Knihy o háčkování z JOOM č. 26

15.12.2023

Na marketplace JOOM se objevily knihy o háčkování z celého světa. Hned jsem jich pár objednala. Pojďte mrknout, které stojí za to.

Knihy o háčkování jsou mojí vášní. Ráda se nechám inspirovat především různými vzory. U cizojazyčné literatury vůbec nevadí, že člověk nerozumí textu za předpokladu, že má kniha grafické nákresy. Takto mám například spoustu knih o háčkování v čínštině a díky nákresům jazyková bariéra nevadí. Většinu knih jsem pořizovala na Aliexpresu a doufala jsem, že se knihy o háčkování brzy objeví i na JOOM. Rok se s rokem sešel a voilá, jsou tu. Přehled knih s háčkovací tématikou jsem z JOOM vybrala do tohoto nákupního lístku. Zatím přicestovaly tři krasavice, další čtyři knihy máme na cestě.

Povídání u klubíčka #80 a tři knihy z JOOM

Většina knih je přeprodej přes různé obchody, které na marketplace JOOM působí. Díky přeprodeji bývá u knih i vyšší cena. Doporučuji vyhledat uvedené tituly na internetu, zda-li třeba nejsou někde u nás k dispozici, např. v antikvariátech atd. Pokud máte chuť si knihy objednat, můžete využít 10% slevový kupon kód VANOCESJOOM, který platí do 26. prosince 2023.

První kniha je 60 Crocheted Snowflakes od Barbary Christopher. Kniha byla vydána v USA a obsahuje 60 psaných návodů v angličtině na háčkované vločky v doprovodu černobílých fotek. Návody jsou krásné, řekla bych, že autorka používá místní tenké příze a podle vzhledu odhaduji, že z našich přízí typu Moonlight, Maxi nebo Scarleta budou vločky vypadat ještě lépe. Nevýhodou této knihy je, že nemá grafické nákresy, takže kdo nevládne anglickým jazykem, tak to může být drobná komplikace. Knihu na Joom prohlédnete zde.

Druhá kniha je 200 Ripple Stitch Patterns od Jan Eaton. Kniha byla vydána ve Velké Británii v roce 2019 a obsahuje 200 návodů jak na háčkování tak na pletení. Publikace neobsahuje nákresy, ale psané postupy v anglickém jazyce s barevnými fotografiemi ukázkami vzorů. Současně je v knize pět návodů na projekty, které lze uháčkovat i uplést, například povlak na polštář, šála, deka pro miminka i dospělé a pléd. Výhodou této knihy je, že obsahuje návody jak pro pletení tak háčkování, včetně tuniského. Nevýhodou je, že neobsahuje grafické nákresy a text je v anglickém jazyce. Na knihu se můžete na JOOM podívat zde.

Třetí kniha je 200 more crochet stitches od Tracey Todhunter. Kniha vyšla v roce 2019 také ve Velké Británii a obsahuje 200 návodů, nákresů a fotopostup háčkování. Text je sice v angličtině, ale fotopostup je podrobný, navíc doplněný grafickým nákresem. Vzory jsou opravdu pestré, některé klasické, některé neobvyklé. Knihu bych doporučila všem, kteří umí číst grafické nákresy, protože k tomu není potřeba znát anglický jazyk. Na knihu na JOOM se můžete mrknout sem.

Na další knihy, které máme na cestě se můžete mrknout sem. Jakmile dorazí, tak si je společně opět prolistujeme v podcastu Povídání u klubíčka. 

Dále jsem na JOOM pořídila:

 • Sada červených háčků TULIP, pořídíte zde
 • Excelentní modré háčky SKC se silikonovou rukojetí. Rukojeť je delší, než obvykle, velice se dobře drží a mají super cenu, pořídíte po kusech zde
 • Sněhuláčci, které jsme použili jako dárečky pro děti do školy, pořídíte zde
 • Vánoční ozdoby – srdíčka, které jsme použili do vánočních balíčků, pořídíte zde
 • Klip na peněženku, ale zatím jsem nepřišla na to, jak ji použít, protože nemá očka, pořídíte zde

JOOM je virtuální tržiště, které nabízí prodej zboží z celého světa od Číny po USA. DPH je zahrnuto v ceně a díky umístění v Evropě se u balíčku neplatí clo. Pokud pošta clo vyžaduje, tak Vám ho Joom proplatí zpět. Postupně zkoušíme různé vychytávky na tvoření. Líbí se Vám něco na Joom? Chcete, abych to vyzkoušela za Vás? Stačí mi napsat třeba na FB nebo Insta zprávu s odkazem, co Vás na Joom zaujalo. Pokud to bude možné, ráda objednám, společně rozbalíme a pro Vás vyzkouším.

Vše si můžete prohlédnout zpětně v těchto článcích Joom č. 1, Joom č. 2, Joom číslo 3, Joom číslo 4, Joom číslo 5, Joom číslo 6, Joom číslo 7, Joom číslo 8, Joom číslo 9, Joom číslo 10, Joom číslo 11, Joom číslo 12, Joom číslo 13, Joom číslo 14 (jak na reklamace), Joom číslo 15, Joom číslo 16 (deštník na přadénka), Joom číslo 17 (dětský kreslící tablet), Joom číslo 18 (bambule), Joom číslo 19 (další bambule a malý pletací mlýnek), Joom číslo 20 (pastelky, nůžky, baňky, velký pletací mlýnek) a Joom číslo 21 (vypínač babiččinich čtverců), Joom číslo 22 (červené háčky Etimo Tulip Red a pastelky), Joom číslo 23 (růžové háčky Etimo Tulip Rose a malá deska na vypínání čtverců), Joom č. 24 (černé háčky Etimo Tulip Black a pastelky).

Další balíčky máme Joom č. 25 (spodnička na háčkované šaty, deska na blokování čtverců a další), které se věnují rozbalování balíčků a produktů z Joom.com.

Při nákupu na JOOM můžete narazit na výrobky, které zakoupíte výrazně levněji a naopak dráž než u nás. Chce to hledat a proklikat se tím, co Vás zajímá. Určitě si nákup rozmyslete, ať se nenecháte zlákat k nákupu něčeho, co třeba ani neupotřebíte. Joom je výborný v tom, že má česky hovořící podporu.
Celkově informace k Joom:

 • Doporučuji stáhnout aplikaci Joom, jsou tam ceny ještě krapet nižší.
 • Některé části jsou již v češtině, některé ještě běží v angličtině.
 • DPH k ceně zboží naskočí až v nákupním košíku.
 • Doprava je zdarma.
 • Platba kartou online.
 • Získáváte bonusové slevy nebo bodíky za nákup.
 • Doba dodání je od 4 do 8 týdnů. 
 • Česky hovořící podpora – pokud nedorazí balíček včas, stačí se obrátit na zákaznické centrum, které s Vámi problém v češtině vyřeší.

Pohodový nákup.

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Knihy o háčkování z Joom č. 27 - www.krampolinka.cz 4.2.2024 at 16:35

  […] č. 24 (černé háčky Etimo Tulip Black a pastelky), Joom č. 25 (deska na blokování, bambule), Joom č. 26 (knihy a háčky […]

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.