Maminka roku 2018: hlasujeme pro háčkování…

19.6.2018

“Jaká nominace? To je spam?” No ano, to se tak stává, když jste v zápřahu, čas – krátké slovo s ještě kratším průběhem – je značně podpultová záležitost a sice máte pocit, že asi děláte něco dobře, ale nominace? Jako kam?

Dva dny před uzávěrkou do soutěže Maminka roku 2018 a já to málem v poště přehlédla. Nominace a krásných pár vět mě donutilo se na chvilku přeci jen zastavit, zamyslet se a poděkovat. Jednak paní Dáši Klinské za přihlášení a jednak všem za podporu. Myšlenku, že to už tak nechám, jsem zapudila den před uzávěrkou, kdy mi přišel další email z portálu maminka.cz, že bych s tím přeci měla něco udělat a vše správně odklikat. Pravda, bylo by to vůči Dáši nefér. Investovala do mne svůj čas, tak přeci nezklamu. A tak jsem se tedy přihlásila.

“Necítím se ničím výjimečná. Snad jsem jen kreativnější, usilovná, cílevědomá a se zdravou drzostí prezentuji své nápady a návody na háčkování pro miminka. Snažím se, aby háčkování bylo chápáno jako relaxační technika dostupná pro všechny, a tak natáčím i video návody. Přála bych si, aby se háčkování opět stalo standardní „výbavou“ každé maminky. Díky zvolenému materiálu může každá z nás ovlivnit, co miminku obleče a jak si ho vyparádí. Snažím se návrhy háčkovaných modelů uchopit co nejjednodušším způsobem. Můj blog a YouTube kanál jsou vlastně taková háčkovaná tradice v moderním pojetí. Je to mé podnikatelsko-blogerské pískoviště. Tvořím, stavím, bourám, občas se něco sesype, ale vždy v sobě objevím touhu postavit ještě větší a lepší hrad.”

Pár dnů se nic moc nedělo, snad bych byla na soutěž i zapomněla, když mi přistál nový email z redakce, že se z nominace stalo rázem semifinále a já se potkám s dalšími devíti kolegyňkami v klání o titul Maminka – blogerka roku 2018. Wow!

Tak trochu musím přiznat, že soupeření není úplně moje parketa. Dost to bere energii a vyčerpává, ale když to beru z té druhé stránky, jsem šťastná. Šťastná, že se třeba začne o háčkování zase mluvit, že se stane běžnou záležitostí, že bude chápáno jako moderní druh relaxace a přitom návrat k tradicím, že se nejedná o záležitost pouze postarších, ale že chuť k háčku a tvoření mohou mít děti od deseti let, a že není důležité, jestli výrobek bude nositelný nebo k použití, ale že si kdokoliv z nás dovede v dnešní uspěchané době vydobýt hodinu – dvě pro sebe a užít si je bez výčitek. Hlasováním v soutěži nepodporujete ani tak přímo mě, ale naši lásku k háčkování, kreativitu a kus sebe, které ve výrobcích zanecháte. Pokud tedy máte chuť, můžete od 19. června až do oběda do 3. září hlasovat, třeba i víckrát, dokonce snad každou hodinu 🙂 zde.

Holky, ať už dopadne soutěžení jakkoliv, háčkování bude téměř čtvrtroku “vidět” a to je takový malý-velký cíl, který se mi splnil. Za to vám všem moc děkuji.

Katka

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.