Homeleska Everest Fine

23.9.2021

K háčkované vestě se sladíme a uháčkujeme si homelesku. Zpracujeme část ze třetího klubíčka YarnArt Everest Fine. 

YarnArt Everest Fine se prodává ve velkém klubíčku, 200 gramů s návinem 610 metrů. Jedná se o samovzorovací směsovou přízi ve složení 30% vlna a 70% akryl. Díky jemnému zákrutu je příze nadýchaná a nekouše.  Příze se hodí od podzimu do jara na svetry, ponča, kardigany, šály, plédy, čepice či zimní šátky. Podobná návinem je YarnArt Everest Daylight, která má zářivé barvičky a jedná se o 100% akryl pro ty, co nesnesou vlnu.

Přízi YarnArt Everest Fine nám věnovalo BezvaPleteni.cz, výhradní dovozce YarnArt a zakoupíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk.

SLEVOVÁ AKCE JEN PRO VÁS! Na YarnArt Everest Fine můžete získat 20% slevu na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk, a to od 22.9. – 26.9.2021. Ze tří klubíček, tj. jednoho balení uháčkujeme vestu velikost 40-42 a k ní slušivý tunel a tuto homelesku.

Co se týče homelesky, je velice jednoduchá. Háčkujeme od magického kroužku vzorkem, takže čepice vypadá úhledně hned od začátku. Přidáváme možná nestandardně, viz nákres, ale jedině takto se mi základ nekroutil. Předpoklad je, abyste utahovali plus/mínus stejně jako já. Návod na čepici je zpracován pro obvod 53-54 cm. Čepice se stáhne lemem z krátkých sloupků. Pokud chcete obvod větší, stačí v šesté nebo sedmé řadě zopakovat přidávání a ze 32 sloupců vzorku rozšířit 2-3x na počet 34-35 sloupců. Pokud budete následně háčkovat i nákrčník, při větší velikosti čepice musíte ubrat cca dvě řady nákrčníku, aby Vám z klubíčka vše vyšlo.

Co se týče vzoru, je stejný jako na vestě Everest Fine, ale díky háčkování v jednom směru vypadá vzor krapet jinak. Nemohu se rozhodnout, který se mi líbí víc. Čepici jsem háčkovala po řadách a řadu končila pevným okem. Vznikl šev, který ubíhá mírně doleva. Doporučuji hned v první či druhé řadě použít označovač, místo pevného oka háčkovat mezi náhradu a první vzorek rovnou vzorem a háčkovat tzv. dokola bez ukončení řady. Tímto způsobem se švu vyhnete úplně. Díky širokému lemu z krátkých sloupků se odskok srovná. No a my se pustíme do práce, ať brzy ladíme s vestou Everest Fine, návod zde.

Pokud budete mít homelesku hotovou a máte chuť inspirovat ostatní, prosím přidávejte svá dílka do tohoto příspěvku na FB. Moc děkuji, že sdílíte zkušenosti a pomáháte si navzájem.

Homeleska Everest Fine
Příze: YarnArt Everest Fine č. 8024, zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Spotřeba: zbytek z klubíčka po vestě a kousek ze třetího klubíčka
Háček: 5 mm, 6 mm
Velikost: obvod 53-54 cm
Rozměry:  šířka v lemu 22 cm, délka 28 cm
Jehla s velkým ouškem, označovač, 2 knoflíčky nebo štítek
Časový rozpočet: 2 hodiny
Pro začátečníky s videem

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
MK – magický kroužek

Homeleska je háčkovaná od magického kroužku. Řada začíná náhradou N, tj. 2 ŘO místo DS a končí PO. Pro háčkování beze švu viz tip v textu. Lem je háčkovaný po řadách. Řada začíná náhradou N, tj. 1 ŘO místo KS a končí PO.

Homeleska, háček 6 mm
1. řada: do MK N za DS, vzor 3 sháčkované DS, ŘO. Opakujeme 5x. Řadu končíme PO.
2. řada: N za DS, vzor 3 sháčkované DS, ŘO do spojovacího očka, 3 sháčkované DS, ŘO do stejného spojovacího očka (vzorem zdvojíme každé očko). Opakujeme 5x. Řadu končíme PO. (10 sloupců)

3. řada: N za DS, vzor 3 sháčkované DS, ŘO do spojovacího očka, 3 sháčkované DS, ŘO do stejného spojovacího očka (vzorem zdvojíme každé očko). Opakujeme 10x. Řadu končíme PO. (20 sloupců)
4. řada: N za DS, vzor 3 sháčkované DS, ŘO do spojovacího očka, 3 sháčkované DS, ŘO do následujícího spojovacího očka, 2×3 sháčkované DS, ŘO do následujícího očka. Schéma 1-1-2. Opakujeme. Řadu končíme PO. (26 sloupců)

5. řada: N za DS, vzor 3 sháčkované DS, ŘO do spojovacího očka, 3 sháčkované DS, ŘO do následujícího spojovacího očka, 3 sháčkované DS, ŘO do následujícího spojovacího očka, 2×3 sháčkované DS, ŘO do následujícího očka. Schéma 1-1-1-2. Opakujeme. Řadu končíme PO. (32 sloupců)

Pozn. Pro obvod 56 cm rozšiřujeme na 34-35 sloupců v řadě šest či sedm, podle toho, jak se základní placka čepice jeví.
6. – 17. řada: N za DS, do každého spojovacího očka háčkujeme 3 sháčkované DS, ŘO. Řadu končíme PO. (32)

Homeleska, lem, háček 6 mm
18. řada: N za KS, KS k náhradě, vzor KS do spojovacího očka, KS pod ŘO. Opakujeme. Řadu končíme PO. (N+64 KS)
19. – 26. řada: N za KS, KS do KS. Opakujeme. Řadu končíme PO.  (N+64 KS)
27. řada: zdvojíme přízi, tj. háčkujeme dvěma prameny příze, N za KS, KS do KS. Opakujeme. Řadu končíme PO. Přízi ukončíme.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Dozdobíme dvěma knoflíky.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.