Inspirace podzimní a zimní pletenou módou

8.9.2020

Co si uháčkovat případně uplést a být stále IN? Odpověď je lehká. Stačí se krapet porozhlédnout po podzimních a zimních kolekcí různých značek a nechat se unášet na vlnách kreativity.

Dnešní článek nebude o háčkování ani přízích. Spíše se spolu podíváme do světa svetrů, kardiganů, plédů a ponč sezóny 2020-2021. Jen tak pro inspiraci, do čeho se případně pustit, nebo co se momentálně nosí. Do článku jsem vybrala modely, které mne osobně zaujaly nebo mají zajímavé prvky. Ať už střihem, barvou či vzorkem. Výběr je čistě náhodný. Ale i pro háčkování v pleteném světě lze najít spoustu podnětů ke tvoření.

V závěru článku přikládám i odkazy na kompletní výběr (zdroje). Věřím, že i vy si najdete vlastní favority.

Nejdříve jsem zabrousila k Bennetonu. Líbí se mi, že u fotek uvádí hned i materiál, z čeho je výrobek upleten. U prvního svetříku se mi líbilo samovzorování. Podobné má YarnArt Viking, Everyday Bebe Lux Colors, Nako Lüks Minnos Petit nebo Alize Super Lana Midi Motif. U druhého mne zaujal střih oblečená neoblečená. Vypadá to jako pončo s jedním rukávem. Je to kombinace vlny a polyamidu. Poslední je oversize kabátek, kombinace vlny, alpaky a viskózy. Zaujalo mne výrazné vzorování a jednoduchý střih.

U Desigualu se mi líbí originalita každého výrobku. Vím, není to pro každého, ale jako inspirace je to úžasný zdroj. Hned první svetřík má suprový střih. Je to kombinace viskózy a polyamidu. Druhý mne zaujal potiskem, který lze nahradit háčkovaným kruhem. Poslední svetřík má super a přitom jednoduchý kárový vzorek.

V HM se to různými svetříky jen hemží. Mají ale také ponča. Třeba šálo pončo s třásněmi (100% polyester) nebo propínací svetřík s buclatými rukávy ze směsi vlny a alpaky. Zajímavý střih má svetřík s odhalenými rameny ze směsi akrylu, vlny, elastanu a polyesteru.

V CA mě zaujala pletená  bunda s kožešinovým límcem z akrylu, elastanu a polyesteru. Kožešinový límec lze zakoupit samostatně třeba u www.pletemesi.cz. U Tchiba zajímavý svetřík ve stylu color-blocking. Color-blocking se může jevit jako nahodilá kombinace spolu nesouvisících barev. Opak je pravdou. Jedná se o kontrast barev, které jsou na kruhu barev umístěny naproti sobě, např. oranžová a tyrkys. Barvy jsou organizovány na oblečení v různých blocích. Lze kombinovat i bloky sousedících barev s protipólem.

V Lidlu vedou proužky. Třeba pruhované pončo s třásněmi, nebo proužkovaný svetřík uplého střihu ve stylu color-blockingu. Napříč nabídkou svetříků se mi objevila i kombinace pleteniny s krajkou nebo látkou, což je i případ kombinovaného svetříku s košilí.

V neposlední řadě jsem zabrousila na Aliexpress. Spíš pro zajímavost, jaké nové kousky budou proudit z Číny. Zajímavý střih má světlé bolérko. Pak mne zaujalo plyšové pončo, materiálově YarnArt Mink nebo Himalaya Kuzucuk, případně klasický kokonkový svetr ve stylu hygge – dánského receptu na pohodu a štěstí.

A to je z dnešního výletu do světa svetříků a pletenin na rok 2020-2021 vše. Věřím, že si najdete svůj zamilovaný kousek a zkusíte si něco podobného uháčkovat či uplést.

Krásný a pohodový den všem.

Katka

ZDROJEBennetonDesigual, HM, CA, TCHIBO, LIDL, ALIEXPRESS

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.