Top for girls from Celinda Stretch

13.7.2019

Himalaya Celinda Stretch is a thin a bit elastic yarn perfect for summer season. Clothes could be also worn in the begining of fall or end of spring.

Celinda is sold in 100-gram-skein with 430 metres. It is a combination of 93% acrylic and 7% elastic thread.

This top (tank) I designed could be worn the way it is during summer or with a t-shirt during the rest of the year. For this particular size I used only one skein! But if you have two skeins, you can make it to the dress. Just add few rows. There is a slint on the shoulder to put the top comfortable on and as you can see this top is in a “A” shape. So lets try.

 

Top Celinda Stretch, 3-4 roky dle rozměrů dítěte, velikost cca 96-104
Příze: Himalaya Celinda Stretch, 1 klubíčko petrolejová, barva 212-13/7756, zakoupíte na www.primaprize.cz
Velikost: celková délka od ramínek 37 cm, obvod podpaždí 50 cm, dolní obvod 74 cm – PRUŽÍ, takže jak podpaždí tak obvod kolem hrudníku krásně sedí
Háček: 4 mm a 2 mm na šňůrku

Na dozdobení knoflík, štítek, dovyrobit kytičku, mašličku
Hodinový rozpočet: cca 5-6 hodiny včetně úprav
Pro mírně pokročilé

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko, pružný řetízek video zde
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek
DS2 – dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek (viz videonávod na obal na marmeládu)

Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno volné ŘO za KS, 3 ŘO za DS, 4 ŘO za 2DS. Sedlo je háčkováno po řadách tam a zpět. Vzorovaný díl je háčkovaný dokola po řadách, řady jsou ukončeny PO a začínají N. Zde N NENÍ součástí počtu vzorku!

Celinda Stretch petrolejová, háček 4 mm, sedlo
1. řada: 54 oček pružného řetízku + 3 ŘO (N) na obrácení, otočíme
2. řada: do prvního očka pružného řetízku uháčkujeme DS2, do následujících oček vždy dva DS2, tj. 108 DS2, otočíme
3. řada: N za DS2, do stejného očka DS2, dále vždy DS2 do DS2, celkem 109 DS2, otočíme
4. řada: N za DS2, do stejného očka DS2, dále vždy DS2 do DS2, celkem 110 DS2, otočíme
5. řada: N za DS2, do stejného očka DS2, dále vždy DS2 do DS2, celkem 111 DS2, přízi ukončíme
6. řada: sedlo rozpočítáme na 16 oček od okraje, které neháčkujeme do sedmnáctého očka navážeme přízi a uháčkujeme 24 DS2 (přední část), dále pružný řetízek 20 ŘO, dále se napojíme do třicátého druhého očka od posledního DS2 a pokračujeme základem pro zadní díl v délce 24 DS2, dále pružný řetízek 20 ŘO, který napojíme pomocí PO do náhrady DS2. Mělo by nám zůstat 15 oček, které se neháčkují.

Celinda Stretch petrolejová, háček 4 mm, vzorovaná část
7. řada: N za DS, do stejného očka DS, do dalšího očka DS, do dalšího očka DS, 1 ŘO, očko vynechat (tj. vzorek se opakuje 6 x přední díl a 6 x zadní díl). V podpaždí háčkujeme DS, DS, DS, 1 ŘO a 2 očka vynechat (tj. vzorek se opakuje 4 x pod paždí), končíme 1 ŘO a KS, který vedeme do N
8. řada: N za DS, dále 4 DS pod ŘO, 1 ŘO. Dále 4 DS pod ŘO z předchozí řady a 1 ŘO, opakujeme, končíme 1 ŘO a KS, který vedeme do N.
9. řada: N za DS, dále 5 DS pod ŘO, 1 ŘO. Dále 5 DS pod ŘO z předchozí řady a 1 ŘO, opakujeme, končíme 1 ŘO a KS, který vedeme do N.
10 – 12. řada: N za DS, dále 6 DS pod ŘO, 1 ŘO. Dále 6 DS pod ŘO z předchozí řady a 1 ŘO, opakujeme, končíme 1 ŘO a KS, který vedeme do N.
13. – 20. řada: N za DS2, dále 5 DS2 pod ŘO, 1 ŘO. Dále 5 DS2 pod ŘO z předchozí řady a 1 ŘO, opakujeme, končíme 1 ŘO a KS, který vedeme do N.
21. – 28. řada: N za DS2, dále 6 DS2 pod ŘO, 1 ŘO. Dále 6 DS2 pod ŘO z předchozí řady a 1 ŘO, opakujeme, končíme 1 ŘO a KS, který vedeme do N.
29. řada: N za DS2, dále 8 DS2 pod ŘO, do středu obloučku z předchozí řady uděláme KS, dále 8 DS2 pod ŘO, do středu obloučku z předchozí řady uděláme KS, opakujeme, končíme PO.

Celinda Stretch petrolejová, háček 4 mm, vnitřní olem rukávů
1. řada: navážeme v zadní podpaždní části, začínáme N za DS, dále 5 DS do jednoho očka, do následujícího uděláme KS, očko vynechat. Dále 5 DS do jednoho očka, do následujícího očka KS, očko vynechat. Opakujeme.

Pozn. Při obháčkování druhého rukávu spojíme oba volné konce výstřihu, tj. vznikne nám rozparek na rameni, viz foto.

Celinda Stretch petrolejová, háček 2 mm, šňůrka délka 24 cm
Odmotáme z klubíčka cca 1 metr příze, přepůlíme a přepůlenou část prostrčíme v místě rozparku na rameni. Očkem provlečeme háček a uháčkujeme první ŘO. Dále 79 ŘO. Zbytek příze odstřihneme. Zopakujeme na protilehlé straně rozparku. Konce šňůrek ozdobíme kytičkou. Videonávod zde.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Šatičky dozdobíme například cedulkou, knoflíkem, aplikací nebo kytičkami.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Vždy prosím uvádějte ZDROJ tohoto návodu, tj. www.krampolinka.cz.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply Klaudia 15.2.2022 at 15:06

  Dobry den prajem chcela by som sa opytat ako ste v navode dokazali prist na 108 ociek z 53 ociek pružnej retiazky, pretoze jak pocitam tak pocitam, ale vzdy mi vyjdu len 104, ak do toho pocitam aj nahradu na otocenie. Ďakujem

 • Reply Klaudia 15.2.2022 at 16:01

  Pardon 106ociek ak aj nahradu pocitam. Bez N 105ociek

 • Reply Klaudia 15.2.2022 at 16:02

  Aha ďakujem

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.