Unboxing klubíček Mirafil s MojeGalanterka

10.2.2021

Dorazil růžový jarně naladěný balíček od MojeGalanterka.cz. Společně jsme si rozbalili novinku na českém trhu – značku Mirafil.

Typický růžový balíček od e-shopu www.mojegalanterka.cz na mě mával za poštovní přepážkou. Tak jsem mu zamávala zpátky, převzala a donesla ho domů. Rozbalování novinkové značky Mirafil mohlo o víkendu začít.

A co jsme si společně online rozbalili? Parádní nášup a naladění na jarní a letní sezónu. A ty barvy! Trendy žlutá, meruňková a nádherná jeansová modř. No pojďte mrknout.

Mirafil JAVA je klubíčko 100g s návinem 250 metrů. Je to neobvyklá kombinace 21% vlny, 58% bavlny a 21% akrylu. V balíčku na nás čekala moderní žlutá barva číslo 99. Každopádně když mrknete na www.mojegalanterka.cz, tak zjistíte, že má Java hodně zajímavé a neokoukané barvičky. Takové pastelové, tlumené a přitom nádherné. Některá klubíčka připomínají vzhledem šoupané rifle. Úžasná je světle růžová. Java bude parádní na chladné jaro nebo podzim a můžeme ji použít na teplé svetříky, shrugy, plédy, ale také set čepice s tunelem nebo teplý šátek. Z Javy můžeme uháčkovat i hřejivou deku do kočárku nebo pončo. Nutno dodat, že Java na nás vyloženě volá, protože jaro přijde než se nadějeme.

Mirafil UNIVERSE je klubíčko o hmotnosti 50g s návinem 155m. Je to směs 72% modalu a 28% vlny. V balíčku jsme si rozbalili krásnou ledově žlutou číslo 451, žluto lahvovou č.303 a úžasnou modrou denim washed č. 453. Universe jsem hned hodila naháček a ta melírová se vybarvila do pruhů. Háčkuji dětskou svetříko-vestu, takže se brzy můžete těšit na návod. Universe má jakoby ploché vlákno, pěkně klouže po háčku a je nádherně měkoučká a přitom hřeje. Vlnu bych v ní vůbec nehádala a musím přiznat, že je to moc příjemný materiál.

Modal se vyrábí z bukové regenerované celulózy, vlákno pojme více vlhkosti než bavlna a neměl by žmolkovat. Z modalového vlákna se vyrábí spodní prádlo, oblečení, ručníky a dokonce košile. Universe se hodí na klasické jaro a podzimek, případně chladné léto. Můžeme vyrobit od čepiček, přes svetříky, deky, teplé plédy, bolérka, šatovky či ponča.

Mirafil BOSPHORUS je klubíčko 50g s návinem 125 metrů. Je to neobvyklá kombinace 67% lyocellu a 33% polyamidu. Vlákno je měkoučké, lesklé, hladké a ploché a v balíčku na nás vykoukly jarní barvičky tmavá meruňka č. 108, zelenožlutá č. 109 a melírová č. 216. Bosphorus je vyloženě letní až podzimní záležitost na topíky, trička s velkými očky, tuniky, volné svetříky, zkrátka cokoliv, co má krásně splývat a v létě na kůži chladit.

Lyocell se zpravidla prodává pod registrovanou a licencovanou obchodní značkou Tencel. Vyrábí se z regenerované celulózy, která pochází z buku, dubu, břízy či eukalyptu. Firma deklaruje, že výroba regenerované celulózy je prováděna ekologicky a vlákno je 100% biologicky rozložitelné. Lyocell pojme barvu a ta zůstává zářivá a stálá i po opakované údržbě výrobku. Navíc se lyocell nevytahuje tolik jako klasická viskóza.

Všechna klubíčka Mirafil zakoupíte na www.mojegalanterka.cz a já moc děkuji za zaslání balíčku a naladění na jarní a letní sezónu.

A odkud se vzal Mirafil? Je to turecká značka se sídlem v Istambulu působící aktivně na trhu od roku 2004. Mirafil zakoupíte v USA, Kanadě a EU a teď i u nás. Aby se Mirafil odlišil od ostatních tureckých výrobců přízí, rozhodl se jít cestou zpracování a prodeje inovativních a moderních vláken typu Modal, Tactel či Lyocell. Uvidíme, čím nás Mirafil ještě překvapí.

Hezké nakupování a tvoření

Přeje K.

UNBOXING

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Dětská háčkovaná vesta pro začátečníky - www.krampolinka.cz 23.9.2022 at 15:18

    […] Mirafil Universe a Universe Solid nám věnoval e-shop http://www.mojegalanterka.cz, kde obě varianty Universe zakoupíte. Video z rozbalování balíčku naleznete zde a článek zde. […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.