Háčkujeme pro úsměv

28.2.2020

Znáte skupinku na facebooku “Háčkujeme pro úsměv” nebo “Našel se úsměv”? Že ne? Tak to musíte určitě napravit. Nádherný nápad, který připlul z Velké Británie, lze realizovat i u nás v České Republice.

Na skupinku “Háčkujeme pro úsměv” (požádat o vstup můžete zde) jsem narazila před pár dny úplně omylem. A musím přiznat, že mne nápad hned nadchl. O co vlastně jde? Úkolem členů skupinky je uháčkovat malou (opravdu malou) drobnost, kterou doplníte o vzkaz, vložíte do zip-lock sáčku a tuto háčkovanou drobnost někde úmyslně zapomenete. Třeba v dopravním prostředku, v obchodě, u holiče, u lékaře, ideálně tak, aby Vás nikdo neviděl. Pokud se Vám to podaří, zažijete správný adrenalin, který bych přirovnala k dětství, když jsme nenápadně kradli něco moc dobrého z kredence či špajzky. Můžete samozřejmě i tajně “číhat” na nálezce a sami uvidíte, zda-li úsměv na jeho/její tváři vykouzlíte, či nikoliv.

Vzkaz pro nálezce může být třeba ve znění: “Ahoj, nejsem ztracená, čekám tu na Tebe, abych Ti zpříjemnila den a vykouzlila úsměv na Tvé tváři. Jestli se mi to podařilo, můžeš si mě vzít a nechat vzkaz na FB ve skupince Našel se úsměv.” 

Nálezce, který háčkovanou drobnost objeví, se může rozhodnout, zda-li překvapení na místě nechá pro ostatní, nebo si drobnost vezme, háčkovaný dáreček vyfotí a fotečku uveřejní ve zmíněné skupince na FB “Našel se úsměv” (vstup zde).

Skupinky “Háčkujeme pro úsměv” a “Našel se úsměv” vznikly v lednu 2020 a autorem je paní Monika Fortová, s jejíž souhlasem píši tento článek. Moni, moc děkuji za aplikaci nápadu zde v našich podmínkách. Do projektu “Háčkujeme pro úsměv” se již zapojily i kolegyňky ze Slovenska.

Tak kdopak z Vás se připojí a háčkovanou drobností vykouzlí úsměv?

Hezký den

KR

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.