Vlna Hep a klubíčka ve Vánočních barvách

17.11.2022

Nedělní video podcast Povídání u klubíčka patřil rozbalování přízí české firmy Vlna Hep ve Vánočních barvách pro Vaše Vánoční tvoření. V článku najdete i tipy nejen na Vánoční návody.

Balíček od Vlna Hep tentokrát ukrýval největší stálici – Vlna Hep CAMILLA. Je to klubíčko 50g/125 m česané mercerované bavlny v barvičkách červená 8008, zelená 8156, bílá 8002 a žlutozlatá 8180. Camilla je krásná jemná příze s mírným leskem s atestem TZÚ, takže je vhodná pro děti do tří let. Camilla je báječná na hračky a homedekor, ale vyrobíte i svetříky na teplý podzim a jaro. Na léto doporučuji háčkovat velká oka a volnější vzorek. Z Vlna Hep Camilla si můžete podle mých návodů a videí vyrobit:

 • Aplikace Sovička, návod zde
 • Miničepička a miniponožka, brože pro nadaci Nedoklubko, video návod zde
 • Ponožky pro miminko, video návod zde
 • Chobotnička pro Nedoklubko, video návod zde

Dále jsme si rozbalili Vlna Hep JEANS. Další z tradičních klubíček na vánoční dekorace, hračky a oblečení podzim až jaro. Máme barvičky červenou 8008, zelená 8156, bílá 8002 a žlutozlatá 8180. Klubíčko má 50g a návin 160 metrů a je to směs 55% bavlna a 45% akryl. Jeans má silnější sestru Vlna Hep Jeans BIG, klubíčko 100g/160 metrů a tato příze je jednou tak silná oproti klasické Jeans.

Dalším z klubíček na zimní čepice nebo zimní homedekor typu polštáře je Vlna Hep TULIP BIG. Jedná se o jemný 100% antipilling akryl, klubíčko 100g/72m. Barvičky bílá 4002, červená 4019, zelená 4456 a hořčice 4489. Na Tulip Big je potřeba zvolit správnou velikost háčku, aby výrobek nebyl tuhý. Tulip Big mám oblíbenou na čepice. Jsou silné, tužší a super teplá alternativa pro ty, co nesnesou na hlavě vlnu. Z Tulip Big si můžete vyrobit:

 • Véčkový kulich, video návod zde 
 • Véčkový nákrčník, video návod zde
 • Károvaný kulich, video návod zde
 • Károvaný nákrčník, video návod zde
 • Oboustranný kulíšek, video návod zde
 • Jednoduchou čelenku, video návod zde

Všechny výše uvedené příze mají český atest TZÚ a jsou vhodné pro děti do tří let.

Posledním klubíčekm v balíčku byly šňůry Vlna Hep PP MACRAME. Jedná se o cívku cca 100g, 85 metrů a je to 100% polyester. Šňůra je lesklá, lehká a spletená, takže nejde rozčesávat. Hodí se na háčkované prostírání, běhouny, tašky a drobný homedekor. Rozbalili jsme si barvy bílá 4002, červená 4008, zelená 4164 a zlatavá 4190. Z PP Macrame jsem vyrobila jednoduchou ozdobu na vánoční stromeček.

 • Video návod na věneček PP Macrame naleznete zde.

O klubíčka Vlna Hep PP MACRAME právě probíhá soutěž o dva balíčky klubíček. Stačí skočit do skupinky Krampolinka na FB nebo na můj Instagram. LOSUJEME 23. listopadu 2022. Hodně štěstíí.

Klubíčka Vlna-Hep pořídíte v oblíbeném eshopu. Nebojte si o klubíčka svému prodejci napsat. Kompletní nabídku přízí  Vlna-Hep má třeba Moje Galanterka.

Pohodové tvoření všem.

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA č. 49

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.