Žalud Kordonetka

22.12.2022

V dnešním video návodu si společně vyrobíme jednouchý háčkovaný žalud z příze Vlna Hep Kordonetka.

Vlna Hep Kordonetka 30 je mini klubíčko 20g/167 metrů, 100% bavlna. Kordonetka se dělí do kategorií podle tloušťky příze, např. Kordonetka 10 má 20g/110m, Kordonetka 15 má 20g/134m, Kordonetka 50 má 20g/227 m, Kordonetka 60 má 20g/250m, Kordonetka 80 má 20g/340 m. Čím vyšší číslo, tím je příze tenčí. Kordonteka se vyrábí v klasické bílé barvě a v okrové barvě, která je spíše smetanová nebo kapučino. A ta je právě teď ve výrodeji. Až se doprodá, tato barva už nebude k dispozici.

A na co se Kordonetka hodí? Na háčkování deček, ozdob, šperků a krajek. S trochou trpělivosti si můžete uháčkovat dlouhou letní sukýnku. Čím tenčí příze, tím titěrnější práce, ale tím lehčí výsledný výrobek. Jen pro zajímavost, Kordonetka 10 má stejnou sílu příze jako Vlna Hep Moonlight. Rozbalování balíčku s Vlna Hep Kordonetka můžete shlédnout ve videu zde, nebo si přečíst více v článku zde.

Co se týče žaludu, na podzim jsem si nasbírala žaludové čepičky. Pokud není sníh, věřím, že jich ještě v lese pár na zemi najdete. Nápad s čepičkou byl mé dcery. Při procházce začala sbírat žaludy a žaludové čepičky s tím, že si to doma slepí, aby byl žalud kompletní. A to mě přivedlo na nápad žalud k čepičce doháčkovat. Vyzkoušela jsem dvě varianty sloupků. Jednak polodlouhý sloupek do mezer, což tedy vytvořilo širší mezery a výplň mírně prosvítá. Dále pak krátký sloupek. Háčkovala jsem háčkem 1 mm a oba žaludy jsem vycpala dutým vláknem. Dále budeme potřebovat lepidlo Herkules/sekundové lepidlo nebo tavnou pistoli. V neposlední řadě nůžky.

Věřím, že tento jednoduchý video návod zvládne i začátečník. Je to i dobrá průprava pro háčkování třeba šperků. Čepičku žaludu můžeme nastříkat stříbrnou nebo zlatou barvou. Háčkované žaludy využijeme jako samostatnou dekoraci na stromeček, věnec nebo jinou podzimní či vánoční výzdobu. Vyzdobí i zabalený dárek. No a my se pustíme do háčkování. Z jednoho klubíčka vyrobíte velkou hromadu žaludů.

Hotovými žaludy Kordonetka se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #zaludkordonetka.

Moc děkuji, že si radíte a povzbuzujete se navzájem. Ať se žaludy podaří.

Žalud Kordonetka
Příze: Vlna Hep Krodonetka 30, barva okr, klubíčko pořídíte v oblíbeném e-shopu
Spotřeba: zbytek z klubíčka
Háček: 1 mm
Rozměry: 2-3 cm
Nůžky, čepičky žaludů, lepidlo Herkules nebo sekundové lepidlo nebo tavná pistole, duté vlákno, označovač
Časový rozpočet: cca 30 minut
Pro začátečníky

PO – pevné oko
MO – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko, pružný řetízek
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek

Žalud háčkujeme od magického kroužku po řadách tzv. dokola bez ukončení řad. První sloupek v řadě označíme označovačem.

Háčkovaný žalud z polodlouhých sloupků, háček 1 mm
1. řada: Do magického kroužku uháčkujeme 2 ŘO místo prvního PDS, dále 15 PDS. Do další řady vedeme háček mezi náhradu a první sloupek a háčkujeme KS.
2. řada: Do mezery ke KS vedeme háček a uháčkujeme PDS. Dále háčkujeme vždy dva PDS do mezery. (30)
3. – 7. řada: Háčkujeme PDS do mezer.
Pozn. Háčkujeme na výšku článku prstu. Správnou výšku vyzkoušíme přiložením čepičky žaludu. Žalud vycpeme dutým vláknem.
8. řada: Sháčkujeme vždy dva PDS do jednoho očka do úplného sháčkování. Přízi ukončíme.

Háčkovaný žalud z krátkých sloupků, háček 1 mm
1. řada: Do magického kroužku uháčkujeme 2 ŘO místo prvního KS, dále 15 KS. Do další řady vedeme háček mezi náhradu a první sloupek a háčkujeme KS.
2. řada: Do mezery ke KS vedeme háček a uháčkujeme KS. Dále háčkujeme KS do oček. Háčkujeme schéma 2-1-1, tj. rozšíříme každé třetí očko. (20)
3. – 8. řada: Háčkujeme KS.
Pozn. Háčkujeme na výšku článku prstu. Správnou výšku vyzkoušíme přiložením čepičky žaludu. Žalud vycpeme dutým vláknem.
9. řada: Sháčkujeme vždy dva KS do jednoho očka do úplného sháčkování. Přízi ukončíme.

Dokončení
Na sháčkovanou stranu nalepíme žaludovou čepičku.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.