Novinky VLNIKA pro podzimní tvoření

20.8.2023

Ve video podcastu Povídání u klubíčka, tentokrát z domácího prostředí, jsme si rozbalili balíček novinek VLNIKA. Pojďte nahlédnout.

Veliký balíček s parádním obsahem na mne čekal po návratu z dovolené. Ačkoliv jsem byla zvědavá, vydržela jsem balíček nerozbalit a počkat až na společný podcast. Co jsme si společně od Vlniky rozbalili? Více v Povídání u klubčíka #66. Rozhovor s Vlnikou si můžete přečíst v minulém článku zde.

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA #66

A co nás čekalo v balíčku? Osobně jsem se nejvíce těšila na VLNIKA XENA. Už podle množství barev a složení jsem věděla, že to bude láska na první dotek. Směsové složení 55% bavlna a 45% akryl je Vám určitě známé – má ho většina seskaných duhových klubíček a příze typu Jeans. Xena je klubíčko 100g/200m a hodí se na celoroční tvoření. Od podzimu do jara můžeme uháčkovat svetříky, kardigany, čepice, tunely, ale i hračky nebo deky do kočárku. V létě volíme volný vzdušný vzor a můžeme vyrobit pléd, šátek či vestu. Škála barev je skvělá, cena velice příjemná, mrkněte sem. Už se těším na tvoření.

Stálicí a oblíbeným klubíčkem v sortimentu Vlniky je DUHOVÁ FANTAZIE. Klubíčko má 200g/800metrů. Jedná se o směs 50% bavlna a 50% akryl a je to čtyřnitkové duhové klubíčko, které se hodí od šátků přes šaty, sukně, topíky až po háčkované deky a plédy. Na šaty nebo svetřík potřebujeme 1600-1800 metrů, na topík cca 1000-1200 metrů. Barvami se můžete pokochat zde.

Na podzimní tvoření se bude hodit krásně melírovaná VLNIKA RASTY. Jedná se o 100% akryl a klubíčko má 100g/246m. Díky parádním barevným melange přechodům vyniknou jak reliéfní tak hladké vzory. Moc krásný bude mech nebo skoromech. Rasty bude skvělá od svetrů, přes čepice, vesty, tunely, sukně či svetro šaty. Spotřeba na svetřík cca 600g. Rasty má velmi dobrou cenovku. Na toto klubíčko se moc těším. Tento typ duhových přechodů mám moc ráda. Barevný výběr naleznete zde.

Posledním z klubíček je další stálice v sortimentu a tou je VLNIKA DÁJA. Jedná se o 100% polyester a v klubíčku 50g/42m. Dája je efektní příze a hodí se na háčkované hračky a homedekor. Pokud máte oblíbené žinylky, tak z Dáji lze vyrobit veselé dětské čepice, svetřík, fusak nebo capáčky. Na háčkování s Dájou si musíte zvyknout. Nejdou vidět očka. Počítejte, že budete počítat sloupky nebo háčkovat hmatem.  Ideální je háčkování do mezer nebo používání spousty označovačů. Za výsledek to ale stojí. Svetřík nebo vesta z Dáji vůbec nevypadá jako háčkovaná, navíc se v materiálu pár chybek ztratí. Barvičky Dáji zde.

A co jsme si už uháčkovali z Vlniky?

 • Vesta Zebra, video návod zde
 • Svetr Brigita, video návod zde
 • Top Rainbow Spago, video návod zde
 • Sněhulky Dája, video návod zde
 • Křídla pro Víly macrame, video návod zde

Pohodový nákup a tvoření s Vlnikou.

Vaše Kačka

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Háčkovaná okrasná dýně - www.krampolinka.cz 23.9.2023 at 15:37

  […] Přízi Vlnika Xena jsme si ukázali v Povídání u klubíčka č. 66 a více si můžete přečíst v článku o novinkách Vlniky zde. […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..