Miminkovské rukavičky Softy

7.9.2017

Nová láska – Alize Softy. Je úžasně jemňoučká, něžňoučká a ňuňavá. Vím, vím, píšu jak maminka na mateřské/rodičovské dovolené, (ale já můžu, já jsem :-)), ale tato příze mne úplně dostala a nejraději bych si z ní uháčkovala cokoliv na sebe.

Jedinou nevýhodou je, že nejdou vidět očka. Lze řešit přidáním tenké vodící nitky, ale Ti, kteří si ji oblíbí na první omak určitě vyzkouší i hmatové háčkování, jak po domácku nazývám to, když ne a ne najít jediné očko. Stejný princip hmatového háčkování jsem uplatnila u háčkovaných bambulí, takže Softy, Happy, Daja nebo Toffee jsou vlastně pohodička. Na háčkování dokola jsem si však netroufla. Těším se, co všechno půjde vytvořit, předpokládám norské vzory by mohly vypadat hezky, případně plastické, ovšem nic komplikovaného, v chloupcích to prostě zanikne. Dnes přináším takový malý vlaštovkový projekt, na kterém si lze jednoduše Softy vyzkoušet. Jsou to rukavičky pro miminko s vychytaným zavazováním. Tak jdeme na ně, ať se můžete “zamilovat” stejně jako já.

Rukavičky Softy, délka 10 cm
Příze: Alize Softy zakoupíte zde , stačí jedno klubíčko (pokud budeme háčkovat dvoubarevné, tak dvě)
Háček: číslo 3.5 mm
Jehla s velkým ouškem
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky, co se toho nebojí 🙂

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
PRPDS – přední reliéfní PDS
ZRPDS – zadní reliéfní PDS
Začínáme vždy tzv. náhradou, tj. 1 volné ŘO = PDS. Každá řada je ukončena pevným okem.

Alize Softy, háček 3.5mm
1. řada: 10PDS do MK
2. řada: zdvojíme každý PDS, tj. 20 PDS, odtud háčkujeme do mezer (lepší se to hmatá )
3. řada: zdvojíme každý 4 PDS, jinak PDS do mezer, tj. 25 PDS
4. řada: háčkujeme PDS do mezer, zdvojíme jen třináctý, tj. 26 PDS
5.- 14. řada: háčkujeme PDS do mezer (zde doporučuji si po každém kole udělat čárku za dokončenou řadu a počítat, ať se to nedobrovolně nerozšiřuje )

Zde můžeme vystřídat barvu pro kontrast, např. pokračujeme bílou Softy
15. řada: začínám náhradou, tj. volné ŘO, střídáme PRPDS a ZRPDS, sháčkujeme 10-tý s 11-tým a 20-tý s 21-ím, tj. snížíme počet na 24 reliéfních PDS
16. – 19. řada: střídáme PRPDS a ZRPDS

Šňůrka
Uháčkujeme 60 ŘO. Položíme si rukavičku před sebe a provlečeme šňůrku půlkou rukavičky tak, aby nám ven vylezly volné konce a uvážeme mašličku, pokud více utáhneme stáhneme tvar, ale nebudeme škrtit ručičku miminka.

Dokončení
Volné konce zapošijeme jehlou s velkým ouškem.

Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu. Návod je pro Vás zdarma, avšak netýká se prodeje. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné Softíkování

Kačka

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Zuzka 7.10.2017 at 8:53

    Dobry den, setik je nadherny! Kde bych prosim nasal navod na tu cepicku k tomu? Moc moc D ekuji, Zuzka

  • Reply {:0}Háčkovaná deka pro miminko - www.krampolinka.cz 24.9.2022 at 8:23

    […] Rozbalování balíčku s klubíčkem naleznete zde. Alizce Softy Plus Ombre Batik nám věnoval e-shop PrimaPrize.cz, kde tuto přízi zakoupíte. A musím přiznat, že klubíčko má super cenovku a ještě lepší barevné kombinace. Jen připomínám, že z tenčí verze, tj. Alize Softy máme na webu návod na rukavičky pro miminko. […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.