Sněhulky Dája

16.12.2019

Videonávod na botičky jsem už dlouho nedělala, ale když máme tu zimu a často si píšete o větší velikosti, tak jsem jedny malé milé sněhulky vytvořila. Velikostně jsou 11 centimetrů, což by mělo odpovídat dítkům 6 – 10 měsíců.

Na podrážku jsem zvolila přízi Vlna-Hep Tulip a háčkovala jsem dvojmo. Tulip je 100% akryl v návinu 170 metrů ve 100 gramech. Na vrchní část sněhulek jsem použila  přízi Vlnika Dája a háčkovala jsem také dvojmo. Dája je 100% polyester v návinu 42 metrů v 50 gramech. Botičky jsou krásně pevné a drží tvar, ale pro jistotu, aby nepadaly z nožky, jsem vytvořila i háčkovanou šňůrku, která je upevněna v přední části a tím jdou botičky i mírně stáhnout. Přízi Vlnika Dája věnoval e-shop www.mojegalanterka.cz a na rozbalování balíčku se můžete mrknout sem. Víte, že náš oblíbený e-shop můžete podpořit v soutěži SHOP ROKU 2019? Stačí hlasovat zde.

Slevová akce pro adventní kalendář 2019 – pro nákup přízí v e-shopu www.mojegalanterka.cz můžete využít SLEVOVÝ KÓD ADVENT a sleva ve výši 5% se Vám odečte z nákupu. Slevová akce trvá od 16.12. – 20.12.2019. Pohodové nakupování.

Co se týče botiček, spotřeba byla dvě klubíčka Dáji a pár metrů z Tulip. Dája je efektní příze se kterou se háčkuje pohmatu. Jakmile si krapet zvyknete, nemusíte použit ani vodící nitku, s trochou trpělivosti očka určitě nahmatáte a po chvilce cviku i uvidíte. Tentokrát jsem kromě videa vytvořila i nákres. V podobném duchu budou nákresy i v knížce (ta doufám vyjde na jaře, mají zpoždění a navíc budu dotáčet videa vzorků), tak mrkněte, jestli je to pro Vás přehledné. No a my se pustíme do botiček, ať máme brzy hotovo a dítkům doma nebo v kočárku nemrznou nožky.

Sněhulky Dája
Příze: VlnaHep Tulip a Vlnika Dája, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Spotřeba: necelé klubíčko Tulip, 2 klubíčka Dája
Velikost: 11 cm, miminko cca 6-10 měsíců, výška botičky 9.5 cm (výšku upravíte přidáním řad), šíře podrážky 5.5 – 6 cm
Háček: číslo 5 mm na celou botičku
Jehla a nit, štítek
Hodinový rozpočet: cca 2-3 hodiny včetně úprav
Pro mírně pokročilé

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek, KS za zadní nitku
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek

Botička je háčkovaná po řadách, tj. začínáme náhradou N, tj. 2 ŘO = KS a končíme PO.

DOPORUČUJI NÁVOD VYTISKNOUT A HÁČKOVAT PODLE VIDEA, případně podle nákresu.

PODRÁŽKA, Tulip, háček 5 mm, dvojitá příze
1. řada: řetízek 12 ŘO
2. řada: háček vedeme do druhého očka od háčku (vložíme označovač) a uháčkujeme KS, dále do každého očka jeden KS, tj. 8 KS, 3 KS do posledního očka, pokračujeme na druhé straně řetízku, 8 KS, poslední 2 KS vedeme k označovači, PO (23 KS).
3. řada: N za KS, háček vedeme jakoby zpět k náhradě a uháčkujeme 2 KS, 9 KS, ve špičce rozšíříme KS z předchozí řady, tj. 2 KS, 2 KS 2 KS, 9 KS, poslední očko rozšíříme 2 KS, PO (29 KS).

4. řada: N za KS, následující očko rozšíříme 2 KS, 5 KS, 3 PDS, 2 DS, ve špičce rozšíříme, tj. 2 DS, 2 DS, 2 DS, 2 DS, 2 DS, 2 DS, dále na druhé straně háčkujeme 2 DS, 3 PDS, 5 KS, poslední očko rozšíříme 2 KS, a poslední KS k N, PO (38 KS).

Pozn. Zde si zkontrolujeme, že první rozdvojený DS je v prvním z rozdvojených KS z předchozí řady. Pokud ne, tak je potřeba řadu vypárat a soustředit se na místo, kde jsme končili předchozí řadu pomocí PO.

TĚLO BOTIČKY, Dája, háček 5 mm, dvojitá příze
5. řada: N za KS, dále KS za zadní nitku (38 KS).

6. řada: N za KS, dále KS do každého očka (38 KS).
7. řada: N za KS, dále KS do každého očka (38 KS).

8. řada: N za KS, 12 KS, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, dále 13 KS, PO (32 oček).
Pozn. Zde si zkontrolujeme, že jsme sháčkovali střed botičky, a že nám sháčkování tzv. neletí. Pokud Vám nevychází počty KS, důležité je držet se středu botičky, tj. najděte střed špičky podrážky, a od tohoto místa si odpočítejte 6 oček nalevo a 6 oček napravo. Těchto 12 oček = 6 x 2 PDS sháčkovat v návodu, zbytek tvoří KS.

9. řada: N za KS, 11 KS, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS, sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, dále 12 KS, PO (28 oček).
Pozn. U sháčkování prvního a posledního PDS sháčkujeme KS a PDS z předchozí řady.

10. řada: N za KS, 10 KS, 2 PDS sháčkovat, 2 PDS sháčkovat, 11 KS, PO (26 oček)
11. – 17. řada: N za KS, KS do každého očka, PO (26 oček). V poslední řadě přízi ukončíme.

Uháčkujeme druhou botičku.

TKANIČKA, Tulip, háček 5 mm, dvojmo
Uháčkujeme řetízek z  60-65 ŘO.

OBHÁČKOVÁNÍ podrážky, Tulip, háček 5 mm, dvojmo
Podrážku obháčkujeme pomocí PO za zadní nitku. Háčkujeme spíše volněji.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, provlečeme tkaničku v přední části botičky, dozdobíme štítkem-knoflíkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

3 Comments

  • Reply Věnec Daja a tvoření pro všechny - www.krampolinka.cz 19.11.2023 at 12:40

    […] Vlnika Daja je klubíčko 50g s návinem 42 metrů. Jedná se o 100% polyester. Vlákno je velice hutné a měkoučké. Příze se hodí na efektní vesty, lemy svetrů, čepic, domácích bačkůrek nebo homedekoru. Již dříve jsme si z příze Daja vyrobili sněhulky, video návod zde. […]

  • Reply Rychlá dekorace: stromeček Daja - www.krampolinka.cz 7.12.2023 at 17:48

    […] bačkůrek nebo homedekoru. Již dříve jsme si z příze Daja vyrobili sněhulky, video návod zde nebo vánoční věnec Daja, video návod […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.