Kulišanka Batole z polodlouhých sloupků

15.10.2017

Ano přiznávám, Batole se mi ve verzi krátkých sloupků natolik zalíbilo, že jsem chtěla zkusit verzi i z polodlouhých sloupků.

A tak vznikl návod na tuto kulišanku. Je to velikost 35-36 cm, takže ideální jako dáreček pro novopečenou maminku a miminko, aby cestou z porodnice dělali parádu. Čepička je háčkována dvojmo z akrylové příze Vlnap Batole, která má certifikát vhodnosti pro děti do tří let. Zvolila jsem háček 7.5 na tělo kulišanky a 6.5 mm na olem kulišanky. Musím říci, že je na omak čepička krapet měkčí než původní kulišanka z krátkých sloupků. Oba typy jsou vhodné na podzim nebo na jaro.

Tak jdeme na to, ať nám Batole a háček nezahálí.

Kulišanka Batole
Velikost: 0-1 měsíc, obvod 35-36 cm
Příze: Vlnap Batole bílá a šedá (57076/56177) 100% akryl, příze má CERTIFIKÁT vhodnosti pro děti do tří let, přízi zakoupíte zde. Z obou klubek uděláte cca 4-5 čepiček této velikosti, HÁČKUJEME DVOJMO
Háček: číslo 7.5 mm na čepičku a 6,5 mm na lem
Bambulka 8 cm 
Dekorační prvky – knoflík, kytička, cedulka apod.
Jehla a nit
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek, háčkujeme do MEZER!
První dvě řady a lem čepičky začínáme náhradou, tj. 1ŘO = KS, 1 volné ŘO = PDS, od druhé řady po lem háčkujeme dokola

Dvojitá příze, háček 7.5 mm
1. řada: 9 PDS do MK, PO
2. řada: zdvojíme každý PDS, tj. 18 PDS, odtud háčkujeme dokola, PDS do mezer!
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. 27 PDS
4. řada: háčkujeme PDS do PDS (27 PDS)
5. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS , tj. 36 PDS
6. řada: háčkujeme PDS do PDS (36 PDS)
7. řada: zdvojíme každý devátý PDS, tj. 40 PDS
8. – 11. řada: háčkujeme PDS do PDS (40 PDS), pozn. když jsem háčkovala melírek, stačilo mi 11 řad, pokud jednobarevně, potřebovala jsem 12 řad. Končíme PO, ale pokračujeme lemem. (pokud nevíte jak, mrkněte na video ke kulišance Batole z krátkých sloupků)

Lem čepičky, háček 6.5 mm
17. řada: N, PDS, PDS, PDS, PDS, PDS, 24 KS, PDS, PDS, PDS, PDS, PDS. Otočíme. V tomto okamžiku bychom na zátylku měli mít 6 oček, které nebudeme háčkovat.
18. řada: N, PDS, PDS, PDS, PDS, PDS, 24 KS, PDS, PDS, PDS, PDS, PDS. Otočíme.
19. řada: N, PDS, PDS, PDS, PDS, PDS, 24 KS, PDS, PDS, PDS, PDS, PDS. Otočíme.
20. řada: 34 KS
21. řada: 34 KS kontrastní barvou obháčkujeme komplet celou čepičku dokola.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, ustřihneme cca 1 metr dlouhé šňůrky (celkem 10 kusů), přepůlíme a prostrčíme očkem ve špičce klapek. Umotáme do pletýnky. Našijeme bambulku, dozdobíme.

Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu. Návod je pro Vás zdarma, avšak netýká se prodeje. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček. Budu ráda, když u svých příspěvků uvedete odkaz či jméno autora návodu.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Lenka Lukáěová 6.11.2017 at 7:16

    Dobrý den,

    koupila jsem dětem přízí Batole (hrozně se jim líbila barva), chtěla jsem jim uháčkovat čepici a nákrčník. Nahodila jsem přízi dvojitě a zjistila jsem že mám malý háček (mám hrozně tvrdou placku háček 4,5). Tady na stránkách jsem objevila dvě nádherné čepičky z příze Batole a koukám háček 7,5 🙂 Koupím, ale netuším na kolik ok se mám dostat pro obvod hlavy 52 a 56cm. Mohla byste mi prosím napsat kolik? Byla bych vám moc vděčná. A pro tento obvod hlavy, jak dlouhý mám dělat nákrčník, taky těch 52 a 56 cm? Moc děkuji za radu a přeji krásné tvoření. S podzravem a přáním hezkého dne Lukášová

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.