Unboxing s Joom č. 20

28.11.2022

Píšeme dvacítku s marketplace Joom. Věřili byste tomu? Co nás čekalo ve spoustě balíčků od Joom se dočtete v tomto článku.

V nedělním Povídání u klubíčka č. 50  jsme si rozbalili balíčky od marketplace Joom.com, který má sídlo v Lotyšsku.  V tomto článku si ukážeme plno nápadů nejen na vánoční tvoření a tipů na vánoční dárečky.

Co znamená marketplace? Jedná se o virtuální tržiště, které nabízí prodej zboží z celého světa od Číny po USA. Postupně zkoušíme různé vychytávky na tvoření. Líbí se Vám něco na Joom? Chcete, abych to vyzkoušela za Vás? Stačí mi napsat třeba na FB nebo Insta zprávu s odkazem. Pokud to bude možné, ráda objednám, společně rozbalíme a pro Vás vyzkouším.

Vše si můžete prohlédnout zpětně v těchto článcích Joom č. 1, Joom č. 2, Joom číslo 3, Joom číslo 4, Joom číslo 5, Joom číslo 6, Joom číslo 7, Joom číslo 8, Joom číslo 9, Joom číslo 10, Joom číslo 11, Joom číslo 12, Joom číslo 13, Joom číslo 14 (reklamace), Joom číslo 15, Joom číslo 16 (deštník na přadénka), Joom číslo 17 (dětský kreslící tablet), Joom číslo 18 (bambule) a Joom číslo 19 (další bambule a malý pletací mlýnek), které se věnují rozbalování balíčků a produktů z Joom.com.

Co nás tentokrát čekalo v balíčku od JOOM?

Sada 160 kusů pastelek Brutfunner. Naprosto neuvěřitelná barevná paleta. Poměr cena – kvalita je podle recenzí super, navíc tolik barviček jsem teda dlouho neviděla. Set obsahuje i metalickou škálu pastelek. Už se moc těším, až s nimi po Ježíšku budeme malovat, takže dodám další zpětnou vazbu. Pokud byste měli chuť vyzkoušet, pastelky v několika velikostních variantách pořídíte zde

Dále dorazil velký pletací mlýnek Sentro 48 jehel. Jedná se o praktického pomocníka na tvoření pro ty, co:

 • neumí plést, ale chtějí pletené výrobky;
 • nemohou plést nebo háčkovat třeba ze zdravotních důvodů;
 • chtějí trénovat jemnou motoriku;
 • chtějí tvořit třeba s dětmi.

Pletací mlýnky Sentro se prodávají ve třech velikostech. Malý – 22 jehel, střední – 40 jehel a velký – 48 jehel. Na velkém pletacím mlýnku vytvoříme velikost čepice od cca 45 cm obvod až po 58 cm. Můžeme si uplést různé sáčky třeba na ořechy, sušené bylinky nebo obal na dárky na vícero použití. Zkoušela jsem i usínáčka, na kterého Vám stále slibuji video návod a věřím, že se brzy podaří. Mlýnek sentro má omezovač tahu příze a díky tomu lze využít klubíčka s návinem od 100g/200-250 metrů. To jsou typově třeba klubíčka Alize Baby Best, Vlna Hep Elen Baby, Himalaya Everyday. Při porovnání s podobným typem Addi Maxi King bych řekla, že je Sentro velice kvalitní a srovnatelná náhrada.

Kromě pletení do kruhu můžeme na mlýnku vyrobit i rovné díly – to jsem zatím nezkoušela.  Jak sestavit a použít mlýnek Sentro naleznete v tomto video návodu na sáček Sentro. Velký mlýnek Sentro 48 jehel zakoupíte na JOOM zde.

Hlídejte ADVENTNÍ KALENDÁŘ KRAMPOLINKA 2022, o tento mlýnek budeme soutěžit.

Bambule – tentokrát ty nejvíc top, které si můžete jen přestavit. Udělám si zásobu na příští rok, protože tento shop v rámci marketplace se mi opravdu osvědčil. Obrovské, krásné, jemné, dobře udělané. To jsou obří bambule v různých barvách a velikostech 15-17 cm, pořídíte zde.

Tip na vánoční dárek pro děvčata. Dcera má skoro sedm let a dost u nás frčí gumičkové náramky. Na Joom jsem vyzkoušela objednat sadu na gumičkování. Sympatický set obsahuje 500 kousků a věřím, že budeme mít spousty náramků. Super na tvoření s dětmi. Pořídíte zde

Další sada na gumičkování, tentokrát kombinace i s korálky a přívěšky na náramky. 1500 kusů všeho pořídíte zde.

Duhové gumičky na gumičkování nebo do vlásků. 100 kusů v barvách jednorožce pořídíte zde.

Pro loňský a předloňský úspěch jsem opět objednala stavebnici typu Lego. Sice není úplně kompatibilní s Legem, ale je za rozumnou cenu. Doma máme již dvě velké stavebnice, takže si rozšiřujeme stavebnicové kostičky.  Jedinou nevýhodou možná je, že stavebnice nepřijde v krabičce, takže děti celkem rychle odhalí, že se nejedná o originál. Zato je k výrobku vždy parádně zpracovaný obrázkový návod a nikdy nic nechybělo. Cena je přijatelná. Tentokrát jsem vyzkoušela “Lego” ulici, pořídíte zde. Až rozbalíme a poskládáme o Ježíšku, tak dodám fotečku.

Vintage nůžky. Jsou super ostré, kovové, designové. Mám je velice oblíbené, tak jsem si objednala jedny náhradní. Pořídíte zde

Koženkové čtvercové štítky, průměr 25 mm, sada 10 kusů v balení, výběr v různých barvách zde Tento typ štítků používám nejčastěji na čepice, deky nebo oblečení. Jsou super. Jak podlouhlé, tak čtvercové i kulaté.

Koženkové štítky kruhové, 20 kusů, průměr 25 mm, na cokoliv od oblečení po hračky a deky, pořídíte v různých barvách zde

Průhledná vánoční baňka k dozdobení i ozdobným poutkem, průměr 6 cm, 12 kusů v balení včetně ozdobného háčku zde

Průhledná vánoční slzička k dozdobení, výška 11 cm, 5 kusů v balení. Ještě jsem tento typ nikde neviděla, tak jsem ji chtěla vyzkoušet. Pořídíte zde

Sada 10 kusů polysterenová koule, průměr 7 cm. Na obháčkování nebo dotvoření uháčkovaným řetízkem YarnArt Macrame Cotton nebo VlnaHep Cordy Macrame. Pořídíte zde

Polysterenové koule, sada 25 kusů, průměr 5 cm. Na obháčkování nebo dotvoření uháčkovaným řetízkem YarnArt Macrame Cotton nebo VlnaHep Cordy Macrame. Pořídíte zde

Oblíbené vánoční knoflíky ve tvaru srdíčka, které používám jako dekoraci na cokoliv. Sadu 25 kusů pořídíte zde

Dřevěné korálky na hlavičky andílků a víl, průměr 20 mm. Sada 50 kusů a výběr z různých velikostí k dostání zde

Červené háčky se silikonovou rukojetí a kovovou špičkou. Mé oblíbené háčky. Dobře se drží, jsou spíše menší, lehoučké. Nejedná se o háčky Etimo Tulip Red. Háčky po jednotlivých velikostech pořídíte zde.

Objednala jsem překližkové andílky, dorazila metr dlouhá a široká vánoční stuha. Reklamace lze použít i na špatně zaslané zboží. Více o andílcích naleznete zde

Kreativní sešity pro děti 5-7 let. Pořídila jsem tři typy sešitů. Kombinace čínština s angličtinou. Jedná se o psaní čísel, písmen a tvarů. Písmena jsou předtlačená, takže protlačené místo vede tužku. Matematický sešit má už předtlačený výsledek, což není úplně praktické. Na čtyři typy kreativních sešitů naleznete zde.

Užitečné informace k nákupu na JOOM

Při nákupu na JOOM můžete narazit na výrobky, které zakoupíte výrazně levněji a naopak něco dráž než u nás. Chce to hledat a proklikat se tím, co Vás zajímá. Naleznete zde výrobky prodejců od Číny po USA. Výhodou tohoto zahraničního virtuálního shopping centra je to, že nemusíte platit daň ani clo, a když se něco nepovede, Joom má česky hovořící podporu.
Celkově informace k Joom:

 • Doporučuji stáhnout aplikaci Joom, jsou tam ceny ještě krapet nižší.
 • Některé části jsou již v češtině, některé ještě běží v angličtině.
 • DPH k ceně zboží naskočí až v nákupním košíku.
 • Doprava je zdarma.
 • Platba kartou online.
 • Získáváte bonusové slevy nebo bodíky za nákup.
 • Doba dodání je od 2 do 6 týdnů. 
 • Česky hovořící podpora – pokud nedorazí balíček včas, stačí se obrátit na zákaznické centrum, které s Vámi problém v češtině vyřeší.

Pohodový nákup a tvoření

K.

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA 50 (pletací mlýnek, pastelky, super bambule a další vychytávky)

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.