Povídání u klubíčka 71 a novinky e-shopu U Nezbedných klubíček

9.10.2023

Dnešní video podcast Povídání u klubíčka jsme věnovali rozbalování novinek na podzim, zimu a jaro. Pojďte nahlédnout.

V dnešním balíčku od e-shopu U Nezbedných klubíček jsme si rozbalili novinky a klubíčka německých a tureckých výrobců. Věřím, že se Vám dnešní tipy a ukázka klubek bude hodit při rozodování, z čeho tvořit letošní sezónu. Za balíček moc děkuji paní Marcelce. Určitě sledujte webové stránky nebo FB stránky e-shopu. Paní Marcelka pro vás chystá soutěže, dny otevřených dveří a spoustu různých dalších akcí. Osobní odběr z e-shopu je možný po předchozí domluvě. Nezbedná klubíčka naleznete v Opavě.

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA #71

Zaujala mne turecká GAZZAL BABY WOOL, což je 50g klubíčko o návinu 175 m a složení 40% merino, 40% akryl a 20% polyamid kašmírového typu. Ačkoliv máme ve 100g/350m, díky merinu si můžete uháčkovat krásnou podzimní čepici, svetřík a tunel. Materiál je velmi jemný, cena řekla bych příznivá a navíc má Gazzal Baby Wool výborný výběr v barvách nejen pro děti. Mrkněte sem. 

Německý výrobce GRÜNDL CLASSICO letos vsadil na směs 50% merino superwash a 50% akryl. Klubíčko má 50g a návin 120m. Vyrábí se v krásné barevné škále a příze se hodí na jakýkoliv výrobek, který nosíme od podzimu do jara – svetříky, kardigany, čepice, šály, rukavice, tunely. Síla příze je tak akorát a díky merinu výrobek zahřeje. Na CLASSICO mrkněte sem.

Dalším klubíčkem obřího typu je GRÜNDL BIG MAMMA, což je oversize klubko 400g s návinem 1040m. Jedná se o 100% akryl a sílu příze si představte jako když zdvojíte duhová klubka. Big Mamma se vyrábí v provedení PRINT – melírová varianta a UNI – jednobarevná varianta. Na svetr Vám budou stačit dvě klubíčka a určitě doporučuji kombinaci obou typů. Tak vykouzlíte parádní svetr třeba vzorem propichovaných dlouhých sloupků jako má svetr Brigita, nebo reliéfních sloupků jako má svetr Recital či Sierra nebo háčkovaného norského vzoru jako je na svetru ZigZag. Zde doporučuji háčkovat každou řadu jinou barvou a vykouzlíte parádní moderní svetřík. Klubko BIG MAMMA pořídíte zde.

Krásnou letošní novinkou je německá kvalitní  SCHOPPEL WOLLE REGGAE. Vlákno je plstěné a jedná se o 100% merino (virgin wool). Klubko má 50g a návin 100m a vyrábí se v jednobarevné nebo OMBRÉ variantě. Klubíčko využijete při háčkování parádní teplé čepice. Spotřebu odhaduji na 2-3 klubíčka. Plstěné vlákno je nestálo silné, takže vzor bude vytvářet zajímavý efekt. Plstěním se vlákno tolik neudusí, takže merino Vás bude nádherně hřát. Na barvy REGGAE mrkněte sem.

Návody z některého z klubíček naleznete v letošním adventním kalendáři, který bude startovat 1. prosince.

A co jsme si už vyrobili z přízí z e-shopu U nezbedných klubíček?

  • Svetřík Cotton Soft Color, video návod zde
  • Ušanka Lolly Pop, video návod zde
  • Šála Lolly Pop, video návod zde
  • Zavinovací svetřík Baby Cotton, video návod zde 
  • Šátko svetr Squishy, video návod zde
  • Crop Top Cotton Queen, video návod zde
  • Oblíbené Šaty Kolorky z duhového klubíčka, video návod zde.

Pohodové tvoření a krásný den

Katka

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.