Knihy o háčkování z JOOM č. 27

2.2.2024

Na marketplace JOOM se objevily knihy o háčkování z celého světa. Hned jsem jich pár objednala. Pojďte mrknout, které stojí za to.

Knihy o háčkování jsou mojí vášní. Ráda se nechám inspirovat především různými vzory. U cizojazyčné literatury vůbec nevadí, že člověk nerozumí textu za předpokladu, že má kniha grafické nákresy. Takto mám například spoustu knih o háčkování v čínštině a díky nákresům jazyková bariéra nevadí. Většinu knih jsem pořizovala na Aliexpresu a doufala jsem, že se knihy o háčkování brzy objeví i na JOOM.

Většina knih je přeprodej přes různé obchody, které na marketplace JOOM působí. Díky přeprodeji bývá u knih i vyšší cena. Doporučuji vyhledat uvedené tituly na internetu, zda-li třeba nejsou někde u nás k dispozici, nebo, zda-li už nebyly náhodou přeloženy i do českého jazyka.

Naprosto skvělá kniha v anglickém jazyce je SIREN´s ATLAS – Oceán háčkovaných čtverců od Shelley Husband. Já mám variantu s návody na háčkování podle britské terminologie. Kniha obsahuje 64 návodů na čtverce v nádherných odstínech modrá – bílá – smetanová. Barvy si vyberete podle vlastních preferencí. Jednotlivé čtverce jsou pojmenovány po částech světa, takže při háčkování máte pocit, že vlastně háčkem cestujete. Každý návod má nákres, návod v ANGLIČTINĚ a fotku hotového čtverce. Pokud rozumíte nákresům, tak si s knihou poradíte. Kniha zatím nebyla přeložena do češtiny, ale věřím, že na ni dojde. Je totiž naprosto skvělá. Na Joom mrkněte sem.

Druhá kniha GRANNY SQUARE ACADEMY – Škola háčkovaných čtverců je od stejné autorky Shelley Husband a obsahuje 10 částí, ve kterých Vás autorka provede krok za krokem “zrádnostmi” háčkování čtverců. Dozvíte se kam vést háček při sháčkování, proč se má čtverec po každé řadě otáčet, nebo proč se dělá tzv. náhrada. V deseti částech na deseti háčkovaných čtvercích autorka všechny záludnosti popíše a vysvětlí. Kniha je psána v angličtině a obsahuje vždy nákres, psaný návod a fotografii čtverce. Super je, že na jedné dvojstraně se věnuje návodu jak v britské tak americké háčko terminologii.  Ke knize má autorka i Youtube kanál, mrkněte sem. Knihu na Joom naleznete zde.

Tyto knihy jsme si prolistovali v podcastu Povídání u klubíčka #82

Dále jsem si objednala knihu HANDBOOK OF CROCHET STITCHES od Betty Barnden. Kniha vyšla již v několika vydáních, což svědčí o tom, že je kniha populární. Poslední úprava vyšla v roce 2023. Přehledná kniha, která obsahuje obrázkové postupy jednotlivých sloupků a dále fotka + nákres + popis v anglickém jazyce k jednotlivým vzorům, kterých je v knize 200. Obsahuje postupy i na tuniské háčkování. Knihu na JOOM prohlédnete zde. V češtině kniha vyšla i u nás pod názvem Háčkování, mrkněte sem.

Další knihou, kterou jsme prolistovali je MODERN GUIDE TO TEXTURE CROCHET od Lee Srtori. Kniha je nová z roku 2021 a kromě vzorů obsahuje návody na háčkované projekty. Kniha se věnuje plastickým vzorům, které mají texturu. Vzory jsou rozdělené do čtyřech ročních obdobích. Na JOOM mrkněte sem.  Vloni jsme si společně prolistovali i českou verzi s názvem Moderní texturované háčkování, která má však jinou čelní stránku. Více v recenzi zde 

Tyto knihy jsme si prolistovali v podcastu Povídání u klubíčka #83

JOOM je virtuální tržiště, které nabízí prodej zboží z celého světa od Číny po USA. DPH je zahrnuto v ceně a díky umístění v Evropě se u balíčku neplatí clo. Pokud pošta clo vyžaduje, tak Vám ho Joom proplatí zpět. Postupně zkoušíme různé vychytávky na tvoření. Líbí se Vám něco na Joom? Chcete, abych to vyzkoušela za Vás? Stačí mi napsat třeba na FB nebo Insta zprávu s odkazem, co Vás na Joom zaujalo. Pokud to bude možné, ráda objednám, společně rozbalíme a pro Vás vyzkouším.

Vše si můžete prohlédnout zpětně v těchto článcích Joom č. 1, Joom č. 2, Joom číslo 3, Joom číslo 4, Joom číslo 5, Joom číslo 6, Joom číslo 7, Joom číslo 8, Joom číslo 9, Joom číslo 10, Joom číslo 11, Joom číslo 12, Joom číslo 13, Joom číslo 14 (jak na reklamace), Joom číslo 15, Joom číslo 16 (deštník na přadénka), Joom číslo 17 (dětský kreslící tablet), Joom číslo 18 (bambule), Joom číslo 19 (další bambule a malý pletací mlýnek), Joom číslo 20 (pastelky, nůžky, baňky, velký pletací mlýnek) a Joom číslo 21 (vypínač babiččinich čtverců), Joom číslo 22 (červené háčky Etimo Tulip Red a pastelky), Joom číslo 23 (růžové háčky Etimo Tulip Rose a malá deska na vypínání čtverců), Joom č. 24 (černé háčky Etimo Tulip Black a pastelky), Joom č. 25 (deska na blokování, bambule), Joom č. 26 (knihy a háčky Tulip).

Při nákupu na JOOM můžete narazit na výrobky, které zakoupíte výrazně levněji a naopak dráž než u nás. Chce to hledat a proklikat se tím, co Vás zajímá. Určitě si nákup rozmyslete, ať se nenecháte zlákat k nákupu něčeho, co třeba ani neupotřebíte. Joom je výborný v tom, že má česky hovořící podporu.
Celkově informace k Joom:

  • Doporučuji stáhnout aplikaci Joom, jsou tam ceny ještě krapet nižší.
  • Některé části jsou již v češtině, některé ještě běží v angličtině.
  • DPH k ceně zboží naskočí až v nákupním košíku.
  • Doprava je zdarma.
  • Platba kartou online.
  • Získáváte bonusové slevy nebo bodíky za nákup.
  • Doba dodání je od 4 do 8 týdnů. 
  • Česky hovořící podpora – pokud nedorazí balíček včas, stačí se obrátit na zákaznické centrum, které s Vámi problém v češtině vyřeší.

Pohodový nákup.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.