Homeleska Melody Melír

5.12.2019

Této novinkové krásce s kovovým leskem sluší reliéfní sloupky. YarnArt Melody v melírovém provedení je zkrátka krásná stylová záležitost typu must have.

YarnArt Melody, 100g/230m, se skládá z 70% polyamidu, 21% akrylu a 9% vlny. Je měkoučká, je kovově lesklá, má mírný chloupek a nové melírové barvičky jsou top. Jediná drobná vada na kráse je, že jde hůře párat. U mne samotné skončily v koši asi čtyři začátky čepic, kdy jsem s páráním zkrátka už nehla ani o píď. Faktem ale je, že na Melody, ať už v jednobarevném, tak melírovém provedení, vyniknou plastické vzory typu reliéfních sloupků a polodlouhých sloupků za třetí nitku. Pokud si netroufáte a bojíte se párat, použijte PDS do mezer. Nic složitého, zkrátka si užít vzhled tak jak je.

Přízi nám věnovalo www.bezvapleteni.cz, výhradní dovozce značky YarnArt do České republiky. Moc děkuji. Unboxing zde.

AKCE PRO ADVENTNÍ KALENDÁŘ. Na všechny příze YARNART můžete na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk uplatnit 7% slevový kód na CERT. Slevová akce platí na balíky příze YarnArt dne 5.12.2019 na obou portálech i na již slevněné zboží. AKCE platí pouze JEDEN den.

Podobný vzorek jako je na čepici jsem již použila na spirálové kulišance Dolce. Tentokrát máme spirálovku ve variantě dlouhých předních reliéfních sloupků a dlouhých sloupků, které se vedou jakoby za reliéfem. Natočila jsem video, a když si zvyknete na styl, je to velice jednoduchý a efektní vzor, který zvládne i začátečník. Co se týče úpravy velikosti, pokud si netroufáte na vzorek a bojíte se párat, nejdříve ho zkuste na podobné přízi (typ Everyday např.), a poté se zkuste k této vrátit. Případně použijte PDS do mezer a pravidlo základní placky (obvod hlavy vydělíte 3.14 a získáte průměr základní placky). No a my se do ní pustíme.

Homeleska Melody Melír, obvod 55-56 cm
Příze: YarnArt Melody Melír, č. 901, 2 klubíčka, zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Háček: 5 a 4 mm
Rozměry: 26 cm hloubka, 23 cm šířka v lemu
Jehla s velkým ouškem, cedulka/knoflík
Časový rozpočet: 3 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
MK – magický kroužek
PRDS – přední reliéfní dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek

Čepice je háčkovaná po řadách a končí PO a začínáme N (náhrada za první sloupek v řadě), tj. 2 ŘO za DS, 1 ŘO za KS. Náhradu NEPOČÍTÁME tentokrát do vzorku.

Melody, háček 5 mm
1. řada: do MK, N za DS, 11 DS, PO
2. řada: N za DS, zdvojíme každý DS, tj. 24 DS
3. řada: N za DS, háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem DS z předchozí řady, nahodíme na DS a háček vedeme doprava za reliéfním sloupkem (jakoby zpátky) do očka a uháčkujeme DS (dojde ke křížení a reliéfní sloupek se nám mírně stočí doprava, opakujeme (24 sloupců)
4. řada: N za DS, háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem PRDS z předchozí řady, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka, opakujeme (24 sloupců)

5. řada: N za DS, háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem PRDS z předchozí řady, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka, ROZŠÍŘENÍ – při rozšíření háčkujeme PRDS kolem PRDS, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka a ještě jeden PRDS kolem PRDS z předchozí řady (křížení DS provedeme až v následující řadě), a to ve schématu 3 – 1, tj. 2x vzor jak je, poté následuje rozšíření, tj. 32 sloupců
6. řada: háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem PRDS z předchozí řady, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka, tj. 32 sloupců
7. řada: háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem PRDS z předchozí řady, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka, ROZŠÍŘENÍ provedeme u každého desátého reliéfního sloupku, tj. 35 sloupců
8. – 26. řada: háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem PRDS z předchozí řady, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka, tj. 35 sloupců

Melody, háček 5 mm, PŘÍZI ZDVOJÍME
27. – 28. řada: háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem PRDS z předchozí řady, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka, tj. 35 sloupců

Melody, háček 4 mm, PŘÍZI ZDVOJÍME
29. – 30. řada: háčkujeme vzorek, tj. PRDS kolem PRDS z předchozí řady, DS křížíme zezadu směrem doprava do očka, tj. 35 sloupců

Pokud se někomu nelíbí okraj, vytvoří řadu 31 a čepici olemuje zdvojenou přízí pomocí KS.

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Dozdobíme cedulkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

05

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.