KREATIV OSTRAVA 2023

21.10.2023

V dnešním článku bych Vás ráda pozvala na inspirativní výstavu KREATIV OSTRAVA a workshop “Háčkování a tvoření s Krampolinkou”. 

Třináctý ročník KREATIV OSTRAVA  proběhne v pátek a v sobotu, 10. a 11. listopadu 2023 na výstavišti Černá Louka v Ostravě. Jedná se o největší výstavu plnou inspirace. Otevírací doba je v pátek i v sobotu od 10:00 do 18:00. O výstavu bývá obrovský zájem. Až do 8. listopadu můžete pořídit vstupenky na KREATIV za zvýhodněnou cenu online zde. Vstupenky jsou 90Kč předprodej/110Kč na místě pro dospělé, 50Kč předprodej/60 Kč na místě děti od šesti let, studenti a seniory. Děti do pěti let mají vstupné zdarma.

Na co se můžete těšit? Na více než stovku vystavovatelů, na dva dny workshopů a tvořivých dílniček. Můžete malovat, drátkovat, háčkovat, šít, vyrábět dekorace, mandaly, mýdla, zdobit keramiku a spoustu dalšího. Na některé workshopy se musíte registrovat. Součástí výstavy je i seminář pro pedagogy, který probíhá v pátek. Na místě je odpočinková zóna, dětský koutek, šatna i spousta jídla a pití.

Vloni navštívilo výstavu na šest tisíc návštěvníků. O to víc je důležité si pečlivě návštěvu naplánovat a připravit se na nespočet nápadů, lákadel a workshopů, které můžete v rámci Kreativu zažít. Z klubíčkových e-shopů budou na místě MojeGalanterka, Hunor, JaDoLi, Chlupatá Lama

POUZE V SOBOTU 11. listopadu 2023 proběhne v rámci KREATIVU i mini workshop Háčkování a tvoření s Krampolinkou. Budeme háčkovat vánoční koule a věnečky ze šňůr. Tvořit budeme  zápich do květináče papírového dinosaura ARTÍKA – maskota Kreativu s bambulí. Workshop bude začínat 11:00, ve 12:00, ve 14:00 a 15:00 hodin, zúčastnit se může 5 zájemců/1 lekce a místo si prosím REZERVUJTE zde. Materiál a vše ke tvoření bude k dispozici na místě.

Na KREATIVU mne najdete ve II. patře, místo 203, hned naproti hlavnímu vstupu, vedle stánku Moje Galanterka. Tradičně s sebou vyvezu různé háčkované modely, které si můžete prohlédnout a vyzkoušet, no a potom uháčkovat podle video návodů dostupných na mém webu. Jak to probíhalo na Kreativu Podzim 2022 si můžete přečíst v tomto článku. Věřím, že si vytvoříme krásnou vánoční háčkovací atmosféru a výstavu Kreativ si společně hezky užijeme.

Od 5. listopadu 2023 číhejte na SOUTĚŽ na Instagramu a v naší FB skupince o 1+1 lístky ZDARMA. A další letošní překvapení, o které si také dáme SOUTĚŽ, je KREATIVNÍ BOX s návodem a materiálem na uháčkování dinosaura ARTÍKA – maskota Kreativu. Kreativní boxy bude možné zakoupit v omezeném množství pouze na výstavě. Ke kreativnímu boxu jsem pro Vás natočila i video návod, takže uháčkovat Artíka s psaným návodem a videem zvládnete levou zadní. Navíc základy háčkování můžete načerpat právě při workshopu na Kreativu.

Veškeré podrobnosti o výstavě, aktuality a praktické informace pro návštěvníky naleznete na webu Kreativ Ostrava www.kreativostrava.cz a facebookové stránce nebo na instagramu @kreativostravacz. 

Místo konání:
Černá louka 3235
702 00 Ostrava
Vstup na výstavu Kreativ je z bočního vchodu pavilonu A. Mapa areálu zde.

Parkování:
Možnosti parkování pro veřejnost v areálu Černá louka. Příjezd od Havlíčkova nábřeží. Platný ceník ZDE.

DOPORUČENÍ A VLASTNÍ POSTŘEHY Z PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ:

 • Lístky doporučuji zakoupit předem. Přímo na lístky se na výstavě stojí i hodinová fronta. Parkování lze vyřešit i parkovištěm u nákupního centra Nová Karolína.
 • Na výstavě fungovala praktická šatna třeba na kabáty.
 • U většiny stánků můžete použít k platbě i platební kartu, ale doporučuji si vzít s sebou dostatečnou hotovost.
 • Pejsky i kočičky prosím zanechejte doma. Na výstavě je to jako v úle, což zvířátkům vůbec nesvědčí.

Budu se na Vás těšit.

KR

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Informatika 24.10.2023 at 15:04

  Jaké jsou časové možnosti workshopu?

  • Reply Krampolinka 25.10.2023 at 15:47

   Klikněte na odkaz, jsou tam čtyři časová okna pro pět osob

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.