Háčkovaná obálka Cordy Macrame

22.12.2019

Pokud Ježíšci dáváte svým blízkým poukázky a vouchery pod stromeček, proč je nezabalit tak nějak stylově po háčkařsky? Obdarovaný bude mít pocit, že jste ho tak úplně neodbyli a vy budete mít pocit originálně zabaleného dárku. Dnes si vytvoříme háčkovanou obálku.

Na obálku jsem použila novinku Vlna-Hep Cordy Macrame, 2.5 mm šňůra z recyklované bavlny. V 250 gramovém klubíčku je 180 metrů. Na rozbalování balíčku od výrobce s touto přízí se můžete podívat zde, případně na konkrétní tyto dvě barvy v balíčku od www.mojegalanterka.cz zde.

Věřím, že háčkovaná obálka oproti té papírové neskončí v koši a pokud si ji obdarovaný nenechá, tak ji zajisté pošle do světa, takže udělá radost několikrát za sebou. Velikostně je taková šikovná do ruky, takže si ji možná někdo uháčkuje i pro sebe na drobnosti (léky, kartičky, atd.) do kabelky.

Co se týče střihu, je to v podstatě háčkovaná kapsa dokola okolo základního řetízku. Vzoreček je jednoduchý, pouze polodlouhé sloupky. Zavírací část je háčkovaná jako součást obálky a jedná se o starminkový vzoreček. Natočila jsem video, takže se nemusí bát ani začátečníci, určitě to zvládnete. Taštička je háčkovaná vkuse – takže žádné přišívání. No a my máme pár sekund do Vánoc, tak se do ní pustíme, já musím stihnout ještě dvě.

Háčkovaná obálka Cordy Macrame
Příze: Vlna-Hep Cordy Macrame, necelé jedno klubíčko, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: 5 mm
Rozměry: šířka 23 cm, výška 13.5 cm
Jehla s velkým ouškem, knoflík – ideálně podlouhlý, cedulka nebo štítek na dozdobení
Časový rozpočet: 1.5 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek, polodlouhý sloupek za zadní nitku
DS – dlouhý sloupek

Obálka je háčkovaná dokola, tj. bez ukončení řad. Zavírací část je háčkovaná po řadách tam a zpět, řada začíná náhradou N za DS, tj. 3 ŘO, poslední DS v řadě je spíše volnější.

ZÁKLADNA OBÁLKY, Cordy Macrame, 5 mm háček
1. řada: 37 ŘO
2. řada: do třetího očka od háčku vedeme háček a uháčkujeme PDS a vložíme označovač, dále PDS do každého očka, do posledního v řadě (je tam suk) háčkujeme 3 PDS, pokračujeme s háčkováním na protilehlé straně, háčkujeme PDS, do posledního očka s označovačem uháčkujeme 1 PDS a do další řady přejdeme pomocí KS za zadní nitku
3. – 12. řada: háčkujeme PDS za zadní nitku, háčkujeme dokola. V poslední řadě tři očka před koncem uháčkujeme 2 KS, PO a končíme PO.

ZAVÍRACÍ ČÁST, Cordy Macrame, 5 mm háček
Vzorek se opakuje na 4 očkách, v první řadě budeme mít 8 sloupců, první řada začíná N za DS a končí DS, tj. potřebujeme 34 oček.

1. řada: N za DS, DS do následujícího očka, +2 ŘO, nahodíme na DS, háček vedeme přes dvě nitky náhrady a prvního DS a uháčkujeme půlku DS, nahodíme a háček vedeme do místa DS a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do třetího očka a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, na háčku máme 6 nitek, které s nahozením sháčkujeme do očka+, vzorek mezi znaménky opakujeme, máme základ pro 8 sloupců, končíme DS, otočíme.

2. řada: N za DS, DS do spojovacího očka, dále +2 ŘO, nahodíme na DS, háček vedeme přes dvě nitky náhrady a prvního DS a uháčkujeme půlku DS, nahodíme a háček vedeme do místa DS a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do následujícího spojovacího očka a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, na háčku máme 6 nitek, které s nahozením sháčkujeme do očka+, vzorek mezi znaménky opakujeme, máme základ pro 6 sloupců, končíme DS do spojovacího očka (N+DS), otočíme.

3. řada: N za DS, DS do spojovacího očka, dále +2 ŘO, nahodíme na DS, háček vedeme přes dvě nitky náhrady a prvního DS a uháčkujeme půlku DS, nahodíme a háček vedeme do místa DS a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do následujícího spojovacího očka a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, na háčku máme 6 nitek, které s nahozením sháčkujeme do očka+, vzorek mezi znaménky opakujeme, máme základ pro 4 sloupce, končíme DS do spojovacího očka (N+DS), otočíme.

4. řada: N za DS, DS do spojovacího očka, dále +2 ŘO, nahodíme na DS, háček vedeme přes dvě nitky náhrady a prvního DS a uháčkujeme půlku DS, nahodíme a háček vedeme do místa DS a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do následujícího spojovacího očka a uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme, háček vedeme do stejného místa a uháčkujeme 1/2 DS, na háčku máme 6 nitek, které s nahozením sháčkujeme do očka+, vzorek mezi znaménky opakujeme, máme základ pro 2 sloupce, končíme DS do spojovacího očka (N+DS), otočíme.

OLEM, Cordy Macrame, 5 mm háček
1. řada: N za KS, do spojovacího očka uháčkujeme vějířek ze 7-mi DS, KS do spojovacího očka (N+DS), na bočních stranách háčkujeme 5 DS a KS (3x), přičemž vějířek háčkujeme do spojovacího očka (N+DS nebo poslední kytka v řadě) a KS háčkujeme pod náhradu nebo poslední sloupek. Končíme PO do obálky. Přízi neukončíme a pomocí PO obháčkujeme přední stranu obálky a tím se dostaneme na protilehlou stranu, kde opět háčkujeme vějířek 5 DS a KS. Končíme PO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, cca na úroveň páté řady shora přišijeme knoflík. Dozdobíme např. cedulkou nebo štítkem.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..