Věnec Daja

19.11.2023

V dnešním video návodu si vyrobíme jednoduchý věnec z příze Vlnika Daja.

Vlnika Daja je klubíčko 50g s návinem 42 metrů. Jedná se o 100% polyester. Vlákno je velice hutné a měkoučké. Příze se hodí na efektní vesty, lemy svetrů, čepic, domácích bačkůrek nebo homedekoru. Již dříve jsme si z příze Daja vyrobili sněhulky, video návod zde.

Vlniku Daja jsme si ukázali v podcastu Povídání u klubíčka zde a článek si můžete přečíst zde. Klubíčka zakoupíte na Vlnika.cz.

VIDEO NÁVOD

 • Co se týče tvoření, dnešní video návod je i pro ty, co vůbec neháčkují. Bude Vám stačit polystyrenový věnec, lepidlo Herkules a plochý štětec. Na věnec o průměru 25 cm jsem použila jedno klubíčko Vlnika Daja a celkové náklady budou cca 70 Kč. Navíc tvoření a lepení bude bavit i děti. Věneček bude krásný dekor na dveře, do interiéru nebo milá pozornost pro kamarádky do práce.
 • Co se týče zdobení, použila jsem stuhy, krajky, knoflíky, vločky a dřevěné výřezy z Joom. Větvičku s červenými bobulemi jsem pořídila v Penny. Na přichycení ozdob použijeme lepidlo, tavnou pistoli nebo obyčejné špendlíky.

TIPY PRO VÁS:
Na další tvoření s Dajou se můžete těšit v Adventním kalendáři Krampolinka 2023. Věneček v jarních barvičkách může zdobit dveře nebo domácnost i na Velikonoce.

Ať se Vám věneček DAJA podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s výrobou věnečku Daja ? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB. Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #venecekdaja.

VĚNEČEK DAJA
Příze: Vlnika Daja, bílá barva
Spotřeba: 1 klubíčko
Lepidlo Herkules, korpus věnce, štětec se širokou ploškou, drobnosti na zdobení věnečku
Časový rozpočet: cca 20 minut
Pro všechny

Postup výroby věnečku Daja

 • naneseme lepidlo a rozetřeme krátkou plošku štětcem;
 • Daju vytáhneme ze středu klubíčka a postupně omotáváme věnec;
 • vždy natřeme pouze kousek korpusu a postupně obalujeme;
 • přízi ukončíme a volný konec v zadní části přilepíme.

Dokončení
Věneček dozdobíme podle fantazie. Opatříme šňůrkou na pověšení.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Dekorace skřítek Danchor - www.krampolinka.cz 4.12.2023 at 19:01

  […] Vlnika Daja je klubíčko 50g s návinem 42 metrů. Jedná se o 100% polyester. Vlákno je velice hutné a měkoučké. Příze se hodí na efektní vesty, lemy svetrů, čepic, domácích bačkůrek nebo homedekor. Již dříve jsme si z příze Daja vyrobili sněhulky, video návod zde nebo vánoční věnec Daja, video návod zde. […]

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.