkujeme dva DS. Řada končí PO. (24)
Přízi ukončíme a uháčkujeme druhé stejné kolečko, kde ale přízi neukončíme a budeme pokračovat v háčkování.

Sháčkování hlavy, hnědá, háček 3 mm
1. řada: Položíme obě kolečka na sebe rubovou stranou a pomocí KS sloupků sháčkujeme obě kolečka dohromady. Háčkujeme KS na 16-ti očkách. V posledním KS připojíme bílou přízi a hnědou ukončíme.

Tělo ovečky, bílá, háček 3 mm
1. řada: 2 ŘO. Do následujícího očka háčkujeme pecičku, tj. sháčkujeme 2 PDS do jednoho očka, ŘO (6x). Přejdeme v háčkování na protilehlou část hlavy a pokračujeme v háčkování vzoru, tj. do jednoho očka 2 PDS sháčkované do jednoho očka, ŘO (6x). Řadu končíme PO. Máme základ pro dvanáct sloupců.
2. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme pecičku 3PDS a ŘO. Dále háčkujeme pecičku 3PDS pod ŘO a ŘO. Řadu končíme ŘO a PO. (13 sloupců)

3. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme pecičku 4PDS a ŘO. Dále háčkujeme pecičku 4PDS pod ŘO a ŘO. I na konci řady háčkujeme pecičku pod ŘO a ŘO. Řadu končíme PO. (14 sloupců)
4. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme pecičku 4PDS a ŘO. Dále háčkujeme pecičku 4PDS pod ŘO a ŘO. I na konci řady háčkujeme pecičku pod ŘO a ŘO. Řadu končíme PO. (15 sloupců)
5. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme pecičku 4PDS a ŘO. Dále háčkujeme pecičku 4PDS pod ŘO a ŘO. Řadu končíme PO. (15 sloupců)

6. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme pecičku 4PDS a ŘO. Dále háčkujeme pecičku 4PDS pod ŘO a ŘO. Řadu končíme PO. (15 sloupců)
7. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme pecičku 4PDS a ŘO. Dále háčkujeme pecičku 4PDS pod ŘO a ŘO. Řadu končíme PO. (15 sloupců)
8. řada: N za KS, KS pod ŘO. Dále háčkujeme 2 KS pod ŘO po celém obvodu. Řadu končíme PO. Přízi ukončíme.

Kudrlinky, bílá, háček 3 mm
Do šestého očka hlavičky provlečeme háček a uháčkujeme 2 ŘO a pecičku 3PDS, ŘO. Do dalších čtyřech oček háčkujeme pecičku 3PDS (nebo 4PDS), ŘO. Končíme PO do šestého očka.

Ucho č. 1, hnědá, háček 3 mm
Otočíme ovečku na jakoby rubovou stranu. Do druhého očka od kudrlinky vedeme háček a uháčkujeme 6 ŘO. Do druhého očka od háčku uháčkujeme PDS, dále DS, DS, PDS a PO do hlavy ovečky.

Ucho č. 2, hnědá, háček 3 mm
Do druhého očka od kudrlinky na protilehlé straně (lícový pohled) vedeme háček a uháčkujeme 6. ŘO. Do druhého očka od háčku uháčkujeme PDS, dále DS, DS, PDS a PO do hlavy ovečky.

Ocásek, hnědá, háček 3 mm
Kolem náhrady v sedmé řadě ovečky uháčkujeme vějířek – ŘO, PDS, DS, PDS, KS, PO.

Čumák a očka, černá
Vyšijeme černý čumák a dvě očka.

Dokončení ovečky
Vznikne obal na vajíčko. Volné konce zapošijeme, případně uvnitř ovečky zasukujeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.