Nová apka Krampolinka pro android

4.11.2018

V dnešním článku popíši svůj víkendový zážitek, aneb změna z “hackarky” na “hackerku” 🙂 . Článek není vyloženě o háčkování, ale tak jako tento web, FB stránka, focení, videa a střih, to vše je s háčkováním úzce spojeno.

Ve čtvrtek odpoledne mě napadlo, že by nebylo vůbec špatné, kdyby měla Krampolinka vlastní aplikaci. Zkrátka proto, aby háčkování drželo krok s posledními vymoženostmi virtuálního světa. Prosvištěla jsem pár webů, rad, youtube, recenzí, zkrátka všechno, co by se mohlo hodit. Pátek a sobota byla o sbírání odvahy a uležení nápadu a dnes, cca za osm hodin, metodou pokus omyl, vznikla webová mobilní aplikace pro android. Pro android znamená, že kdo má zařízení Apple nebo nakupuje v AppStore, tak mu aplikace bohužel fungovat nebude. Všem ostatním ale ano a já jsem dnešním zveřejněním v GooglePlay obchodě s aplikacemi měla pocit, že jsem zdolala minimálně Sněžku v těžkém sprintu. Když se však ohlédnu za dnešní nedělí, zas taková tragédie to nebyla a hlavně jsem se naučila spoustu nových věcí. Jen doufám, že toto know-how udržím v hlavě, až budu muset třeba za půl roku něco v aplikaci změnit.

Webovou aplikaci Krampolinka si můžete stáhnout ZDARMA zde. Co umí? A proč si ji vlastně do mobilu/tabletu uložit? Je zkrácenou rukou této webové stránky. Budete ji mít na ploše v telefonu/tabletu, a když se na webu objeví nový návod nebo článek, dostanete informaci i do aplikace (cca do 4 hodin automaticky nebo ihned po manuální synchronizaci ve Vašem zařízení). Na první stránce aplikace se zobrazí 12 posledních uveřejněných článků. Jejich přečtením Vám budou z čelní stránky mizet. Aby tomu tak nebylo, stačí příspěvek rozkliknout a v pravém horním rohu se objeví srdíčko. Když na něj kliknete, tak změní barvu a článek Vám z čelní stránky už nezmizí a máte ho uložený v oblíbených. Navíc lze článek/návod pohodlně sdílet přímo z aplikace, kde potřebujete. Takže jedním klikem můžete poslat kamarádkám, uveřejnit na facebooku, instagramu nebo pinterestu.

Na konci každého příspěvku máte možnost přesměrování na webovku. Takže už žádný vyhledávač, ale přímá cesta rovnou sem na stránky, kde můžete prohledávat, co je potřeba. Návrat do aplikace z webu ale nelze. Takže pokud aplikaci opustíte přechodem na webové prostředí, musíte pak aplikaci spustit znovu. Přímo v aplikaci můžete změnit pozadí. Na výběr je bílé a černé. V pravém horním rohu naleznete tři tečky. Po jejich rozkliknutí je jednou z nabídek změna vzhledu. Takže pokud nechcete mít jen fotografie, můžete si změnit vzhled na mřížku nebo seznam.

Pro ty, které stahují nebo budou stahovat aplikaci poprvé, jsem připravila krátké instruktážní video, mrkněte pod článkem.

Pro šikulky, které se do tvoření aplikací chtějí také pustit, potřebují registraci na www.appyet.com, která je zdarma (a vtipně uvádí na čelní stránce, že vše trvá pět minut. To mě pobavilo). Tam si vytvoříte v šabloně, co je potřeba. Výsledný soubor stáhnete. Pak je nutné, abyste měli účet na Google, kam se přihlásíte do Google Play Console, zaplatíte 25 dolarů jednorázový poplatek a můžete nastavit účet a nahrát aplikaci do Google Play. Zveřejnění trvalo cca tři čtvrtě hodiny.

A to je z dnešního odpoledne asi vše. Já se vrhnu na dodělání hvězdičkových homelesek a vy, jestli máte chuť, můžete vyzkoušet, jak nová apka Krampolinka funguje.

Krásný a tvořivý den všem.

PS: Mám v rukávu ještě dvě překvapení na následující týden. Sice z jiného ranku, ale myslím, že to bude super.

JAK INSTALOVAT APLIKACI KRAMPOLINKA PRO ANDROID

NÁHLED NA APLIKACI V AKCI

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.