Stromeček Moonlight s Lurexem

8.11.2018

Stříbřitá nitko, co já s tebou provedu? Budeš zdobit stromeček a za půl hoďky – čáry máry – budeš malý dáreček.

Vlna-Hep mi poslala v balíčku novinku pro vánoční a plesovou sezónu, a tou je lurexová příze Starleta. Krásný materiál, krásná stříbřitá plochá nitka a při rozbalování balíčku video zde jsme společně vykoumali, že nejlepší bude na vánoční ozdoby, háčkovaný slavnostní homedekor, háčkované šperky nebo jako příplet do psaníček a kabelek na plesovou sezónu.

I když si nejsem jistá, zda-li nám příze na trh dorazí do Vánoc, i tak dnes přináším návod na rychlý dekorační stromeček z kategorie “dárek za 30 minut”. Jedná se v podstatě o obdélník uháčkovaný z polodlouhých sloupků z bavlněné příze Vlna-Hep Moonligt dvojkou háčkem, který je obháčkovaný obloučky z lurexové příze Starleta. Ovšem pozor, stromeček není obháčkovaný celý, ale jen do určitého místa, abychom mohli obdélník složit do stromečkového tvaru. Ne, že by to byla vyšší dívčí, ale raději jsem natočila video – ne kvůli “vzorku”, ale kvůli poskládání.

Tak se do něj pustíme, ať můžete přátelům ozdobit vánoční balíčky nebo slavnostně vyzdobit domácnost

Stromeček Moonlight s Lurexem, obdélník bez olemu o rozměru 5 x 8 cm
Příze: Vlna-Hep Moonligh bílá, příze s lurexem Starleta na olem, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: 2 mm

Na dozdobení knoflík ve tvaru hvězdičky nebo tenká 0.5 mm mašle
Hodinový rozpočet: cca 30 minut
Pro začátečníky

PDS – polodlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
ŘO – řetízkové oko

Háčkujeme po řadách tam a zpět. Začínáme náhradou za PDS, tj. 1 volné ŘO.

Moonlight bílá, háček 2 mm
1. řada: 15 ŘO, otočíme
2. řada: vedeme háček do druhého očka od háčku, uděláme PDS, dále PDS do každého ŘO, celkem máme v řadě 14 PDS včetně náhrady
3. – 15. řada: háčkujeme 14 PDS v řadách tam a zpět, v poslední řadě 14-tý PDS neukončíme a plynule navážeme lurexovou přízi a HÁČKUJEME ZPĚT (v řadě, ne po boku obdélníku). Bílou přízi si necháme v dostatečné délce a ukončíme.

LEM, háček 2 mm
V každém rohu uděláme 6 PDS, jinak se vějířky skládají z 5-ti PDS. Začínáme háčkovat oblouček v rohu tj. N+5 PDS, ob očko uděláme KS, hned do následujícího uděláme vějířek z 5-ti PDS, ob očko KS, do následujícího vějířek. První bok obdélníku obháčkujeme vějířky z 5-ti PDS, které střídáme s KS, ideálně ob řadu, ale záleží jak moc utahujete. Pokud se Vám okraj vlní, máte moc vějířků, musíte dělat větší rozestup mezi KS a vějířkem. Protilehlou stranu (tam, kde jsme začínali řetízkem) obháčkujeme schématem očko vynechat, KS, do následujícího vějířek z 5-ti PDS. Poslední obdélníkovou boční stranu budeme obháčkovávat vějířky jen do jedné třetiny, tj. buď budete mít dva nebo tři vějířky. Zbytek obdélníku obháčkujeme KS. Mrkněte na video.

SLOŽENÍ STROMEČKU
Zde doporučuji mrknout na video. Složený stromeček prostehujeme volným koncem bílé příze, abychom zachytili správný tvar. Při prošívání špičky myslíme na to, že potřebujeme udělat závěs pro stromeček a současně zde přišíváme knoflík (pokud nemáte, tak prostehovat mašličku).

DOKONČENÍ
Zapošijeme volné nitky, dotvarujeme a máme hotový stromeček.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

FOTO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Klubíčka VlnaHep na vánoční tvoření - www.krampolinka.cz 3.10.2022 at 17:01

    […] Stromeček s lurexem […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.