Unboxing novinek Vlna-Hep

13.3.2021

Balíček plný novinek k nám doputoval přímo od výrobce Vlna-Hep. Co na nás v balíčku čekalo?

Naprosté překvapení – merino! Novinkové klubíčko Vlna-Hep DREAM v startovací edici 14 barev. Klubíčko má 50 g a návin 125 metrů. Je to 100% merinové vlákno z Austrálie, měkké, nadýchané a s mírným šetrným zákrutem. Běžně se merino prodává v přadenech, aby se vlákno neponičilo. Dream má proto jemný zákrut, aby bylo pro Vás háčkování – pletení jednodušší. Tj. bez převíjení chňapnu klubíčko a můžu se s chutí pustit do práce. Dream je krásně jemňoučké, rozhodně bych se nebála ho dát dětem. Nekouše, hřeje a vlákno mírně pruží. To může být pro někoho, kdo s merinem ještě nepracoval, překvapení. Nemá to však na nic vliv.

Merino má termoregulační vlastnosti. Když je Vám zima – zahřeje, když je Vám teplo – funkčně propouští vlhkost a teplo vláknem ven, takže materiál není mokrý, tj. nestudí Vás. Merino má i antibakteriální vlastnosti, tj. když už se zapotíte, tak stačí nechat vyvětrat a materiál nezapáchá. Vlna-Hep Dream má superwash úpravu. Můžete ho tedy prát, ale osobně upřednostňuji praní v ruce a sušit volně rozložené, např. na ručníku.

Dream se hodí na celoroční výrobky. V třeskuté zimě můžeme zdvojit na čepici či tunel, jinak od podzimu, přes mírnou zimu až do jara nám stačí jedna vrstva. V létě užijeme svetřík s velkými očky na chladné letní večery či rána. Kromě čepic, tunelů, šál, rukavic a svetrů můžeme vyrobit dětské deky či capáčky. V balíčku jsme si rozbalili šedou 6403, čokoládovou 6407, šeříkovou 6413, petrolejovou 6408 a matnou hořčici 6405.

A co nás v balíčku ještě čekalo? Nová barva BEST SOCKS 4 FACH, č. 7326 a barevnice se rozrostla na 30 druhů. Úžasná barvička samovzorovací ponožkovky nejen na ponožky, která se prodává ve 100g/420 metrů. Best Socks 4 nitky je co do složení 75% vlna superwash a 25% polyamid. Na webu najdete video návod na háčkované ponožky zde, ale v galerii pod článkem mrkněte na vzorování této barvičky. Chystám pro Vás totiž naprosto jednoduchý kardigan, ale můžete nechat i ve stádiu vesty, 4 háčkem, a mám obrovskou radost. Jednak vůbec nekouše, jednak ty barvy – aaach – a navíc můžeme kardigan nosit celý rok. Příze je tenká a přesto zahřeje, takže na tričko, na nátělník nebo pod bundu, zkrátka uni a výsledný výrobek nebude co do váhy těžký.

Klubíčka zakoupíte v oblíbeném e-shopu a pokochat se můžete na stránkách výrobce Vlna-Hep.

UNBOXING

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.