ToteBag Cord Yarn

31.8.2019

Na Cord Yarn od YarnArtu jsem se dlouho těšila. Jen jsem stále nevěděla, na co přesně tuto krásku použít. Vzhledem k její “lehkosti” pak padla volba na tašku.

Tašek není nikdy dost, obzvláště těchto tzv. do ruky. Nosí se v ruce nebo na zápěstí/předloktí a jsou hodně šik. Skoro bych řekla, že kdo ji ještě nemá, má malé bezvýznamné módní mínus. Každopádně návod je lehoučký, zvládne ho každý začátečník. Navíc je výsledný vzhled velice lahodící oku, což je způsobeno právě materiálem. Oproti klasickým šňůrám, je Cord Yarn příjemná do rukou a výsledná taška je krapet lehčí a i měkčí.

Cord Yarn je tunýlek pletený z jemné a pevné bavlny vyplněný vláknem. Prodává se ve 250 gramovém klubku s návinem 73 metrů a jedná se o 60% polyester a 40% bavlnu. Přízi věnovalo www.bezvapleteni.cz, výhradní dovozce značky YarnArt do České republiky. Moc děkuji.

V návodu naleznete dvě velikosti, videonávod je zpracován pro velikost menší. Chtěla jsem se vejít se spotřebou do jednoho klubíčka, což se mi ale nepovedlo. Na malou i větší tašku potřebujete tedy klubíčka dvě. Ze tří klubek Vám to vystačí na dvě malé taštičky.

ToteBag Cord Yarn
Příze: YarnArt Cord Yarn, 1 klubíčko a kousek na menší velikost, dvě necelá klubíčka na větší velikost, zakoupíte na  www.pletemesi.cz  nebo www.pletiemesi.sk
Rozměry: menší taška – 23 cm šířka, 21 cm výška, 30 cm výška (s držadly), větší taška – 28 cm šířka, 28 cm výška, 36 cm výška (s držadly)
Háček: 12 mm, 10 mm na větší tašku, 15 mm a 12 mm na menší tašku
Štítek nebo cedulka na dozdobení
Hodinový rozpočet: cca 1-2 hodiny podle velikosti
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Taška je háčkovaná od základního řetízku dokola bez ukončení řad. Náhrada N za KS je jedno volné ŘO/2ŘO.
Základy háčkování naleznete zde.

MALÁ ToteBag Cord Yarn, háček 15 mm
1. řada: 16 ŘO
2. řada: do druhého očka od háčku vedeme háček a uděláme KS, ŘO a očko vynecháme, opakujeme 6x, do posledního očka háčkujeme KS, ŘO, KS, ŘO, KS, ŘO a pokračujeme na druhé straně, kdy KS háčkujeme do vynechaných protilehlých oček (tj. abychom neměli dva KS v jednom očku, jelikož to dělá velké dírky), opakujeme 7x
3. – 15. řada: háčkujeme KS pod ŘO, ŘO, KS pod ŘO, atd. (tj. KS je pod ŘO z předchozí řady a ŘO je nad KS z předchozí řady)

ToteBag Cord Yarn, háček 12 mm

16. řada: háčkujeme KS pod ŘO, ŘO, KS pod ŘO, opakujeme

ToteBag Cord Yarn, háček 12 mm

17. řada: háčkujeme KS, ŘO (2x), poté háčkujeme 10 ŘO pro základ držadla a “přeskočíme” 4x KS, ŘO, dále háčkujeme KS, ŘO (5x), dále 10 ŘO pro základ držadla a pokračujeme v háčkování KS, ŘO, pozn. zkontrolujeme si, že jsou ručky přesně na sobě

18. řada: háčkujeme KS, ŘO, končíme KS a dále pod 10 ŘO z předchozí řady háčkujeme 16 PDS, dále pokračujeme ve vzoru KS, ŘO, končíme KS a dále pod následujících 10 ŘO uháčkujeme opět 16 PDS a pokračujeme vzorem KS, ŘO. Před koncem řady uděláme PO a ŘO a dále PO a PO. Tím relativně srovnáme “zub”, který by nám jinak vznikl. (je to způsobeno háčkováním dokola, proto potřebujeme srovnat konec řady).

VĚTŠÍ ToteBag Cord Yarn, háček 12 mm
1. řada: 22 ŘO
2. řada: háček vedeme do druhého očka od háčku a uděláme KS, dále ŘO a očko přeskočíme, opakujeme, do posledního očka háčkujeme KS-ŘO-KS-ŘO-KS-ŘO a pokračujeme na druhé straně řetízku s tím, že KS háčkujeme do oček, která jsme na protější straně přeskakovali (vznikly by velké dírky), do prvního očka uháčkujeme KS, ŘO a pokračujeme v háčkování druhé řady
3. – 16. řada: háčkujeme KS pod ŘO, ŘO, KS pod ŘO, atd. (tj. KS je pod ŘO z předchozí řady a ŘO je nad KS z předchozí řady) = jedno klubíčko
17. – 22. řada: háčkujeme KS pod ŘO, ŘO, KS pod ŘO, atd.

ToteBag Cord Yarn, háček 10 mm
23. řada: háčkujeme KS pod ŘO, ŘO, KS pod ŘO, opakujeme

ToteBag Cord Yarn, háček 10 mm
24. řada: háčkujeme KS, ŘO (4x), poté háčkujeme 13 ŘO pro základ držadla a “přeskočíme” 5x KS, ŘO, dále háčkujeme KS, ŘO (8x), dále 13 ŘO pro základ držadla a pokračujeme v háčkování KS, ŘO, pozn. zkontrolujeme si, že jsou ručky přesně na sobě
25. řada: háčkujeme KS, ŘO, končíme KS a dále pod 13 ŘO z předchozí řady háčkujeme 20 PDS, dále pokračujeme ve vzoru KS, ŘO, končíme KS a dále pod následujících 13 ŘO uháčkujeme opět 20 PDS a pokračujeme vzorem KS, ŘO. Před koncem řady uděláme PO a ŘO a dále PO a PO. Tím relativně srovnáme “zub”, který by nám jinak vznikl. (je to způsobeno háčkováním dokola, proto potřebujeme srovnat konec řady).

Dokončení
Volné konce zaháčkujeme do kabelky, kabelku dozdobíme cedulkou, knoflíkem atd.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

 • Reply Jana Holubářová 29.7.2021 at 19:58

  Dobrý den,
  bylo by prosím možné využít Vašeho návodu na tyto tašky https://www.krampolinka.cz/totebag-cord-yarn/
  k jejich výrobě o následnému prodeji (menší množství). Prosím o info za jakých podmínek.
  Děkuji Holubářová Jana

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.